FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Fotonowości

DZIEŃ OTWARTY STATION STUDIO – STUDIO PARTNERSKIE FOMEI W KRAKOWIE

Studio Station oraz Medikon Polska zapraszają na dzień otwarty Fomei w studiu fotograficznym Station Studio w Krakowie. Gościem specjalnym spotkania będzie Youtuber Paweł Bułat – X-man z autorskim wykładem o cyberbezpieczeństwie fotografa. Nie zabraknie okazji do testów lamp Fomei, także podczas warsztatów z podstaw oświetlenia w filmie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podczas spotkania zaprezentowane będą najnowsze lampy FOMEI zarówno światła ciągłego jak i błyskowe z serii Digitalis PRO TX posiadające zaawansowane rozwiązania wspomagające fotografa w jego twórczości. Ponadto będzie można zapoznać się z szeroką ofertą sprzętu marki FOMEI. Do dyspozycji uczestników organizatorzy oddadzą oświetlenie studyjne (błyskowe i światła ciągłego) marki FOMEI zarówno z półki dla profesjonalistów jak i początkujących.

GDZIE?

Studio Station w Krakowie przy Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego 3.

KIEDY?

7 marca 2020 (sobota) w godzinach 11:00 – 18:00.

HARMONOGRAM

11:15 – 12:00
Prezentacja oferty oświetlenia FOMEI

12:00 – 13:00
Sesja fotograficzna

13:00 – 13:15
Przerwa kawowa

13:15 – 15:30
Warsztaty „Światło w filmie – podstawy”

15:30 – 17:00
Możliwość testowania sprzętu, rozmowy ze specjalistami, wymiany doświadczeń

od 17:00
Spotkanie z gościem specjalnym Pawłem Bułatem, który poprowadzi wykład nt. Cyberbezpieczeństwa w pracy fotografa


Światło w filmie – podstawy

Wiele osób pracuje tylko przy świetle zastanym. Podczas warsztatów pokaże Wam, jakie efekty można uzyskać, kiedy to my będziemy panować nad światłem.
Jak ustawiać światło do nagrania? Jakich lamp użyć? Ile lamp potrzebuję, aby nagrać zwykły wywiad?
W trakcie części praktycznej będziemy ustawiać światło do kilku typowych scen.


PLAN:
Światło główne, wypełniające, kicker i kontra
Światło ostre i miękkie
Rodzaje lamp:
panele i maty LED, Fresnele LED,
lampy LED z mocowaniem Bowens, Ring i miecz LED
Ustawienie światła do wywiadu
Ustawienie światła do vloga YouTube
Oświetlenie większych planów


Cyber-bezpieczeństwo w pracy fotografa

Głównym celem 45 minutowego wystąpienia będzie zbudowanie świadomości zagrożeń oraz pokazanie prostych sposobów dzięki którym codzienna higiena pracy pomoże zmniejszyć ryzyko ataku albo skutki zaistniałej awarii. Czasami sam sposób zarządzania nośnikami (kartami SD), pozwala na podniesienie bezpieczeństwa przechowywanych danych.

„W moim przekonaniu tylko świadomość zagrożeń może sprawić, że w perspektywie czasu najsłabsze ogniwo w przyszłości stanie się tym najsilniejszym.” – Paweł

KOSZT

Udział jest BEZPŁATNY, przydatne natomiast będą: sprzęt fotograficzny i dobry humor 😉

ZAPISY NA SPOTKANIE

Aby zapisać się na spotkanie należy wysłać mail na adres [email protected].

Prosimy podać imię, nazwisko, numer telefonu oraz oświadczenie:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rejestracji na spotkanie w ramach „dnia otwartego StudioStation 7.03.2020” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

W temacie podając Spotkanie Studio Station 7 marca 2020.

Uwaga: ilość miejsc ograniczona.

PROWADZĄCY

Paweł Bułat
entuzjasta technologii, fotograf i miłośnik fotografii. Od 13 lat związany zawodowo z działem bezpieczeństwa IT – sektora Digital Banking. W ciągu ostatnich 10 lat współtworzył szereg sprzętowych i programowych rozwiązań bezpieczeństwa dla bankowości korporacyjnej, największych polskich banków. Od trzech lat tworzy portal xman.pl, gdzie publikuje swoje recenzje sprzętu fotograficznego z dużym naciskiem na korpusy Fujifilm. Szczególnym zamiłowaniem darzy sobie obszar błysku, głównie ze względu na złożoną naturę światła. Lubi zadawać pytania, a jeszcze bardziej cieszy go szukanie odpowiedzi. W swojej prelekcji opowie o zagrożeniach związanych z cyfrową rewolucją i sposobach minimalizowania ryzyka utraty danych.

Łukasz Borowski
Product Manager w firmie Medikon Polska, ekspert do wyposażenia studiów fotograficznych i filmowych. Doświadczony fotograf, na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla fotografujących. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z fotografia studyjną oraz plenerową dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią.

Michał Przybylski
Specjalista od oświetlenia filmowego w firmie Medikon Polska. Absolwent Warszawskiej Szkoły Fotografii. Operator kamery, montażysta, ale także fotograf. Pracował przy produkcji filmów dla dużych agencji PR, fundacji, agencji kreatywnych oraz przy realizacji obrazu live do internetu. Obecnie w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami i prezentacjami w zakresie oświetlenia filmowego. Po pracy wraca do głównego hobby – fotografii.

ORGANIZATOR

Organizatorem spotkania jest Studio Station wraz z partnerem technologicznym Medikon Polska – wyłączny przedstawiciel marki Fomei na rynku polskim.


Medikon Polska wspiera rynek fotograficzny od 2000r. Specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu oświetlenia fotograficznego i filmowego, druku atramentowego w małym i dużym formacie, druku termosublimacyjnego, zarządzania barwą a także obrazowania RTG. Przez 17 lat działalności wdrożyliśmy ponad 400 systemów do fotograficznego druku wielkoformatowego, zaprojektowaliśmy i zrealizowaliśmy kilkadziesiąt studiów filmowych i fotograficznych oraz rozszerzyliśmy park sprzętowy niezliczonej ilości fotografów i videofilmowców. Nasze rozwiązania budujemy na sprzęcie marek, których jesteśmy przedstawicielami, dystrybutorami lub partnerami takich jak: Fomei, Epson, DNP Photo Imaging Europe, Eizo, Sihl Masterclass, Harman by Hahnemuhle, X-Rite, DataColor, Mirage by Dinax.

Fomei to czeska marka, która od ponad 30 lat dostarcza szerokie spektrum oświetlenia dla potrzeb fotografii i filmu. Jakość produktów Fomei docenili zarówno osoby zajmujące się hobbystycznie fotografią oraz profesjonaliści, dla których najważniejsze są niezawodność i nowatorskie rozwiązania takie jak np. sterowanie oświetleniem studyjnym z poziomu komputera lub technologia LED. Oferta FOMEI liczy kilkaset produktów – takich jak lampy błyskowe, LED, HMI, fluorescencyjne, żarowe, modyfikatory światła, statywy, systemy zawieszeń, tła oraz różnorakie akcesoria dodatkowe.

źródło: https://sklep.medikon.pl/blog/dzien-otwarty-station-studio

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!