FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

aparaty analogoweFotonowościPentax

Nowe aparaty analogowe z logiem Pentaxa

Informacja prasowa firmy Ricoh Imaging Company z dnia 20 grudnia 2022 roku*

Tokio, 20 grudnia 2022 — Ricoh Imaging Company Ltd. ma przyjemność ogłosić nowy projekt polegający na badaniach i rozwoju nowych produktów do aparatów analogowych marki Pentax. Ostatnio nastąpiło odrodzenie zainteresowania aparatami analogowymi. Chcemy wykorzystać umiejętności i technologie aparatów na film fotograficzny rozwijane przez lata przez Ricoh Imaging.

Tokio, 20 grudnia 2022Ricoh Imaging Company Ltd. ma przyjemność ogłosić nowy projekt polegający na badaniach i rozwoju nowych produktów w zakresie aparatów analogowych pod marką Pentax. Ostatnio nastąpiło odrodzenie zainteresowania aparatami analogowymi. Chcemy wykorzystać umiejętności i technologie aparatów analogowych rozwijane przez lata przez Ricoh Imaging/Pentax (oddział Pentax firmy Ricoh Imaging Company Ltd.) i dostarczać entuzjastom aparatów fotograficznych na całym świecie nowe produkty w zakresie aparatów analogowych. Będziemy opracowywać i wprowadzać na rynek nowe produkty oraz świadczyć usługi po sprzedażowe, aby doświadczeni użytkownicy aparatów na film oraz młodsi fotografowie, którzy chcą wypróbować te aparaty po raz pierwszy mogli w pełni cieszyć się wrażeniami z fotografii analogowej.

Działania w ramach projektu aparatu analogowego:

Rozwój nowych produktów w zakresie aparatów analogowych
Ricoh Imaging/Pentax rozpocznie badania nad rozwojem nowych aparatów analogowych marki Pentax. Zgromadzimy zarówno doświadczonych, jak i młodszych inżynierów, aby skorzystać z wiedzy i technologii dotyczących aparatów filmowych zaprojektowanych i zachowanych przez Ricoh Imaging/Pentax, jednocześnie wykorzystując najnowsze technologie i koncepcje.

Współpraca z pasjonatami fotografii
Ponieważ aparaty cyfrowe są obecnie głównym nurtem fotografii, zakup części potrzebnych do aparatów na film może być trudny, więc sukces tego projektu będzie wymagał zaangażowania innych producentów. Co ważniejsze, Ricoh Imaging/Pentax liczy na wsparcie miłośników aparatów analogowych, fotografów i twórców, dlatego planujemy promować projekt poprzez różne wydarzenia online i offline oraz w mediach społecznościowych, słuchając komentarzy i sugestii użytkowników aparatów filmowych na temat produktu rozwój. Planujemy również sposób skutecznego komunikowania się o rozwoju projektu z użytkownikami na całym świecie i bliską współpracę z nimi.

Tło (społeczne) projektu: Dlaczego warto teraz rozwijać kamery na film?

Rosnąca popularność aparatów analogowych
Fotografia analogowa zyskuje na popularności, a zwłaszcza wśród młodszych pokoleń. Poszukaj w internecie „aparaty analogowe”, a znajdziesz niezliczoną ilość zdjęć twórców i celebrytów korzystających z kamer analogowych. Wielu młodych fotografów lubi również robić zdjęcia aparatami na film fotograficzny, wywoływać film, a następnie przesyłać zdjęcia w formie cyfrowej do serwisów społecznościowych bez wykonywania ostatecznych odbitek.

W internetowym badaniu, które firma Ricoh Imaging/Pentax przeprowadziła wśród około 3000 użytkowników w Japonii, około 20 procent użytkowników aparatów fotograficznych posiadało aparaty na film, nie licząc aparatów jednorazowych ani aparatów natychmiastowych.

Jednocześnie niewielu producentów buduje i sprzedaje obecnie nowe aparaty na film. Niektórzy użytkownicy aparatów na film wyrażali obawy dotyczące obsługi po sprzedażowej używanych aparatów analogowych. Ricoh Imaging traktuje priorytetowo wspieranie fanów aparatów analogowych, aby mogli bez obaw cieszyć się fotografią na filmach fotograficznych, począwszy od opracowywania, produkcji i sprzedaży aparatów filmowych, a skończywszy na obsłudze posprzedażnej.

Przyjemność skomplikowanego czasochłonnego procesu fotografowania
W ostatnich latach nastąpił ogromny postęp w dziedzinie nowoczesnych aparatów fotograficznych. Smartfony radykalnie zmieniły kulturę fotograficzną. Każdy może teraz z łatwością robić piękne zdjęcia w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Użytkownicy aparatów uważają jednak, że w dzisiejszym zbyt wygodnym społeczeństwie niektóre przyjemne czynności wymagają czasu i wysiłku. Ricoh Imaging/Pentax wierzy, że czas i wysiłek oznaczają indywidualność, kreatywność i osobiste preferencje. Ponieważ czynności wymagające czasu i wysiłku są rzeczywiście ludzkim doświadczeniem, naszym celem jest dostarczanie aparatów Pentax, które wymagają skomplikowanych, czasochłonnych ale i satysfakcjonujących czynności związanych z fotografowaniem.

Aktualizacja (12 maj 2023 roku): Na kanale Ricoh Imaging na portalu Youtube pojawiły się kolejne filmy o projekcie “Pentax Film Project”.

Link do materiałów video: https://www.ricoh-imaging.co.jp/english/pentax/filmproject/

*Oryginalny tytuł informacji prasowej: PENTAX brand launches a film camera project focused on developing new film-based products along with camera fans

źródło:  https://us.ricoh-imaging.com/pentax-brand-launches-a-film-camera-project-focused-on-developing-new-film-based-products-along-with-camera-fans/

#Pentax

#aparaty analogowe

#aparaty analogowe Pentaxa

#aparaty na film Pentaxa

#nowe aparaty analogowe Pentaxa

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!