FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Nikon

Nowa generacja sprzętu Nikona

23 sierpnia 2018 br. Nikon zaprezentował dwa pełnoklatkowe aparaty Nikon Z6 i Z7 z nowym bagnetem Z. Nikon zdecydował się na zmianę bagnetu, który stosował w lustrzankach od 1959 roku.Tego samego dnia Nikon pokazał też 3 nowe obiektywy z nowym bagnetem Nikon Z. Na prezentacji można było zobaczyć zooma Nikkor Z 24-70 mm f/4 S oraz dwa obiektywy stałoogniskowe Nikkor Z 50 mm f/1.8 S oraz Nikkor Z 35mm f/1.8 S oraz adapter FTZ umożliwiający podłączenie obiektywów z bagnetem F. Adapter FTZ Nikona umożliwia działanie autofocusa z obiektywami Nikon AF-S z wbudowanym silnikiem AF. Adapter FTZ nie posiada żadnego układu soczewek czy półprzepuszczalnego lustra, dlatego też nie pogarsza optycznej jakości obrazu.

Nowością w nowej linii bezlusterkowców jest zastosowanie stabilizacji matrycy o efektywności 5 EV, nowoczesnego elektronicznego wizjera oraz slotu do obsługi szybkich kart XQD. Kolejnym plusem nowej serii Nikon Z jest niższa waga. Profesjonalne obiektywy ze światłem 1.8 pozwolą uzyskać profesjonalną jakość obrazu przy mniejszej wadze całego zestawu. Jako źródło zasilania projektanci Nikona zastosowali używane w lustrzankach cyfrowych akumulatory EN-EL15b.

Przewidywana cena zestawu Nikon Z6 z NIKKOR Z 24-70 mm f/4 S na rynku polskim 12999 zł a cena zestawu Nikon Z7 z NIKKOR Z 24-70 mm f/4 S to 18 999 zł. Cena Nikona Z6 z adapterem FTZ w przedsprzedaży w Polsce to 9999 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!