FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceOlympus

Nowy aparat OLYMPUS OM-D E-M10 Mark IV

Informacja prasowa firmy Olympus 4 sierpnia 2020

OLYMPUS OM-D E-M10 Mark IV

OLYMPUS prezentuje najnowszy aparat systemu Mikro Cztery Trzecie – OM-D E-M10 Mark lV, który jest doskonałą propozycją dla mobilnych i kreatywnych fotografów. Kompaktowy, lekki korpus z bardziej ergonomicznym uchwytem i nowymi użytecznymi funkcjami, które sprawiają, że profesjonalna jakość zdjęć dostępna jest praktycznie dla każdego. 5-osiowa stabilizacja obrazu działa jeszcze wydajniej czyniąc nowy aparat idealnym sprzętem do fotografowania w każdej sytuacji – na przykład w trakcie podróży, na zawodach sportowych czy też w nocy.

Odchylany w dół ekran LCD ułatwia robienie selfie, elektroniczny wizjer wysokiej rozdzielczości daje użytkownikowi wolność wyboru jego własnego stylu fotografowania. Publikowanie zdjęć w sieci jest niezwykle łatwe dzięki dedykowanej aplikacji na smartfony. Pozwala ona dodatkowo na dostęp do unikalnych treści, w tym informacji o zaawansowanych technikach fotografowania. Wysoką jakość obrazu docenią wszyscy: od rodziców, którzy chcą zachować radosne chwile z dziećmi, po pasjonatów fotografii. OM-D E-M10 Mark IV będzie dostępny od połowy sierpnia w cenie od 3199 zł za body.

OLYMPUS OM-D E-M10 Mark IV

Doskonałe rezultaty w każdych warunkach

Największą przewagą systemu Olympus są jego rozmiary: prawie o połowę mniejszy i o połowę lżejszy od innych systemów z wymiennymi obiektywami zapewnia fotografom niezwykłą mobilność. Dotyczy to nie tylko aparatów, ale także obiektywów. Połączenie wysokiej rozdzielczości z doskonałą wydajnością i skuteczną stabilizacją obrazu daje w rezultacie ostre, najwyższej jakości zdjęcia niezależnie od okoliczności i warunków, w jakich przebiega sesja. E-M10 Mark IV jest najmniejszym aparatem z linii OM-D. Z ulepszony uchwytem i najnowszą technologią przetwarzania obrazu jest doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy szukają kompaktowego i ergonomicznego aparatu do zadań specjalnych.

OLYMPUS OM-D E-M10 Mark IV

Wyjątkowa mobilność, wbudowana wydajna 5-osiowa stabilizacja obrazu, która zapewnia wysokiej jakości zdjęcia i filmy

Nowy aparat jest teraz jeszcze lżejszy: korpus ze standardowym obiektywem waży tyle, co półlitrowa butelka z wodą*. Nowy, ulepszony grip E-M10 Mark IV zapewnia bezpieczne i wygodne użytkowanie aparatu.

Dzięki wbudowanej 5-osiowej stabilizacji obrazu, która kompensuje nawet do 5 EV** i nowej matrycy 20 MP Live MOS, uzyskujemy wysokiej jakości zdjęcia i filmy, nawet jeśli pracujemy w nocy czy z użyciem teleobiektywów. Praktycznie nieograniczony czas pracy zapewnia możliwości ładowania baterii bezpośrednio w aparacie poprzez port USB, nawet w trakcie sesji.

OLYMPUS OM-D E-M10 Mark IV

Pomocne funkcje i odchylany ekran LCD idealny do selfie

OM-D E-M10 Mark IV wyposażony został w funkcje, które ułatwiają zarejestrowanie idealnych momentów. Aparat wykonuje zdjęcia sekwencyjne z prędkością aż 15 klatek na sekundę. Ulepszony został także tryb C-AF, który precyzyjnie podąża z ostrością za obiektami w ruchu. Tryby Priorytet Twarzy/Priorytet Oka ułatwiają ustawienie ostrości na twarzy osoby fotografowanej, nawet jeśli ma ona pochylona głowę lub fotografujemy ją z profilu. Tryb Cichy wyłącza dźwięk migawki oraz dźwięki związane z obsługą aparatu, co przydaje się w sytuacjach, kiedy potrzebna jest absolutna cisza, na przykład kiedy fotografujemy w muzeum lub dzieci podczas snu.

W trybie AUTO Olympus OM-D E-M10 Mark IV rozpoznaje warunki sesji i automatycznie dobiera odpowiednie ustawienia. W trybie AP potrafi także wykorzystać techniki fotografowania, które wymagają zaawansowanej wiedzy: wielokrotna ekspozycja, śledzenie ruchu gwiazd czy świateł samochodów w nocy w trybie Live Composite. Dzięki możliwości nagrywania filmów w rozdzielczości 4K, wspomnienia będą cieszyć wysoką jakością jeszcze przez długie lata.

OLYMPUS OM-D E-M10 Mark IV

Odchylany w dół, dotykowy ekran ułatwia robienie selfie nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na ujęcia z wysokiego lub niskiego poziomu. Dzięki temu zdjęcia będą dokładnie takie, jak zostały zaplanowane, uwalniając kreatywność fotografa. OM-D E-M10 Mark IV wyposażony został także w elektroniczny wizjer wysokiej rozdzielczości, który ułatwia fotografowanie w słońcu i pod światło.

Aparat OM-D E-M10 Mark IV w połączeniu z bezprzewodowym wyzwalaczem FC-WR może za pomocą komunikacji radiowej kontrolować kompatybilne lampy w tym najnowszą FL-700WR. Dzięki temu lampę można ustawić w dowolnym, wybranym miejscu i wyzwalać ją za pomocą bezprzewodowego wyzwalacza.

Dedykowana aplikacja, która ułatwia publikowanie zdjęć

Wbudowana komunikacja Wi-Fi i Bluetooth® pozwala na połączenie z aplikacją OI.Share, która umożliwia szybkie i łatwe importowanie zdjęć na smartfona oraz publikowanie ich w Internecie. Aplikację można również wykorzystać do zdalnej kontroli aparatu w trakcie sesji. W OI.Share dostępne są także tutoriale i instrukcje, które m.in przedstawiają zaawansowane metody i techniki fotografowania.

OLYMPUS OM-D E-M10 Mark IV

Akcesoria

OM-D E-M10 Mark IV jest kompatybilny z obiektywami Olympus Mikro Cztery Trzecie, a także ze wszystkim obiektywami tego systemu oferowanymi na rynku. Dostępny jest także szeroki wybór dodatkowych akcesoriów: dedykowane torby, lampy błyskowe oraz darmowe oprogramowanie Olympus Workspace ułatwiające edycję i zarządzanie zdjęciami.

OLYMPUS OM-D E-M10 Mark IV

Dostępność i ceny

Nowy OM-D E-M10 Mark IV dostępny będzie od połowy sierpnia w cenie od 3199 zł za body.

Gwarancję aparatu OM-D E-M10 Mark IV można bezpłatnie przedłużyć
o 6 miesięcy***. W tym celu wystarczy zarejestrować się w serwisie MyOLYMPUS.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.olympus.pl

OLYMPUS OM-D E-M10 Mark IV

OM-D E-M10 Mark IV:

 • Idealna propozycja dla aktywnych fotografów
 • Pewny, komfortowy, ułatwiający pracę uchwyt
 • 5-osiowa stabilizacja kompensująca do 5 EV**
 • Nowa matryca Live MOS 20 MP
 • Zdjęcia sekwencyjne 15 kl/s
 • Ulepszony system C-AF ułatwiający fotografowanie obiektów w ruchu
 • Funkcje AF – Priorytet Twarzy/Priorytet Oka działają nawet przy pochylonej głowie i z profilu
 • Tryb AUTO – doskonałe zdjęcia za jednym przyciśnięciem spustu migawki
 • Tryb SCN – pozwala dobrać parametry do fotografowanej sceny lub obiektu
 • Tryb AP – ułatwia wykorzystanie zaawansowanych technik fotografowania
 • Filtry Artystyczne pozwalają uwolnić kreatywność, dając możliwość dostosowania parametrów
 • Odchylany w dół monitor LCD ułatwiający robienie selfie
 • Wideo 4K z 5-osiową stabilizacją obrazu
 • Wbudowana obsługa Wi-Fi i Bluetooth®
 • Możliwość ładowania baterii w korpusie, także w trakcie pracy
 • Dostępny od połowy sierpnia w cenie od 3199 zł za body

Specyfikacja produktu może ulec zmianie bez wcześniejszych zapowiedzi. Aktualna specyfikacja znajduje się na stronie www.olympus.pl

* ok. 476 g w połączeniu z M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ (standard CIPA, z baterią i kartą pamięci oraz osłoną wizjera)
** M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ, ogniskowa 42mm (odpowiednik dla klatki 35mm – 84mm), zgodnie ze standardem CIPA, korekcja w dwóch osiach (pochylenie i przechylenia)
*** Sześć miesięcy dodatkowej gwarancji w kraju zakupu

źródło: https://partner.olympus.pl/nowy-aparat-olympus-om-d-e-m10-mark-iv/

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!