FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowce

Jaki bezlusterkowiec do fotografii ślubnej?

#bezlusterkowce

#fotografia ślubna

Dzisiaj kontrowersyjny temat o  zastosowaniu bezlusterkowca do profesjonalnej fotografii ślubnej. Konserwatywni zawodowi fotografowie do tej pory uważają, że jedynym aktualnie słusznym narzędziem do fotografii ślubnej jest lustrzanka cyfrowa.Postęp techniczny który dokonał się w elektronice w ciągu kilku lat umożliwił zaprojektowanie i produkcje seryjną aparatów cyfrowych z wizjerem elektronicznym, które dają możliwość wymiany obiektywów podobnie jak w lustrzankach. Możliwości techniczne oraz parametry obrazowania nowoczesnych pełnoklatkowych bezlusterkowców dorównują możliwościom lustrzanek cyfrowych.


Aktualnie na rynku bezlusterkowców liczą się trzy firmy: Sony, Canon oraz Nikon. Technologię bezlusterkowców najdłużej rozwija firma Sony, w 2018 roku z pełnoklatkowym bezlusterkowcami dołączyły firmy Canon oraz Nikon. W styczniu 2019 roku Panasonic pokazał pełnoklatkowego bezluterkowca Panasonic SR1 z bagnetem L. Z najbardziej zaawansowanych technicznie bezlusterkowców FF (Full Frame) klient ma do wyboru: Sony Alfa 9, Canon EOS R oraz Nikona Z7.

Specyfikacje w/w bezlusterkowców są ogólnie dostępne w internecie, a link są dostępne poniżej w artykule. Przy wyborze bezlusterkowca nie tylko warto brać pod uwagę cenę samego korpusu ale przede wszystkim cenę obiektywów które zamierzamy kupić do danego systemu. Zmiana systemu z jednego producenta na drugi jest z reguły bardzo kosztowna w przypadku, gdy ktoś zamierza kupować fabrycznie nowe obiektywy do swojego bezlusterkowca. Podstawową barierą w Polsce przed zmianą na system bezlusterkowy są ceny profesjonalnych obiektywów z autofokusem do bezlusterkowców.

Można oczywiście podłączać obiektywy od lustrzanek do bezlusterkowców za pomocą adapterów, ale lepszy technicznie obraz tworzą obiektywy dedykowane do bezlusterkowców. Nowe obiektywy zaprojektowane do bezlusterkowców charakteryzują się szybszym ustawianiem ostrości i wysoką ostrością i kontrastem na całej powierzchni kadru. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wypożyczenie jednego korpusu z dwoma lub trzema obiektywami jako drugiego kompletu sprzętu na weekend i porównanie jakości zdjęć oraz komfortu pracy z tym co oferuje użytkowany dotychczas sprzęt.

Drugą ważną rzeczą obok jakości zdjęć którą warto przetestować to szybkość i pewność działania autofokusa z obiektywami podłączanymi przez adapter do bezlusterkowca. Każdy z nas ma swoje preferencje co do rozmiaru i kształtu korpusu aparatu, wagi sprzętu, szybkości autofokusa, trwałości baterii, szybkości wyświetlacza w wizjerze elektronicznym oraz jakości obrazu. Spór pomiędzy użytkownikami bezlusterkowców a miłośnikami lustrzanek będzie trwał dopóki będą produkowane lustrzanki cyfrowe oraz bezlusterkowce. Wyścig producentów bezlusterkowców trwa…

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!