FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

AktualnościbezlusterkowceNikonobiektywy manualne (MF)obiektywy z autofokusem (AF)

Nikon wyprodukował 120 milionów obiektywów Nikkor

Nikon oficjalnie poinformował, że w kwietniu 2024 roku  liczba wyprodukowanych egzemplarzy obiektywów wymiennych marki Nikkor  do lustrzanek jednoobiektywowych i bezlusterkowców Nikon przekroczyła 120 milionów. Obiektyw Nikkor są uznawane jako jedne z najlepszych pod kątem jakości optycznej.

Informacja prasowa fimy Nikon z dnia 23 maja 2024 roku

TOKIO — Nikon Corporation (Nikon) ma przyjemność ogłosić, że całkowita produkcja obiektywów Nikkor do aparatów z wymiennymi obiektywami firmy Nikon osiągnęła 120 milionów* według stanu na kwiecień 2024 roku

Jako jeden z nielicznych producentów na świecie, który swój proces produkcyjny rozpoczyna od produkcji szkła optycznego, firma Nikon oferuje obiektywy Nikkor F do lustrzanek jednoobiektywowych oraz obiektywy Nikkor Z do aparatów bezlusterkowych. W 2023 roku firma Nikkor obchodziła 90. rocznicę wydania pierwszego produktu. Czerpiąc inspirację z niezwykłej 90-letniej historii marki Nikkor i jej niekończącego się postępu technologicznego, firma Nikon nadal angażuje się w rozwój kultury obrazowania, mając nadzieję na poszerzenie możliwości ekspresji obrazowej.

*Łączna liczba wymiennych obiektywów do lustrzanek i bezlusterkowców wyprodukowanych przez firmę Nikon.

Marka Nikkor

90 lat historii firmy Nikkor rozpoczęło się w 1932 roku wraz z rejestracją znaku towarowego Nikkor przez firmę Nikon (wówczas Nippon Kogaku K.K.), a wkrótce potem, w 1933 roku, wraz z wprowadzeniem na rynek obiektywów do fotografii lotniczej Aero-Nikkor. Nikon jest jednym z nielicznych producentów na świecie, który swój proces produkcyjny rozpoczyna od produkcji szkła optycznego. Od początkowego projektu i rozwoju po produkcję i testy końcowe – cały proces prowadzący do wypuszczenia obiektywu Nikkor jest zarządzany zgodnie z rygorystycznymi standardami jakości firmy Nikon. To dążenie do doskonałości stanowi podstawę wyjątkowych parametrów optycznych i najwyższej jakości obiektywów Nikkor. Z biegiem lat, dzięki konsekwentnemu opracowywaniu obiektywów wykorzystujących najnowocześniejsze w tamtych czasach technologie optyczne, Nikkor stał się marką rozpoznawalną na całym świecie, słynącą z obiektywów o wysokiej wydajności.

Obiektywy Nikkor F w swojej historii trwającej ponad pół wieku od ich wprowadzenia na rynek w 1959 roku stale wykorzystywały najnowocześniejsze technologie tamtych czasów, w tym takie funkcje, jak sterowanie przysłony, autofokus i redukcja drgań (VR). Obiektywy Nikkor Z są przeznaczone do stosowania z aparatami bezlusterkowymi firmy Nikon, w których zastosowano nowe mocowanie o największej średnicy w branży**. Dalsze możliwości w projektowaniu obiektywów zostały odblokowane dzięki zastosowaniu tego nowego mocowania, znacznie zwiększając możliwości w zakresie parametrów optycznych. Wprowadzono na rynek szeroką gamę specjalistycznych obiektywów Nikkor Z, które wspierają twórczą ekspresję obrazu każdego użytkownika, w tym wysokiej klasy flagowy model Nikkor Z 58mm F/0.95 S Noct, który osiągnął kamień milowy w postaci najjaśniejszego obiektywu w historii firmy Nikon z przysłoną F/0,95***.

**Wśród pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Stan na 23 maja 2024 roku. Na podstawie badań firmy Nikon.
***Wśród wymiennych obiektywów do aparatów Nikon.

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!