FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Fotonowości

Nikon zdobył 5 nagród w konkursie wzornictwa przemysłowego Reddot Winner 2022 – informacja prasowa firmy Nikon*

Amsterdam, Holandia, 16 maja 2022 r.: Firma Nikon z przyjemnością informuje, że jej pięć produktów otrzymało nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2022”. Tegoroczna edycja konkursu była szczególnie udana dla firmy Nikon, ponieważ flagowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Nikon Z 9 został uhonorowany tytułem za „Best of the Best” (Najlepszy z najlepszych). Inne nagrodzone produkty to pięknie zaprojektowany aparat Nikon Z fc i średni teleobiektyw makro NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S.

Do światowej klasy konkursu w dziedzinie wzornictwa przemysłowego zgłoszono produkty z 60 krajów, a zgłoszenia zostały ocenione przez jury składające się z renomowanych specjalistów z całego świata. W całym procesie obrad przed ogłoszeniem zwycięzców brano pod uwagę stopień innowacyjności, funkcjonalność, a także ergonomię i trwałość.

Zwycięskie produkty będą prezentowane w tym roku na ekskluzywnej wystawie w Red Dot Design Museum w Essen w Niemczech.

Produkty firmy Nikon wyróżnione nagrodą „Red Dot Award: Product Design 2022” to:

APARAT NIKON Z 9, ZDOBYWCA NAGRODY „BEST OF THE BEST”

Z 9 to najbardziej zaawansowany flagowy aparat firmy Nikon. Jest przeznaczony dla osób przesuwających granice profesjonalnego fotografowania. Dlatego doskonale nadaje się dla profesjonalistów zajmujących się fotografią przyrodniczą, sportową i reportażową, którzy wymagają wyjątkowego wizjera elektronicznego, AF, komfortu obsługi, a także wytrzymałości. Dzięki fenomenalnym możliwościom przetwarzania obrazu aparat Z 9 może rejestrować niezrównane pełnoklatkowe filmy 8K z szybkością od 24p do 60p oraz 4K z szybkością od 24p do 120p, a także filmy poklatkowe, pozwalając użytkownikom wykorzystać pełną kreatywność.

APARAT NIKON Z FC

Dopracowany do perfekcji, wyjątkowy, stylowy i efektowny aparat bezlusterkowy Nikon Z fc łączy w sobie oszałamiającą stylistykę retro z najnowocześniejszą technologią. Oparty na dziedzictwie i niezrównanej historii innowacji firmy Nikon, aparat Z fc jest inspirowany lustrzanką Nikon FM2 z 1982 roku. Stanowi połączenie autentycznego stylu i znakomitych parametrów, a jego zaawansowane funkcje gwarantują fotografom i hobbystom możliwość wykonywania imponujących zdjęć – przekształcania codziennych chwil w efektowne obrazy.

ŚREDNI TELEOBIEKTYW MAKRO NIKKOR Z MC 105MM F/2.8 VR S

NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S to profesjonalny obiektyw makro z serii S, który umożliwia uzyskanie niesamowitej szczegółowość, zapewniając rewolucyjne poziomy głębi i kontrastu. Kąt widzenia średniego teleobiektywu, zoptymalizowany do fotografowania i filmowania w trybie makro, sprawia, że obiektyw doskonale sprawdza się przy wykonywaniu szczegółowych portretów, zapewniając niesamowitą ostrość, kontrast i piękny efekt bokeh.

SUPERTELEOBIEKTYW STAŁOOGNISKOWY NIKKOR Z 400MM F/2.8 TC VR S

Dzięki pięknemu efektowi bokeh i wysokiej rozdzielczości obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S gwarantuje realistyczne i wyjątkowe zdjęcia. Ze względu na wbudowany telekonwerter 1,4x i nową powłokę o najlepszych właściwościach przeciwodblaskowych w historii obiektywów NIKKOR, obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S w pełni pomaga wyrażać ekspresję twórczą profesjonalnych fotografów.

MIKROSKOP PIONOWY ECLIPSE SI

Mikroskop pionowy ECLIPSE Si jest wyposażony w szereg inteligentnych funkcji, które pozwalają oszczędzić czas, tryb automatycznego wyłączania, a także ma ergonomiczną konstrukcję, zmniejszającą napięcie mięśni podczas długotrwałego użytkowania. Co więcej dzięki możliwościom zdalnego udostępniania obrazu, mikroskop ECLIPSE Si jest idealny do wirtualnych konsultacji i celów dydaktycznych.

Red Dot Design Award to światowej klasy konkurs o bogatej, 67-letniej historii, którego celem jest uhonorowanie najlepszych osiągnięć w dziedzinie wzornictwa i biznesu. Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu https://www.red-dot.org/

źródło:  https://www.nikon.pl/pl_PL/news-press/press.tag/news/bv-pr-wwa2205-red-dot-award-product-design-2022.dcr

foto: materiały prasowe firmy Nikon

*Oryginalny tytuł informacji prasowej “FIRMA NIKON ZDOBYŁA PIĘĆ NAGRÓD RED DOT, W TYM „BEST OF THE BEST” ZA APARAT Z 9”

 

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!