FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Fotonowości

Trendy na rynku sprzętu fotograficznego w 2020 roku

Obserwując rynek sprzętu fotograficznego na początku 2020 roku widać znaczące umocnienie się tredów obecnych na tym rynku od 2018 roku.

  1. Zawodowcy wybrali bezlusterkowce
    Rok 2018 był rokiem przełomowym w sprzęcie fotograficznym. W 2018 roku Canon i Nikon wprowadzili na rynek pełnoklatkowe bezlusterkowce. Seria Nikon Z oraz Canon EOR były odpowiedzią wiodących producentów sprzętu na zyskujące coraz większą popularność bezlusterkowce firmy Sony. Rynek pokazał, że bezlusterkowce Sony są jednymi z najczęściej kupowanych bezlusterkowców z pełnoklatkową matrycą. Dołączenie Panasonica do grona producentów pełnoklatkowych bezlustrkowców znacząco zwiększyło konkurencję na rynku bezlusterkowców pełnoklatkowych. Wielu klientów czeka na dołączenie do tej czwórki producentów firmy Olympus. Rynek już dał odpowiedź na pytanie w jakim kierunku idzie rozwój sprzętu fotograficznego. Według wielu zawodowców bezlusterkowce są najlepszym narzędziem do pracy. Producenci inwestują w badania w zakresie rozwoju bezlusterkowców. Wkrótce bezlusterkowce będą jeszcze szybsze i lżejsze niż lustrzanki cyfrowe.
  2. Prymat pełnej klatki
    Od 2018 roku na rynku fotograficznym widać prymat aparatów z matrycami pełnoklatkowymi. Producenci profesjonalnych aparatów cyfrowych oferują najnowsze rozwiązania techniczne w aparatach pełnoklatkowych. Różnica ceny korpusu z matrycą pełnoklatkową i korpusu z matrycą nie pełnoklatkową jest coraz mniejsza. Najnowsze pełnoklatkowe bezlusterkowce zapewniają dużo wyższą użyteczną czułość, lepszy autofokus, algorytmy sztucznej inteligencji poprawiające jakość działania autofokusa, mniejszą głębie ostrości, mechaniczną stabilizację matrycy. Zdaniem wielu profesjonalistów nie sensu kupować do celów zawodowych aparatów z matrycą mniejszą niż pełnoklatkową.
  3. Wzrost cen nowych modeli obiektywów do bezlusterkowców
    Obserwując ceny obiektywów do bezlusterkowców z natywnym mocowaniem widać, że nowe modele obiektywów do bezlusterkowców mają wyższe ceny niż ich odpowiedniki do lustrzanek. Nowe modele obiektywów oferują wyższą rozdzielczość, ostrość na całej powierzchni kadru, szybszy autofokus, większą ergonomię pracy. Nowoczesne obiektywy do bezlusterkowców są obiektywami uniwersalnymi, gdyż zostały skonstruowane zarówno do footgrafowania jak i do filmowania. Canon produkuje do swojej serii bezlusterkowców pełnoklatkowych obiektywy o jasności 1.2, zaś Nikon lekkie i ergonomiczne obiektywy o jasności 1.8. Nowoczesne obiektywy o ogniskowej 50 mm są wyjątkowo dobrze skorygowane pod kątem eliminacji wad optycznych. Nowoczesne obiektywy do bezlusterkowców to nowy rozdział rozwoju optyki fotograficznej.
  4. Coraz więcej obiektywów z bagnetem Sony E
    Analizując liczbę produkowanych obiektywów pod kątem rodzaju bagnetu do bezlusterkowców to najbardziej popularnym bagnetem jest bagnet Sony E. Zwiększenie liczby obiektywów z bagnetem Sony E jest efektem coraz większej popularności bezlusterkowców firmy Sony na rynku. Sony odostępniło specyfikacje mocowania obiektywów niezależnym porducentom optyki. W ubiegłym roku Sony uzupełniło swoją ofertę o doskonałe teleobiektywy do fotografii przyrodnicznej i sportowej. Procenci niezależni oferują coraz obiektywów z manualnym ustawianiem ostrości z bagnetem Sony E.
  5. Coraz mniejszy rynek aparatów cyfrowych
    Jeden z najważniejszych trendów na rynku sprzętu fotograficznego. Rozwój technologii produkcji optyki i matryc do aparatów cyfrowych do smartfonów sprawił, że smartfony są coraz cześciej kupowane jako podstawowy sprzęt do fotografowania i filmowania. Konkurencja ze strony smartfonów zmniejszyła znacząco sprzedaż aparatów kompaktowych i tanich lustrzanek.
  6. Wyższe ceny flagowych modeli lustrzanek profesjonalnych
    Rosną ceny nowych flagowych modeli lustrzanek. Wystarczy sprzawdzić Flagowe lustrzanki oferują najwyższą szybkość i celność autofokusa, wysoką niezawodność i trwałość, ergonomie użytkowania, wysoką czułość użyteczną, wysoką celność i szybkość autofokusa, najwyższą szybkość zdjęć w trybie seryjnym, optymalizację wielkości plików jpg i raw, tryby filmowania z plikami raw, uszczelniony korpus magnezowy.
  7. Lustrzanki hybrydowe
    Producenci nadal będą produkować lustrzanki cyfrowe. Z obserwacji rynku fotograficznego wynika, że będą to lustrzanki hybrydowe. Producenci matryc będą produkować jedynie matryce do bezlusterkowców i takie matryce będą montowane w najnowszych modelach lustrzanek cyfrowych. Lustrzanki cyfrowe w trybie live view będą posiadać prawie wszystkie funkcje bezlusterkowca z wyjątkiem wizjera elektronicznego. Lustrzanki cyfrowe w trybie live viev będą robiły zdjęcia szybciej niż w trybie lustrzanki. Lustrzanki hybrydowe będą ciekawą propozycją dla osób, które posiadają lika obiektywów z bagnetem do lustrzanki. Nikon D780 jest najlepszym przykładem nowoczesnej hybrydowej lustrzanki cyfrowej łączącej zalety bezlusterkowca i lustrzanki cyfrowej.
  8. Promocje lustrzanek i obiektywów do lustrzanek cyfrowych
    Producenci i dystrybutorzy lustrzanek w 2020 roku będą organizować podobnie jak w 2019 roku liczne promocje na starsze modele lustrzanek i obiektywów. W sklepach i w magazynach znajduje się tysiące lustrzanek i obiektywów do lsutrzanek. Zdaniem wielu specjalistów rok 2020 to dobry rok dla miłośników lustrzanek. Wiele modeli lustrzanek będzie dostępne dostępne w naprawdę atrakcyjnej cenie w sklepach internetowych.
  9. Dużo więcej sprzętu na rynku wtórnym
    Wielu zawodowców i amatorów zmienia sprzęt z lustrzanek na bezlusterkowce. Pojawiło się bardzo dużo sprzętu na rynku wtórnym. Warto poczekać na dobre ceny używanych lustrzanek i obiektywów do lustrzanek. Trend wymiany sprzętu będzie rozwiajał się z kolejnymi promocjami bezluserkowców i obiektywów do bezlusterkowców.
  10. Bezlusterkowce jako uniwersalne i tanie narzędzie do filmowania
    Jeden z najważniejszych trendów na rynku profesjonalnego i amatorskiego sprzętu. Pełnoklatkowe bezlusterkowce są zdaniem wielu zawodowców najlepszym narzędziem do filmowania do budżetowej produkcji. Bezlusterkowce są tanim narzędziem do filmowania dla kreatywnych filmowców w porównaniu do profesjonalnych kamer filmowych. Warto przed zakupem sprawdzić czy dany model bezlusterkowca umożliwia filmowanie w trybie 4K. Drugi trendem jest używaniem bezlusterkowców systemu micro 4/3 przez amatorów do tworzenia filmów z wakacji oraz videoblogów.
error: Content is protected !! Treści są chronione!!!