FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Fotonowości

Czy lustrzanka cyfrowa jest dobrym aparatem dla dziecka?

Dzisiaj przy gorącej zimowej kawce temat: Czy lustrzanka cyfrowa jest dobrym aparatem dla dziecka? Lustrzanka cyfrowa jest zaawansowanym aparatem cyfrowym zarówno pod względem konstrukcji i jednocześnie skomplikowanym w obsłudze. Można oczywiście fotografować lustrzanką cyfrową korzystając z programów tematycznych i trybu automatycznego, ale potrafią to robić dużo tańsze aparaty kompaktowe. Możliwość obserwacji kadru poprzez wizjer optyczny jest dzisiaj praktycznie jedyną zaletą lustrzanki cyfrowej. Lustrzanki z reguły sprzedawane są z ciemnym zoomem (obiektywem zmiennoogniskowym), który utrudnia wykonywanie dobrych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych, który co dodatkowo zwiększa wagę i rozmiary zestawu.

Dziecko ze względu na ergonomię potrzebuje aparatu, który będzie dopasowany do rozmiaru jego dłoni. Aparat fotograficzny dla dziecka powinien być dopasowany do  jego umiejętności i poziomu rozwoju umysłowego. Kompakty oraz bezlusterkowce z reguły są znacznie lżejsze od lustrzanek przy tym samym rozmiarze matrycy. Lustrzanki cyfrowe mają znacznie większe rozmiary i wagę niż aparaty kompaktowe czy bezlusterkowce o rozmiarze matrycy micro cztery trzecie. Niska waga aparatu cyfrowego jest ważnym kryterium wyboru aparatu dla dziecka. Dziecku jest łatwiej obsługiwać lżejszy i mniejszy aparat cyfrowy.

Bezlusterkowce i aparaty kompaktowe, w odróżnieniu od lustrzanki, oferują bardzo ważną funkcjonalność podczas nauki fotografowania. Jest nią możliwość obserwacji w wizjerze elektronicznym obrazu jaki będzie zapisany na karcie pamięci w aparacie po naciśnięciu migawki. Nastolatek fotografując bezlusterkowcem uczy się jak wpływają na wygląd zdjęcia zmiany ekspozycji, balansu bieli czy czułości ISO. Mniejsze gabaryty i niższa waga aparatu kompaktowego lub bezlusterkowca są dodatkową zaletą tego typu aparatów podczas podróży czy górskich lub leśnych wędrówek z rodziną. Mniejsza waga aparatu i obiektywu jest ważna szczególnie podczas podróży lotniczych, gdzie każdy dodatkowy kilogram ma duże znaczenie.

#bezlusterkowiec dla dziecka

#lustrzanka dla dziecka

#kompakt dla dziecka

#jaki aparat dla dziecka?

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!