FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceCanonFotonowościlustrzankiNikonSony

Przegląd najciekawszych wiadomości ze świata fotografii cyfrowej – grudzień 2019

W USA można przez 30 dni przetestować nowy bezlusterkowiec Nikon Z50 w ramach programu “Say hello to yellow”. Z tego programu mogą skorzystać tylko osoby mieszkające w USA, które zakupią aparat w sklepie internetowym Nikon Store.

Obiektywy Laowa 12 mm/f2.8 Zero-D oraz Laowa 25 mm/f/2.8 2.5-5x Ultra Macro są dostępne z bagnetami Nikon Z oraz Canon RF. Kolejny obiektyw Laowa 100 mm/f2.8 2x Ultra Macro pojawi się w wersjach z bagnetem Nikon Z oraz Canon RF w 2020 roku.

Według spekulacji portalu Fujiaddict Fujufilm nie planuje produkować następcy ciekawego modelu X-H1 . Według portalu producent chce skupić się na rozwoju serii X-Pro. Zdaniem portalu Fujiaddict trwały już prace nad Fujifilm X-H2, ale producent zdecydował, że nie wprowadzać do produkcji następcy Fujifilm X-H1.

Według internetowych spekulacji następcą Nikona D750 będzie jednak lustrzanka Nikon D770 pomimo, że wcześniej miał być Nikon D760.

Zdaniem Canon Rumours firma Canona pracuje nad nowym bezlusterkowcem Canon EOS Rs, który będzie posiadał matrycę o rozdzielczości 75 Mpix oraz procesor obrazu Digic 9. Canon EOS Rs ma konkurować na rynku z Sony A7 IV. Wyścig na megapixele trwa, ciekawe co przedstawi Nikon?

Pojawił się na rynku nowy model obiektywu do makrofotografii Mitakon 85 mm f/2.8 1-5x Super Macro. Obiektyw umożliwia fotografowanie makroobiektów z powiększeniem od 1 do 5 razy. Układ optyczny obiektywu zbudowany jest z 12 elementów.

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!