FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

poradnik fotograficzny

Czy wybrać tańszy aparat i droższy obiektyw czy droższy aparat i tańszy obiektyw?

Dziś przy gorącej kawie odpowiedź na pytanie: Czy wybrać tańszy aparat i droższy obiektyw czy droższy aparat i tańszy obiektyw? Pozornie się wydaje, że odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna i oczywista. Ta pozorna odpowiedź ta brzmi mniej więcej tak: Najlepiej kupić lepszy optycznie obiektyw do tańszego aparatu.

Z jednej strony rynek sprzętu fotograficznego jest podzielony na trzy główne segmenty: sprzęt amatorski, sprzęt półprofesjonalny, sprzęt profesjonalny. Z drugiej strony wszystkie aparaty fotograficzne i obiektywy projektowane są do określonych zastosowań i pozycjonowane w określonym segmencie rynku. Dlatego istnieje potrzeba zastosowania innej strategii wyboru sprzętu fotograficznego niż strategia zawarta w odpowiedzi na tytułowe pytanie.

Warto przemyśleć zakup sprzętu fotograficznego pod kątem trzech pytań: Co chcemy fotografować? W jakich warunkach chcemy fotografować? W jakim celu będziemy fotografować? Jasne sprecyzowanie wymagań wobec sprzętu pomaga wybrać sprzęt najbardziej odpowiedni do dziedziny fotografii w której będziemy praktykować. Najczęściej producenci sprzętu fotograficznego eksponują parametry sprzętu, które nie są najbardziej istotne w praktyce. Aktualnie producenci aparatów fotograficznych najczęściej w przekazie reklamowym skupiają się na rozdzielczości matrycy lub na niskiej wadze lub małych wymiarach korpusu.

Może się okazać, że zakup najlepszego optycznie obiektywu do amatorskiego bezlusterkowca nie jest najlepszym pomysłem, jeśli tylko fotografujemy po to aby umieszczać zdjęcia produktowe na portalach aukcyjnych czy społecznościowych. W innym przypadku po wnikliwej analizie potrzeb może się okazać, że do realizacji naszego projektu potrzebujemy profesjonalnego bezlusterkowca, który posiada szybki autofokus i wysokiej jakości matrycę oraz jasnego nowoczesnego zooma z szybkim autofokusem. Trzeba pamiętać, że zdjęć zależy od dwóch podstawowych elementów zestawu fotograficznego czyli od parametrów technicznych zarówno obiektywu jak i korpusu.

#Jaki obiektyw kupić?

#Jaki obiektyw kupić?

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!