FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceCanonFotonowościobiektywy z autofokusem (AF)Tamron

Tamron 11-20mm F/2.8 Di III-A1 RXD z bagnetem Canon RF

Tamron poinformował dzisiaj o planach wprowadzenia na rynek nowej wersji obiektywu Tamron 11-20mm F/2.8 Di III-A1* RXD z mocowaniem Canon RF opracowanej do bezlusterkowców z matrycami APS-C. Tamron 11-20 mm F2.8 to lekki i kompaktowy obiektyw zmiennoogniskowy o zakresie ogniskowych od 11 mm do 20 mm i stałej jasności F2.8. Tamron 11-20 mm F2.8 posiada cichy silnik krokowy autofokusa (AF) typu RXD (Rapid-eXtra-silent Stepping Drive).  Minimalna odległość ustawienia ostrości dla tego obiektywu to 15 cm. Aktualnie nie jest znana sugerowana cena obiektywu Tamron 11-20mm F/2.8 Di III-A1* RXD  w wersji z bagnetem Canon RF.

Informacja prasowa firmy Tamron z 23 kwietnia 2024 roku:

23 kwietnia 2024 r. Tamron Co., Ltd. (prezes i dyrektor generalny: Shogo Sakuraba; siedziba główna: Saitama City, Japonia; „Tamron”), wiodący producent optyki do różnorodnych zastosowań, ogłasza opracowanie pierwszego obiektywu Tamron z mocowaniem Canon RF, Tamron 11-20mm F/2.8 Di III-A1* RXD (Model B060), ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy do aparatów bezlusterkowych APS-C.

Obiektywy Tamron do bezlusterkowych aparatów z wymiennymi obiektywami cieszą się dużym uznaniem ze względu na połączenie doskonałych parametrów optycznych i kompaktowej, lekkiej konstrukcji. Po otrzymaniu wielu próśb klientów o zaoferowanie obiektywów kompatybilnych z mocowaniem Canon RF, firma Tamron podjęła decyzję o opracowaniu obiektywu do mocowania Canon RF w ramach umowy licencyjnej.

Opis produktu
Tamron 11-20 mm F2.8 to jasny obiektyw zmiennoogniskowy, obejmujący zakres ogniskowych od ultraszerokokątnego 11 mm do 20 mm**, z maksymalną przysłoną F2,8 w pełnym zakresie ogniskowych. Dzięki zaskakująco kompaktowej i lekkiej konstrukcji szybkiego, ultraszerokokątnego obiektywu zmiennoogniskowego obiektyw jest dobrze wyważony po zamocowaniu do kompaktowego korpusu aparatu bezlusterkowego APS-C, co czyni go idealnym do regularnego użytku. Pomimo małej i lekkiej konstrukcji zapewnia także wysoką moc obrazowania dzięki bezkompromisowej konstrukcji optycznej.

Szerokie zdjęcia makro można wykonywać przy ogniskowej 11 mm przy MOD (minimalnej odległości od obiektu) wynoszącej 0,15 m (5,9 cala) i maksymalnym współczynniku powiększenia 1:4, a oszałamiająca wydajność fotografowania z bliskiej odległości umożliwia kreatywne wykorzystanie perspektywy w szerokim zakresie ogniskowych. Obiektyw jest również wyposażony w system napędu AF z silnikiem krokowym RXD (Rapid-eXtra-silent Stepping Drive), który jest wyjątkowo cichy. Obiektyw dokładnie rejestruje nie tylko zdjęcia, ale także wideo. Jest także bardzo praktyczny, dzięki konstrukcji odpornej na wilgoć, powłoce fluorowej i innym funkcjom przeznaczonym do fotografowania na zewnątrz, dzięki czemu użytkownicy mogą z łatwością cieszyć się wysoką jakością obrazu tego ultraszerokokątnego obiektywu o dużej przysłonie F2.8 w różnych warunkach .

Cechy produktu:
1. Ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy z szybką przysłoną
2. Kompaktowy i lekki
3. Znakomita wydajność optyczna
4. MOD (minimalna odległość ustawienia ostrości) 0,15 m (5,9 cala) i maksymalny współczynnik powiększenia 1:4
5. Wysokowydajny silnik krokowy RXD z autofokusem do zastosowań zarówno fotograficznych, jak i wideo

Odnośniki:
* Di III-A: Do bezlusterkowych aparatów z wymiennymi obiektywami w formacie APS-C
** Pełnoklatkowy ekwiwalent ogniskowej to 17,6–32 mm.

Specyfikacje, wygląd, funkcjonalność itp. mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
Ten produkt został opracowany, wyprodukowany i sprzedawany na licencji firmy Canon Inc.

źródło: https://www.tamron.com/global/news/detail/b060rf_20240423.html

foto: materiały prasowe producenta

#Tamron 11-20mm F/2.8 Di III-A1* RXD #obiektyw Tamrona do bezlusterkowców Canona #zoom Tamrona do bezlusterkowców Canona

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!