FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceFotonowości

Najmniejszy aparat średnioformatowy na rynku

Hasselblad poinformował o wprowadzeniu na rynek średnioformatowego zestawu 907X i CFV 100C. Został on wyposażony w matryce typu CMOS BSI o rozdzielczości 100 MPx. Rozmiar fizyczny matrycy to 44 x 33 mm. Zestaw 907X z CFV 100C jest wyposażony w 294 polowy autofokus oparty o detekcje fazy. Przystawka CFV 100C posiada dysk twardy o pojemności na którym można zapisać ponad 4700 plików RAW o maksymalnej rozdzielczości. Warto zauważyć, że zestaw 907X z CFV 100C jest kompatybilny ze wszystkimi obiektywami typu XCD, HC/HCD i Xpan. Sugerowana cena tego zestawu w USA to 8119 USD

Informacja prasowa firmy Hasselblad z dnia 24 stycznia 2024 roku:

Hasselblad, pionier fotografii średnioformatowej, przedstawia modele 907X i CFV 100C, będące połączeniem modułowej konstrukcji i zaawansowanych technologii, które oferują trzy wyraźnie różne możliwości fotograficzne, prezentując najbardziej kompatybilny jak dotąd 100-megapikselowy aparat średnioformatowy Hasselblad. Bazując na kultowej konstrukcji, modele 907X i CFV 100C zostały wyposażone w nowy, 100-megapikselowy czujnik z podświetleniem, co podwaja rozdzielczość ich poprzedników, modeli 907X i CFV II 50C.

Modułowa konstrukcja. Trzy aplikacje. Korpus aparatu 907X
Połączenie modułów 907X i CFV 100C pozwoliło stworzyć najmniejszy i najpotężniejszy aparat średnioformatowy w branży. Ta dynamiczna kombinacja jest kompatybilna ze wszystkimi obiektywami XCD, HC/HCD i Xpan, łącząc soczewki o wysokiej jakości optycznej, aby zapewnić najlepszy obraz bezpośrednio z aparatu.

Kamery filmowe systemu Hasselblad V
CFV 100C tchnie nowe życie w aparaty Hasselblad V System, takie jak serie 500 i 200. Fotografowie mogą używać swojego ukochanego aparatu na kliszę z potężną matrycą CFV 100C, aby uzyskać tę samą jakość obrazu co w epoce cyfrowej, zapewniając jednocześnie wyjątkowe wrażenia podczas fotografowania z wysokości pasa. CFV 100C to ponadczasowy klasyk w każdym tego słowa znaczeniu.

Kamery techniczne
Dzięki CFV 100C techniczne kamery filmowe będą czerpać korzyści ze 100-megapikselowej matrycy, pomagając fotografom, muzeom i instytucjom spełniać rygorystyczne i precyzyjne potrzeby fotograficzne. 3,2-calowy ekran dotykowy i rozdzielczość 2,36 miliona, w połączeniu z wyjątkową elastycznością i bogactwem kolorów, zapewniają fotografom łatwą obsługę i ekonomiczne rozwiązanie cyfrowe dla aparatu technicznego.

Unikalny projekt i techniczne dziedzictwo
Modele 907X i CFV 100C zapewniają użytkownikom wyjątkowe wrażenia podczas robienia zdjęć na wysokości pasa. Jego klasyczna konstrukcja, wizjer sięgający do pasa, osłona przypominająca skórę i chromowana ramka są dostosowane do potrzeb osób, które chcą podkreślić swój niepowtarzalny gust i docenić estetykę vintage. Wizjer można odchylić w górę od 40 do 90 stopni, aby zapewnić fotografom szeroki zakres perspektyw.

Niezrównana jakość obrazu i prawdziwość odwzorowania koloru
CFV 100C w połączeniu z rozwiązaniem Hasselblad Natural Color Solution (HNCS) zapewnia uchwycenie kolorów z niezrównaną dokładnością, odtwarzając sceny tak, jak postrzega je ludzkie oko. Fotografowie mogą uchwycić swoje obiekty z zachowaniem prawdziwych i naturalnych kolorów zarówno w formacie JPG, jak i RAW. Dzięki 16-bitowej głębi kolorów CFV 100C prezentuje około 281 bilionów kolorów, zapewniając fotografom obszerną paletę do uchwycenia pełnego spektrum obrazu. CFV 100C wprowadza czułość ISO już od 64, zapewniając jakość obrazu, która jest delikatna, czysta i bogata w realistyczne szczegóły. Dzięki imponującemu 15-stopniowemu zakresowi dynamiki umożliwiającemu zachowanie bogatych szczegółów w jasnych i ciemnych kolorach, CFV 100C zapewnia płynne i naturalne przejścia na każdym zdjęciu, umożliwiając fotografom przekraczanie kreatywnych granic.

Zaawansowany autofokus i wykrywanie twarzy
Modele 907X i CFV 100C udostępniają użytkownikom autofokus z detekcją fazy (PDAF) z 294 strefami rozmieszczonymi na 100-megapikselowej powierzchni czujnika. Ta zaawansowana technologia autofokusa, obejmująca imponujące 97% zakresu ostrości, gwarantuje, że każde zdjęcie będzie ostre i precyzyjnie ostre. Funkcje wykrywania twarzy ułatwiają wykonywanie portretów w różnych lokalizacjach.

Wbudowana pamięć masowa
CFV 100C może poszczycić się niezwykłą wbudowaną pamięcią masową o pojemności 1 TB, co czyni ją pierwszą kamerą modułową z wbudowaną pamięcią masową. Wbudowana pamięć o pojemności 1 TB pozwala użytkownikom przechowywać do 4600 zdjęć RAW bezpośrednio w aparacie. Ta ekscytująca nowa funkcja eliminuje obawy fotografów dotyczące wyczerpania się pamięci w kluczowych momentach lub niemożności zlokalizowania karty pamięci.

Zmniejszona waga i kompaktowy rozmiar
Modele 907X i CFV 100C ważą o 120 g mniej niż modele 907X i CFV 50C, co czyni je najlżejszymi, najmniejszymi aparatami średnioformatowymi o wysokiej rozdzielczości na rynku. Zmniejszenie masy zwiększa komfort podczas długich sesji zdjęciowych, minimalizując zmęczenie i przyczyniając się do poprawy stabilności podczas fotografowania z ręki.

Gdzie można zamówić?
Sugerowana cena detaliczna Hasselblad 907X i CFV 100C wynosi 8199 USD. Można go już zamówić online. Zobacz szczegóły nowego produktu na www.hasselblad.com.

źródło: https://www.hasselblad.com/press/press-releases/2024/hasselblad-unveils-the-907x-cfv-100c/

foto: materiały producenta

Materiały o nowościach firmy Hasselblad w sieci:

tagi: #Hasselblad #907X #CFV 100C #aparaty średnioformatowe #nowości CFV 100C

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!