FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

FotonowościNikonRED

Nikon przejmie amerykańskiego producenta kamer filmowych RED.com

7 marca 2024 roku Nikon oficjalnie poinformował o zakupie 100% udziałów w firmie RED, producenta cyfrowych kamer filmowych. RED została założona w 2005 roku, a w chwili obecnej zatrudnia około 200 pracowników. Według z podpisanej umowy RED.com LLC stanie się spółką zależną i własnością firmy Nikon. Możemy spodziewać się, że dzięki doświadczeniu i wiedzy jakie posiada firma RED będą produkowane profesjonalne kamery filmowe z logiem Nikon z mocowaniem obiektywów Nikon Z lub pojawią się nowe profesjonalne kamery filmowe pod wspólnym logiem RED będą produkowane w wersjach z bagnetem Nikon Z. Z dużym prawdopodobieństwem możemy prognozować, że pojawią się na rynku filmowe wersje obiektywów Nikona dedykowane do kamer RED.

Informacja prasowa firmy Nikon z dnia 7 marca 2024 roku:

Nikon przejmie amerykańskiego producenta kamer kinowych RED.com, LLC
Przyspieszenie ekspansji na rynku profesjonalnych cyfrowych kamer filmowych

TOKIO — Nikon Corporation (Nikon) niniejszym ogłasza zawarcie umowy nabycia 100% pozostałych udziałów członkowskich w RED.com, LLC (RED), na mocy której RED stanie się spółką zależną będącą w całości własnością firmy Nikon, zgodnie z zakupem udziałów członkowskich Umowa z Jamesem Jannardem, jej założycielem, i Jarredem Landem, jej obecnym prezesem, z zastrzeżeniem spełnienia określonych warunków końcowych wynikających z tej umowy.

Od momentu założenia w 2005 roku firma RED znajduje się w czołówce cyfrowych kamer kinowych, wprowadzając produkty definiujące branżę, takie jak oryginalny RED ONE 4K, po najnowocześniejszy model V-RAPTOR [X] z opatentowaną technologią kompresji RAW. Wkład firmy RED w przemysł filmowy nie tylko przyniósł jej nagrodę Akademii, ale także uczynił ją kamerą wybieraną przy wielu hollywoodzkich produkcjach, chwaloną przez reżyserów i operatorów na całym świecie za zaangażowanie w innowacje i jakość obrazu zoptymalizowaną pod kątem najwyższych poziomów produkcji filmowej i produkcja wideo.

Porozumienie to zostało osiągnięte w wyniku wspólnych pragnień firm Nikon i RED, aby sprostać potrzebom klientów i zaoferować użytkownikom wyjątkowe doświadczenia, które przekraczają oczekiwania, łącząc mocne strony obu firm. Doświadczenie firmy Nikon w zakresie rozwoju produktów, wyjątkowa niezawodność i wiedza specjalistyczna w zakresie przetwarzania obrazu, a także technologia optyczna i interfejs użytkownika, w połączeniu z wiedzą firmy RED na temat kamer kinowych, w tym unikalną technologią kompresji obrazu i wiedzą w zakresie technik przetwarzania barw, umożliwią rozwój wyróżniających się produktów w rynku profesjonalnych cyfrowych kamer kinowych.

Firma Nikon wykorzysta to przejęcie do rozszerzenia szybko rozwijającego się rynku profesjonalnych cyfrowych kamer kinowych, opierając się na fundamentach biznesowych i sieciach obu firm, obiecując ekscytującą przyszłość rozwoju produktów, która będzie w dalszym ciągu przesuwać granice tego, co jest możliwe w produkcji filmów i wideo .

źródło: https://www.nikon.com/company/news/2024/0307_01.html

Materiały video:

 

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!