FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

AktualnościbezlusterkowceFotonowościInformacje prasowePanasonic

Panasonic Lumix S9

Panasonic ogłosił wprowadzenie na rynek nowego pełnoklatkowego bezlusterkowca z serii Lumix S. Najnowszy bezlusterkowiec Panasonica – Lumix S9 jest najmniejszym i najlżejszym z serii Lumix S. Panasonic Lumix S9 jest wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości około 24,2 MPx, która jest odpowiednikiem sensora zastosowanego w modelu LUMIX S5II. Marka Panasonic znana jest na rynku  między innymi z profesjonalnych kamer video 4K. Wprowadzenie na rynek nowego pełnoklatowego bezlusterkowca  jest kolejnym krokiem Panasonica w promowaniu swojej wizji bezlusterkowca pełnoklatkowego dla osób tworzących materiały video dla mediów społecznościowych.

Informacja prasowa firmy Panasonic z dnia 22 maja 2024 roku:

Panasonic wprowadza na rynek nowy kompaktowy, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy LUMIX S9, rozpoczynając nową erę płynnego tworzenia treści

Najmniejszy i najlżejszy aparat LUMIX z serii S*, który fotografuje i udostępnia (treści medialne) w mediach społecznościowych w 30 sekund** dzięki nowej aplikacji LUMIX Lab

Newark, New Jersey — Panasonic z dumą ogłasza LUMIX S9, najmniejszy i najlżejszy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy z serii LUMIX S. Dostępny w czterech wersjach kolorystycznych – Jet Black, Crimson Red, Dark Olive i Night Blue – LUMIX S9 to stylowy towarzysz mobilnych twórców treści, który z łatwością podnosi jakość treści w mediach społecznościowych. Wprowadzając do swojej oferty aparatów LUMIX S9, Panasonic chce zapewnić twórcom nowe, przyjemne wrażenia z fotografowania, dzięki czemu podróż od rejestrowania chwil do dzielenia się nimi ze światem będzie płynna i intuicyjna.

Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości około 24,2 megapiksela jest odpowiednikiem tej zastosowanej w modelu LUMIX S5II, a najnowszy mechanizm rejestruje zawartość z bogatą szczegółowością i naturalnymi tonami. Pełnoklatkowe czujniki zapewniają również wspaniałe rezultaty nawet w warunkach słabego oświetlenia i oferują kinową jakość z pięknym efektem bokeh.

Aparat jest dodatkowo wyposażony w funkcję PDAF (Auto-Focus z detekcją fazy), zapewniającą doskonałe śledzenie obiektów, a także Active I.S, który znacznie ogranicza rozmycie spowodowane drganiami aparatu nawet podczas fotografowania z ręki, umożliwiając użytkownikom pewne fotografowanie treści, w każdej sytuacji i środowisku.

Zaprojektowany z myślą o kreatywnych użytkownikach smartfonów, LUMIX S9 zapewnia użytkownikom szereg popularnych, klasycznych lub niestandardowych stylów kolorów w aparacie dzięki popularnej funkcji REAL TIME LUT za pomocą nowego dedykowanego przycisku na korpusie aparatu. Co więcej, dzięki nowej aplikacji LUMIX Lab twórcy mogą tworzyć na swoich smartfonach własne, unikalne pliki (tabele) kolorów LUT. Dzięki tym funkcjom można z łatwością generować oryginalne i możliwe do udostępnienia zdjęcia i filmy bez konieczności postprodukcji na komputerze, co poszerza zakres możliwości twórczych. Poprawiono także szybkość przesyłania danych z aparatu do smartfona dzięki nowej aplikacji i możliwości sparowania jej z aparatem LUMIX.

W LUMIX S9 wprowadzono także nowy format nagrywania video: MP4 Lite. Nagrywając Open Gate w formacie 4:2:0 10 bitów w 30p/25p, twórcy mogą rejestrować wysokiej jakości filmy w formacie optymalnym dla smartfona i łatwo zmieniać proporcje obrazu, aby dopasować je do mediów społecznościowych, dzięki aplikacji LUMIX Lab. Dzięki temu nowemu, usprawnionemu procesowi edycji twórcy treści mogą łatwo nagrywać i udostępniać podczas podróżowania.

Kluczowe funkcje LUMIX S9 obejmują:

1. Pierwsza kompaktowa konstrukcja w serii LUMIX S, łącząca mały i lekki korpus z wysoką jakością obrazu.

– Kompaktowy i lekki korpus ważący około 403 g/0,89 funta***
– Pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości około 24,2 megapiksela i najnowszy silnik (procesor obrazu) zapewniają wysoką wydajność przetwarzania obrazu.
– Ulepszony AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym i funkcją PDAF (automatyka ustawiania ostrości (AF) z detekcją fazy) zapewniająca bardziej precyzyjne śledzenie obiektów.
– Wiodąca w branży technologia stabilizacji obrazu z 5-osiową stabilizacją obrazu Dual I.S.2: 6,5 stopnia**** / Body I.S.: 5 stopni ***** i aktywną stabilizacją obrazu. kompensować drgania aparatu podczas fotografowania podczas chodzenia.
– Wyposażony w MP4 Lite, nowy tryb wideo Open Gate zoptymalizowany pod kątem smartfonów.
– Tylny ekran o swobodnym kącie umożliwia elastyczne fotografowanie pod każdym kątem.

2. Nowa aplikacja LUMIX Lab zapewniająca łatwe połączenie.

– Umożliwia szybkie przesyłanie zdjęć i filmów z aparatu do smartfona.
– Umożliwia użytkownikom łatwe tworzenie oryginalnych plików (tabel) LUT i przesyłanie ich ze smartfona do aparatu, pozwalając im cieszyć się własnymi preferowanymi wyrażeniami kolorystycznymi.
– Szybka i łatwa edycja plików wideo MP4 Lite zoptymalizowanych pod kątem udostępniania w mediach społecznościowych.

3. Funkcja REAL TIME LUT  dla szerszego zakresu twórczej ekspresji

– W pełni konfigurowalne pliki (tabele) kolorów LUT można załadować do aparatu w celu kreatywnego fotografowania
– Dedykowany przycisk LUT na korpusie aparatu dla łatwości obsługi.

Panasonic zaprezentuje nowy LUMIX S9 na konferencji VidCon Anaheim 2024 w dniach 26–29 czerwca. Będzie można go kupić pod koniec czerwca 2024 roku u oficjalnych partnerów handlowych za 1499,99 USD.

*W ramach serii LUMIX S, stan na 22 maja 2024 roku
* *Całkowity czas potrzebny na przesłanie zdjęcia w formacie JPEG lub 5-sekundowego krótkiego filmu nagranego w trybie MP4 (Lite) do smartfona z systemem iOS za pomocą aplikacji LUMIX LAB, łącznie z przycięciem filmu i publikacją w mediach społecznościowych . Badanie przeprowadzone zgodnie ze standardami firmy Panasonic. Wyniki mogą się różnić w zależności od środowiska sieciowego.
*** Osłona korpusu i stopki. Z wyłączeniem osłony (pokrywy) korpusu. Łączna waga korpusu, osłony stopki, akumulatora i karty pamięci SD wynosi około 486 g/1,08 funta.
**** W oparciu o standard (normę) CIPA [kierunek odchylenia/pochylenia: odległość ostrzenia f=200 mm] w przypadku korzystania z obiektywu S-E70200.
***** W oparciu o standard (normę) CIPA [kierunek odchylenia/pochylenia: odległość ostrzenia f=60 mm] w przypadku korzystania z lampy S-R2060.

Aktualne informacje prasowe dotyczące aparatów Panasonic LUMIX:
Internet http://us.panasonic.com/news
Facebook http://www.facebook.com/lumix
Instagram http://www.instagram.com/lumixusa
TikTok https://www.tiktok.com/lumixusa

źródło: https://na.panasonic.com/us/news/panasonic-launches-new-lumix-s9-compact-full-frame-mirrorless-camera-ushering-new-era-seamless

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!