FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Fotonowości

NIKKOR Z 26mm F2.8 – najlżejszy pełnoklatkowy obiektyw z serii Z*

Nikon wprowadza dziś do swojej oferty najcieńszy i najlżejszy pełnoklatkowy obiektyw z serii Z. Dzięki uniwersalnej ogniskowej 26 mm, małej minimalnej odległości zdjęciowej i konstrukcji optycznej obiektywu NIKKOR Z zapewniającej ostry obraz, obiektyw ten pomimo małych wymiarów pozwala realizować wspaniałe pomysły. Fotografowie będą mogli uchwycić wyjątkowe ujęcia z własnej, niepowtarzalnej perspektywy.

Ważący (około) 125 g i mający zaledwie (około) 23,5 mm długości (w przybliżeniu) ten niezwykle płaski i lekki szerokokątny obiektyw stałoogniskowy znakomicie nadaje się do kreatywnych, spontanicznych zdjęć. Jest tak niepozorny, że pozwala osiągnąć nowy poziom dyskrecji podczas fotografowania. Nawet dołączona osłona przeciwsłoneczna z mocowaniem bagnetowym praktycznie nie powiększa obiektywu. Ponadto do osłony można mocować filtry 52 mm, dodatkowo poszerzając możliwości twórcze. Pomimo niewielkich rozmiarów
płaski obiektyw ma solidną, budzącą zaufanie konstrukcję – mocowanie jest wykonane z metalu, a tubus i wszystkie ruchome elementy są uszczelnione w celu ochrony przed kurzem i wilgocią.

NIKKOR Z 26mm f/2.8 świetnie sprawdza się zarówno podczas fotografowania scen ulicznych, krajobrazów, jak i wnętrz oraz w innych sytuacjach, pozwalając fotografom na kreatywne wykorzystanie każdej okazji. Mocowanie Z o dużej średnicy w połączeniu z dużym maksymalnym otworem względnym f/2,8 obiektywu zapewnia doskonałe rezultaty przy słabym świetle, a fotografowie mogą używać krótszych czasów otwarcia migawki, aby uchwycić szybką akcję, nie tracąc jasności. Podczas fotografowania zbliżeń można uzyskać ostry obraz, gdy aparat znajduje się zaledwie 20 cm od obiektów. Ponadto przy małej odległości można uwydatnić efekt bokeh i uzyskać artystycznie wyglądające rozmycie tła. Filmowcy i vloggerzy mogą wykorzystać szerokie pole widzenia i zredukowane „oddychanie” obiektywu, aby rejestrować doskonale wyglądające materiały, od filmów z rozległym kadrem po wywiady, które oddają prawdziwą atmosferę
miejsca.

-Ten niezwykle uniwersalny, płaski obiektyw stałoogniskowy jest najkrótszym obiektywem w naszej obecnej ofercie – ale ze względu na solidną konstrukcję jest pełnoprawnym członkiem rodziny NIKKOR Z. Kompaktowe wymiary i dobre parametry sprawiają, że jest on bardzo uniwersalny i stanowi atrakcyjną propozycję dla fotografów, którzy chcą dyskretnego obiektywu. Charakteryzuje się korzystną relacją ceny do
jakości i jest doskonałym dodatkiem do każdego zestawu – powiedział Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon
Europe.

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z 26mm F2.8:
Płaski szerokokątny obiektyw stałoogniskowy 26 mm: uniwersalna ogniskowa 26 mm (odpowiednik ogniskowej 36 mm w aparatach formatu DX) i duży otwór względny f/2,8. Z wyrazistością i ostrością uchwyci sceny w słabym świetle lub szybką akcję, nie tracąc jasności.
Najcieńszy pełnoklatkowy obiektyw szerokokątny z serii Nikon Z: waży zaledwie (około) 125 g i ma (około) 23,5 mm długości.
Niezrównana jakość ujęć w zbliżeniu: minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 20 cm umożliwia fotografowanie z bliska, a duży otwór względny pozwala uwydatnić efekt bokeh i uzyskać piękne rozmycie tła.
Wytrzymały: metalowe mocowanie sprawia, że obiektyw ten ma budzącą zaufanie, solidną konstrukcję. Tubus i wszystkie ruchome elementy obiektywu są uszczelnione w celu ochrony przed kurzem i wilgocią. (Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.)
Doskonały do filmowania: szerokie pole widzenia i zredukowane „oddychanie” obiektywu pozwalają użytkownikom z łatwością rejestrować doskonale wyglądające materiały.
Konfigurowalny pierścień sterujący: bezgłośny, płynnie obracany pierścień sterujący, który można skonfigurować do ustawiania czułości ISO, sterowania przysłoną, ustawiania kompensacji i nie tylko.
Przystosowany do mocowania filtrów: do dołączonej osłony przeciwsłonecznej z mocowaniem bagnetowym można mocować filtry 52 mm.

*Informacja prasowa firmy Nikon z dnia 7 lutego 2023 roku – “PŁASKI OBIEKTYW SZEROKOKĄTNY NIKKOR Z 26mm F2.8”

#najlżejszy pełnoklatkowy obiektyw z serii Z

#NIKKOR Z 26mm F/2.8

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!