FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Fotonowościpodstawy fotografiiporadnik fotograficzny

Największa zaleta bezlusterkowca?

W wielu miejscach w internecie trwają gorące dyskusje w temacie: Jaka jest największa zaleta bezlusterkowca? Wiele blogerów i czytelników dzieli się swoimi przemyśleniami w temacie zalet i wad bezlusterkowców. Zdarzają się niestety blogerzy usiłują wmówić czytelnikom, że istnieje jedna najważniejsza zaleta bezlusterkowców, która czyni bezlusterkowiec lepszym aparatem od lustrzanki cyfrowej. W rzeczywistości bezlusterkowce posiadają wiele zalet, które decydują, że klienci kupują bezlusterkowce zamiast zakupu lustrzanek cyfrowych. Korpusy bezlusterkowców w ciągu kilku lat zostały dużo bardziej unowocześnione w porównaniu do lustrzanek cyfrowych. Oczywiście, że wiele funkcji i podzespołów w nowoczesnych bezlusterkowcach wymaga jeszcze dopracowania.

Bezlusterkowce posiadają zestaw zalet, które ułatwiają fotografowanie zarówno profesjonalistom jak i amatorom. Przed zakupem bezlusterkowca warto jednak przeanalizować nie tylko parametry zapisane w specyfikacji ale przede wszystkim sprawdzić, czy dany model bezlusterkowca spełnia nasze wymagania wobec aparatu, który chcemy kupić. Elementarnym błędem podczasu zakupu bezlusterkowca jest skupianie się tylko na jednej reklamowanej zalecie i nie zwracanie uwagi na pozostałe zalety i wady aparatu. Profesjonaliści wybierają aparaty fotograficzne, które oferują efekt syenergii zalet przy najmniejszej liczbie uciążliwych wad.

Podstawowe zalety bezlusterkowców w 2022 roku:
– szybki autofokus oparty o detekcję fazy z czujnikami wbudowanymi w matrycę
– pokrycie ponad 90% powierzchnii kadru czujnikami autofokusa
– wysokiej jakości wizjer elektroniczny
– szybki tryb zdjęć seryjnych
– brak problemów z front focus lub back focus
– skuteczna stabilizacja matrycy
– brak skomplikowanego mechanizmu lustra
– niższa waga
– mniejsze wymiary
– bryzgoszczelny i pyłoszczelny korpus
– większa średnica mocowania (bagnetu) obiektywu
– elektroniczna migawka
– rozpoznawanie twarzy, oczu sylwetki za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji

foto: materiały firmy Nikon (flagowy Nikon Z9)

#nowoczesne bezlusterkowce

#zalety bezlusterkowców

#bezlusterkowce pełnoklatkowe

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!