FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceFotonowościpodstawy fotografiiporadnik fotograficzny

Czy bezlusterkowce są lepsze od lustrzanek cyfrowych?

Dzisiaj kolejny gorący temat: Czy bezlusterkowce są lepsze od lustrzanek cyfrowych? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista w maju 2024 roku. Obecnie bezlusterkowce są lepszymi aparatami niż lustrzanki cyfrowe pod kątem wielu ważnych parametrów technicznych. Nie mniej zdarzają się jeszcze tacy, którzy naiwnie wierzą, że lustrzanka cyfrowa to szczyt techniki. Od kilku lat bezlusterkowce pełnoklatkowe stały się nowym standardem w fotografii cyfrowej.

Na przeciwległych biegunach w stosunku do tego standardu są bezlusterkowce średniego formatu oraz bezlusterkowce systemu micro cztery trzecie. Bezlusterkowce systemu micro cztery trzecie są skierowane na rynek konsumencki, zaś bezlusterkowce średniego formatu na rynek super profesjonalistów.

Technologia bezlusterkowców jest ciagle rozwijana przez wszystkich liczących producentów sprzętu fotograficznego. Bezlusterkowce pełnoklatkowe są produkowane od ponad 10 lat. Lustrzanki cyfrowe praktycznie nie są już rozwijane. Od kilku lat nie pojawiają się na rynku nowe modele lustrzanek cyfrowych. Jedyną firmą, która ogłosiła, że chce rozwijać technologię lustrzanek cyfrowych jest Ricoh producent lustrzanek z logo Pentax. Wyścig technologiczny w dziedzinie najlepszych aparatów cyfrowych wygrały bezlusterkowce. Konstruktorzy współczesnych bezlusterkowców usunęli wiele wad, które wcześniej utrudniały fotografowanie bezlusterkowcami.

Bezlusterkowce posiadają wiele funkcji, których nie mają lustrzanki cyfrowe. Funkcje rozpoznawania różnego obiektów, czy pokrycia ponad 90 procent powierzchni matrycy punktami autofokusa, focus peaking, procapture, tryb wysokiej rozdzielczości, stabilizacja matrycy o dużej skuteczności oraz migawka elektroniczna to najważniejsze elementy przewagi bezlusterkowców nad lustrzankami cyfrowymi. Przełomowe funkcje współczesnych bezlusterkowców są  oparte mniej lub bardziej na sztucznej inteligencji (AI). Współczesne bezlusterkowce pokazują w wizjerze elektronicznym obraz w takiej wersji w jakiej będzie zapisany na nośniku pamięci z uwzględnieniem korekty ekspozycji i balansu bieli.

Bezlusterkowce są lepsze od lustrzanek cyfrowych pod kątem:
 – niskoszumowych matryc BSI
– szybkości działania automatycznego ustawiania ostrości
– precyzji automatycznego ustawiania ostrości
– szybkości zdjęć seryjnych
– doskonalszych optycznie obiektywów do bezlusterkowców
– mniejszej ilości ruchomych elementów
– skuteczniejszej stabilizacji matrycy
– mniejszych rozmiarów korpusu
– niższej wagi korpusu

#Czy bezlusterkowce są lepsze od lustrzanek cyfrowych? #przewaga bezlusterkowców nad lustrzankami #zalety bezlusterkowców #przełomowe funkcje bezlusterkowców

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!