FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

AktualnościFotonowościLeica

Leica SL3

Leica Camera AG 7 marca poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego – Leica SL3. Nowy bezlusterkowiec Leica SL3 posiada pełnoklatkową matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 60 Mpx, procesor obrazu Maestro IV oraz 5-osiową stabilizację obrazu (IBIS) o skuteczności 5 EV. Aparat wyposażony jest w wizjer elektroniczny typu OLED rozdzielczości 5,76 mln punktów z odświeżaniem do 120 klatek/s.

Podstawowe elementy specyfikacji aparatu bezlusterkowego Leica SL3:
Typ aparatu: bezlusterkowy aparat pełnoklatkowy
Mocowanie obiektywów: L-Mount
Matryca: BSI CMOS z technologią Triple Resolution
Rozdzielczość matrycy: 60,3 MPx
Procesor obrazu: Maestro IV
Wizjer elektroniczny: OLED EVF o rozdzielczości 5,76 mln punktów z odświeżaniem do 120 klatek/s
Ekran LCD: odchylany tylny ekran dotykowy o rozdzielczości 2,33 mln punktów
Gniazda kart pamięci: UHS-II (zalecane), UHS-I, SD/SDHC/SDXC card + CFexpress typ B (zalecane)
Stabilizacja obrazu:  5-osiowa stabilizacja obrazu (IBIS) o skuteczności 5 EV
Zakres czułości ISO: 50-100 000 ISO
System AF: hybrydowy system autofokusu z detekcją fazy i kontrastu połączony z wykrywaniem oczu/twarzy/ciała i zwierząt
Zakres dynamiczny: do 15 EV
Głębia kolorów: 14 bitowa
Format zapisu zdjęć: DNG/JPG
Nagrywanie video: DCI 8K/ H.265, 1080p/ProRes,
Długość nagrania video: bez ograniczeń czasowych
Szybkość fotografowania seryjnego: fotografowanie z szybkością 4 klatek/s, 14-bitowe z AF, 5 klatek/s w trybie 12-bitowym, do 15 kl./s, w trybie 12-bitowym z ostrością i ekspozycją zablokowaną na pierwszej klatce
Rozmiar korpusu: 141.2 x 108 x 84.6 mm
Waga korpusu: około 769 g (bez baterii, karty pamięci, osłony bagnetu)

Informacja prasowa firmy Leica Camera AG:

Wetzlar, 7 marca  2024 roku.

Nowy, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy firmy Leica jest już dostępny. W 2015 roku Leica Camera AG wprowadziła system SL, w unikalny sposób łączący dwa światy fotografii i wideo. Od samego początku Leica skupiała się na współpracy z użytkownikami i społecznością fotograficzną, aby zapewnić, że jej produkty osiągają wyjątkowe standardy. Rezultatem jest system spełniający najwyższe wymagania w zakresie jakości obrazu, jakości produkcji i łatwości obsługi. Teraz ta długoletnia firma przedstawia kolejną generację bezlusterkowego systemu pełnoklatkowego: Leica SL3.

Rygorystyczne wymagania profesjonalnych fotografów od dawna służą jako punkt odniesienia i inspiracja przy rozwoju systemu, w szczególności Leiki SL3. Rezultatem jest niezwykle wszechstronny aparat, oferujący niespotykaną jakość obrazu zarówno w fotografii, jak i w video. SL3 łączy w sobie najnowocześniejszą technologię, niezwykły design i mistrzowską jakość wykonania – jest bardziej kompaktowy, lżejszy i jeszcze bardziej przyjazny dla użytkownika niż jego poprzedni model. Nowe funkcje Leiki SL3 opierają się na ciągłym dialogu z profesjonalistami, który jest niezwykle ceniony i kultywowany przez firmę w stale zmieniającym się świecie fotografii.

W sercu Leica SL3 znajduje się pełnoklatkowa matryca BSI CMOS z technologią potrójnej rozdzielczości, która jest bezpiecznie chroniona w solidnej, całkowicie metalowej obudowie pokrytej elegancką skórą. Aby spełnić różnorodne wymagania fotograficzne, matryca zapisuje surowe pliki w formacie DNG lub JPEG w rozdzielczości 60, 36 lub 18 MP. W każdym przypadku wykorzystywana jest pełna powierzchnia czujnika. Wraz z zakresem dynamicznym rozszerzonym do 15 przysłon (stopni EV) i imponującym zakresem czułości ISO od 50 do 100 000, SL3 zapewnia niezwykle szczegółowe obrazy w wyjątkowej jakości – w każdych warunkach oświetleniowych.

Dzięki detekcji fazy (PDAF), mapowaniu głębi (AF z detekcją obiektów) i rozpoznawaniu kontrastu (AF z detekcją kontrastu) innowacyjny system autofokusa aparatu SL3 łączy w sobie zalety trzech technologii, aby tworzyć ostre jak brzytwa zdjęcia nawet przy słabym świetle. Ponadto inteligentne rozpoznawanie obiektów wspiera fotografowanie dynamicznych scen.

Bagnet obiektywu oparty na standardzie L-Mount opracowanym przez firmę Leica ułatwia stosowanie znakomitych obiektywów ze wszystkich systemów aparatów Leica. Ponadto jest kompatybilny z szeroką gamą ultraszerokokątnych i superteleobiektywów zmiennoogniskowych oferowanych przez partnerów porozumienia L-Mount. Dlatego bagnet obiektywu gwarantuje szeroką kompatybilność systemową z Leica SL3. W szczególności wyjątkowy potencjał renomowanych obiektywów Leica M został w pełni wykorzystany dzięki unikalnej konstrukcji czujnika obrazu i zewnętrznego czujnika światła. Zintegrowana stabilizacja obrazu w korpusie dodatkowo poszerza zakres zastosowań obiektywów M.

Wizjer EyeRes® aparatu Leica SL3 jest wyposażony w misternie wykonany układ optyczny wykonany ze szklanych soczewek. Zawsze pokazuje obiekt krystalicznie wyraźnie z prędkością do 120 klatek na sekundę i rozdzielczością 5,76 miliona pikseli. Podgląd na żywo umożliwia pełną kontrolę nad ekspozycją i kompozycją zdjęć jeszcze przed wyzwoleniem migawki. Kolejną nowością jest odchylany, 3-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości z wysokiej jakości mechanizmem odchylania. Jeszcze więcej kreatywnych możliwości można osiągnąć dzięki dodatkowym kątom widzenia.

Filmy nagrywane są w rozdzielczości aż 8K, wspieranej przez wydajne kodeki takie jak H.265 i ProRes firmy Apple. Dedykowany interfejs kodu czasowego pozwala na profesjonalną synchronizację obrazu i dźwięku na planie. Przez cały ten proces nowy procesor Maestro-IV z technologią L² z łatwością radzi sobie z ogromnymi ilościami danych, czego efektem są obrazy o doskonałym odwzorowaniu kolorów i doskonałej wydajności pod względem szumów.

Kolejną atrakcją jest nowy interfejs użytkownika Leica SL3. Każda optymalizacja ma na celu poprawę komfortu użytkownika, takiego jak ergonomia, wrażenia dotykowe i nawigacja w menu. W rezultacie udoskonalono uchwyt, układ przycisków i ogólną konstrukcję aparatu, aby jeszcze bardziej promować intuicyjną obsługę. Zaktualizowana, uproszczona ikona i wygląd menu mają przejrzystą strukturę, ułatwiając jeszcze łatwiejszą nawigację. Wyraźne oddzielenie trybów foto i wideo jest szczególnie korzystne, ponieważ wspomagane jest specjalnym kodem kolorystycznym umożliwiającym rozróżnienie: czerwonym dla trybu fotograficznego i żółtym dla trybu wideo.

Ponadto główne funkcje aparatu można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb. Swobodnie przypisywane klawisze (funkcyjne) FN i zoptymalizowana interakcja dotykowa w menu zwiększają intuicyjną i wygodną obsługę aparatu. Podczas fotografowania i filmowania interfejs użytkownika SL3 ustawia się w formacie poziomym lub pionowym, w zależności od położenia aparatu. Dzięki wygodnej obsłudze, ulepszonej ergonomii, solidnej konstrukcji i certyfikatowi IP54 fotografowie mogą skupić się na robieniu zdjęć w każdych warunkach pogodowych i środowiskowych. Jednocześnie nowy SL3 jest zauważalnie lżejszy i bardziej kompaktowy niż jego poprzednicy i jest jeszcze wygodniejszy w użyciu.

Doświadczenia użytkownika Leiki podlegają ciągłemu udoskonalaniu. Regularne aktualizacje oprogramowania sprzętowego, na które wpływają cenne opinie klientów, są bezproblemowo dostarczane do SL3 za pośrednictwem aplikacji Leica FOTOS. Dzięki temu aparat pozostaje aktualny i przyszłościowy, a jednocześnie przyjazny dla użytkownika.

Nowy interfejs aparatu i ulepszona łączność zapewniają płynną, profesjonalną pracę. Dostępne są sloty na karty pamięci CFexpress typu B i UHS-II-SD, port USB-C do szybkiej transmisji danych, tetheringu i zasilania, a także pełnowymiarowe wyjście HDMI 2.1 do podłączenia zewnętrznych monitorów lub sprzętu nagrywającego . Dodatkowo Bluetooth i Wi-Fi z technologią MIMO zapewniają stabilne i szybkie połączenie z aplikacją Leica FOTOS. Jako certyfikowane akcesorium Apple „Made for iPhone® i iPad®”, Leica SL3 wraz z dołączonym kablem USB-C umożliwia bezpośrednie połączenie z produktami Apple.

Nowy akumulator BP-SCL6 wraz z dostępną osobno podwójną ładowarką zapewnia wystarczającą pojemność. Ta podwójna ładowarka pozwala na jednoczesne i szybsze ładowanie dwóch akumulatorów. Podwójna ładowarka i dodatkowy akumulator dostępne są pojedynczo lub w atrakcyjnym zestawie. Co więcej, akcesoria w ramach systemu SL obejmują teraz nowy uchwyt i złącze DC. Złącze DC można włożyć do gniazda akumulatora aparatu, aby zapewnić ciągłe zasilanie przez USB-C. Nowy pasek do noszenia z innowacyjnym mocowaniem i wytrzymały pasek na nadgarstek do uchwytu zostały również zaprojektowane specjalnie do codziennego użytku w profesjonalnej fotografii.

Podsumowanie: W ścisłej współpracy z fotografami Leica Camera AG przeniosła system SL na nowy poziom. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji, wydajnemu interfejsowi użytkownika i wszechstronnemu bagnetowi L-Mount, Leica SL3 jest bardzo nowoczesnym, intuicyjnym aparatem pełnoklatkowym zapewniającym wyjątkową jakość obrazu. Łączy w sobie precyzję, najlepsze materiały i niespotykaną jakość produkcji „Made in Germany”. Solidny i niezawodny, radzi sobie z każdym wyzwaniem w fotografii i wideografii, ustanawiając nowe standardy w zakresie komfortu użytkownika i płynnej, profesjonalnej pracy dzięki rozszerzonym interfejsom, lepszej łączności i przydatnym akcesoriom.

Leica SL3 jest teraz dostępna na całym świecie we wszystkich sklepach Leica, sklepie internetowym Leica i u autoryzowanych dealerów. Cena detaliczna wyniesie 6800,00 EUR z VAT.

Wszystkie informacje na temat Leiki SL3 znajdziesz na:

https://leica-camera.com/en-int/photography/cameras/sl/sl3-black

Leica Camera –  partner w fotografii

Leica Camera AG to międzynarodowy, wysokiej klasy producent aparatów fotograficznych i optyki sportowej. Legendarna reputacja marki Leica opiera się na długiej tradycji doskonałej jakości, niemieckiego rzemiosła i niemieckiego wzornictwa przemysłowego, w połączeniu z innowacyjnymi technologiami. Integralną częścią kultury marki jest różnorodność działań, jakie firma podejmuje na rzecz rozwoju fotografii. Oprócz Galerii Leica i Akademi Leica rozsianych po całym świecie, istnieje nagroda Leica Hall of Fame Award, a w szczególności nagroda Leica Oskar Barnack Award (LOBA), uważana za jedną z najbardziej innowacyjnych istniejących obecnie nagród sponsorskich. Ponadto Leica Camera AG z siedzibą w Wetzlar w Hesji i drugim zakładem produkcyjnym w Vila Nova de Famalicão w Portugalii dysponuje ogólnoświatową siecią własnych organizacji krajowych i sklepów detalicznych Leica.

źródło: https://leica-camera.com/en-int/press/new-leica-sl3

Wersja angielska informacji prasowej:

Leica SL3

Wetzlar, 7th March 2024: The new mirrorless full-frame system camera from Leica is now available. In 2015, Leica Camera AG introduced the SL-System, uniquely combining the two worlds of photography and videography. From the beginning, Leica has focused on partnering with its users and the photographic community to ensure that their products achieve exceptional standards. The result is a system which meets the highest requirements in image quality, manufacturing quality, and ease of handling. Now, the long-established company presents the next generation of the mirrorless full-frame system: the Leica SL3.

The rigorous demands of professional photographers have long served as a benchmark and inspiration for the development of the system, in particular the Leica SL3. The result is an extremely versatile camera, offering unprecedented image quality in both photography and videography. The SL3 combines state-of-the-art technology, extraordinary design, and masterly manufacturing quality – more compact, lighter, and even more user-friendly than its preceding model. The new functions of the Leica SL3 are based on an ongoing dialogue with professionals, which is highly valued and cultivated by the company in the ever-changing world of photography.

At the core of the Leica SL3, you can find the BSI CMOS full-frame sensor with Triple Resolution Technology, which is safely protected in a solid all-metal body with elegant leather. To meet a variety of photographic requirements, the sensor records raw files in DNG or JPEG format with a resolution of either 60, 36 or 18 MP. In each case, the full sensor surface is used. Together with the dynamic range expanded to 15 f-stops and the impressive ISO range from 50 to 100,000, the SL3 delivers remarkably detailed images in outstanding quality – in all light conditions.

With phase detection (PDAF), depth mapping (Object Detection AF), and contrast recognition (Contrast Detection AF), the innovative autofocus system of the SL3 combines the strengths of three technologies to create razor-sharp pictures even in dim light. In addition, intelligent subject recognition supports the photography of dynamic scenes.

The lens bayonet, which is based on the L-Mount standard developed by Leica, facilitates the use of outstanding lenses from all of the Leica camera systems. Additionally, it is compatible with a diverse array of ultra-wide to super-telephoto zoom lenses offered by L-Mount alliance partners. Therefore, the lens bayonet guarantees extensive system compatibility for the Leica SL3. Specifically, the exceptional potential of the renowned Leica M-Lenses is fully harnessed, thanks to the unique design of the image sensor and an external light sensor. The integrated in-body image stabilisation further broadens the scope of application for M-Lenses.

The EyeRes® viewfinder of the Leica SL3 is equipped with an elaborately manufactured optical system made of glass lenses. It always shows the subject crystal clear with up to 120 frames per second and a resolution of 5.76 million pixels. The live preview enables full control over the exposure and composition of images even before releasing the shutter. Another new feature is the tiltable 3-inch high-res touchscreen with a high-quality tilting mechanism. Even more creative possibilities can be achieved thanks to its additional viewing angles.

Videos are recorded in a resolution of up to 8K, supported by efficient codecs such as H.265 and ProRes by Apple. A dedicated time code interface allows for professional image and sound synchronisation on set. Throughout this process, the new Maestro-IV processor with L² technology easily handles the vast amounts of data, resulting in pictures with magnificent colour rendering as well as excellent noise performance.

Another highlight is the new user interface of the Leica SL3. Every optimisation is aimed at enhancing user comfort such as ergonomics, tactile feel, and menu navigation. As a result, the grip, button layout, and overall camera design have been refined to further promote intuitive handling. The updated, streamlined icon and menu design offer a clear structure, facilitating even easier navigation. The distinct separation of photo and video modes proves especially beneficial as it is aided by a specific colour code for differentiation: red for photo mode and yellow for video mode.

Furthermore, the camera’s main functions can be completely adapted to individual needs. The freely assignable FN keys and the optimised touch interaction in the menu add to the intuitive and comfortable operation of the camera. When photographing and filming, the SL3’s user interface aligns itself in landscape or portrait format, depending on the camera position. Thanks to the convenient handling, improved ergonomics, robust design, and IP54 certification, photographers can focus on capturing the shot in any weather and environment. At the same time, the new SL3 is noticeably lighter and more compact than its predecessors and is even more comfortable to use.

The Leica user experience undergoes continuous refinement. Regular firmware updates, influenced by valuable customer feedback, are seamlessly delivered to the SL3 through the Leica FOTOS app. This ensures the camera stays current and future-proof in a user-friendly manner.

The camera’s new interface and improved connectivity ensure a seamless professional workflow. There are slots for the memory cards CFexpress type B and UHS-II-SD, a USB-C port for high-speed data transmission, tethering, and power supply as well as a full-size HDMI 2.1 output for external monitors or recording equipment. Additionally, Bluetooth and Wi-Fi with MIMO technology ensure a stable and fast connection to the Leica FOTOS app. As a certified Apple “Made for iPhone® and iPad®” accessory, the Leica SL3, together with the included USB-C cable, enables a direct connection to Apple products.

The new BP-SCL6 battery, along with the separately available double charger, offers ample capacity. This dual charger allows for the simultaneous and faster charging of two batteries. The double charger and the additional battery are available individually or as an attractive set. Moreover, the accessories within the SL-System now include a new handgrip and a DC coupler. The DC coupler can be inserted into the camera’s battery slot to ensure a continuous power supply via USB-C. The new carrying strap with an innovative attachment and a hard-wearing wrist strap for the hand grip have also been specially designed for everyday professional photography use.

Conclusion: In close partnership with photographers, Leica Camera AG has taken the SL-System to a new level. With an optimised design, efficient user interface, and the versatile L-Mount bayonet, the Leica SL3 is a highly modern, intuitive full-frame camera with outstanding image quality. It combines precision, the best materials, and unprecedented manufacturing quality “Made in Germany”. Robust and reliable, it masters every challenge in photo- and videography, setting new standards in terms of user comfort and a seamless professional workflow with extended interfaces, improved connectivity, and useful accessories.

The Leica SL3 is now available globally at all Leica Stores, the Leica Online Store, and authorised dealers. The retail price will be €6,800.00 including VAT.

Find all information on the Leica SL3 at: leica-camera.com/sl3

źródło: https://leica-camera.com/en-int/press/new-leica-sl3

#Leica SL3 #aparaty bezlusterkowe Leica #aparat pełnoklatkowy Leica #bezlusterkowce Leica #Leica informacja prasowa #Leica Sl3 informacja prasowa #Leica SL3 specyfikacja

 

 

 

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!