FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Fotonowości

Dwa nowe uniwersalne obiektywy o zmiennej ogniskowej od Nikona

Informacja prasowa firmy Nikon

Firma Nikon poszerza ofertę teleobiektywów o zmiennej ogniskowej Nikkor Z, wprowadzając na rynek obiektywy Nikkor Z 70-180mm f/2.8 i Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR. Teleobiektywy te są zaskakująco lekkie, zapewniając tym samym wszechstronność i uniwersalność entuzjastom i pasjonatom fotografii.

Efektowne zdjęcia z bliska i daleka
Nikkor Z 70-180mm f/2.8 to uniwersalny teleobiektyw o zmiennej ogniskowej, który pozwala wykonywać wyjątkowe zdjęcia, zarówno z bliska, jak i z daleka. Duży, stały maksymalny otwór względny f/2,8 sprawia, że obiektyw ten dobrze sprawdza się przy wykonywaniu zdjęć między innymi portretowych, sportowych, lifestylowych, krajobrazowych, a także przy rejestrowaniu pejzaży miejskich i wydarzeń — nawet w słabym świetle. Małe minimalne odległości zdjęciowe umożliwiają rejestrowanie zbliżeń o doskonałej ostrości. Ponadto stosując TELEKONWERTER Z TC-2.0x, który podwaja skalę odwzorowania, można wykonywać zdjęcia w stylu makro w niemal rzeczywistym rozmiarze – z powiększeniem 0,96x.

Wyjątkowe ujęcia obiektów w ruchu
Superteleobiektyw zmiennoogniskowy Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR pozwala na korzystanie z jeszcze dłuższych ogniskowych, najczęściej używanych podczas fotografowania dzikiej przyrody, ptaków i samolotów. Pozostawia także dużą elastyczność w przypadku fotografii sportowej i krajobrazowej. Skuteczna wbudowana w obiektyw redukcja drgań zapewnia stabilność obrazu, a wewnętrzne ustawianie ogniskowej zapewniają dobre wyważenie podczas fotografowania z ręki. Umożliwia zmianę ogniskowej, a następnie panoramowanie lub przechylanie obiektywu bez konieczności użycia statywu. Dodatkowo   podłączeniu do obiektywu Nikkor Z TC-2.0x, można uzyskać niesamowitą ogniskową 1200 mm, wciąż fotografując z ręki!

Dla wymagających fotografów podróżników
Dzięki lekkiej konstrukcji i dokładnemu zabezpieczeniu przed czynnikami atmosferycznymioba teleobiektywy zmiennoogniskowe idealnie spełniają wymagania podróżników. Obiektyw NikkorZ 70-180mm f/2.8 waży zaledwie (około) 795 g, a ze względu na tylko 151 mm długości jest również kompaktowy. Superteleobiektyw Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR waży (około) 1955 g.

Z przyjemnością wzbogacamy serię obiektywów Telekonwerter Z o dwa teleobiektywy o zmiennej ogniskowej. Oba są świadectwem sposobu, w jaki poszerzamy ofertę, dostosowując ją do coraz szerszego zakresu potrzeb i możliwości finansowych naszych Klientów. Te obiektywy o długich ogniskowych pozwalają przybliżyć się do fotografowanego obiektu i wykonywać zdjęcia bliższe ideałowi. Dlatego stanowią znakomitą propozycję dla osób, które chcą zwiększyć swój potencjał twórczy bez ponoszenia wysokich kosztów zakupu profesjonalnej optyki – podsumowuje Zurab Kiknadze, Product Manager w Nikon Europe.

Podsumowanie najważniejszych cech: Nikkor Z 70-180mm f/2.8

Uniwersalny teleobiektyw o zmiennej ogniskowej: zakres ogniskowych 70 – 180 mm. Idealny do fotografowania różnorodnych obiektów.

Kompaktowy i lekki: waży zaledwie (około) 795 g i ma tylko 151 mm długości.

Duży stały otwór względny f/2,8: zapewnia spójną ekspozycję w całym zakresie ogniskowych. Wykonuj kontrastowe, ostre zdjęcia w słabym świetle przy niższych czułościach ISO, używaj krótszych czasów otwarcia migawki, aby zatrzymać ruch, uzyskaj miękkie rozmycie tła, aby wykonywać efektowne portrety.

Doskonała ostrość ujęć w zbliżeniu: minimalna odległość zdjęciowa ostrości wynosi zaledwie 0,27 m przy najkrótszej ogniskowej (70 mm) oraz 0,85 m przy ogniskowej 180 mm.

Telekonwertery Z: TelekonwerterZ TC-2.0x zwiększa maksymalną ogniskową do 360 mm i podwaja skalę odwzorowania obiektywu, umożliwiając wykonywanie zdjęć w niemal rzeczywistym rozmiarze.

Kinowa jakość materiałów wideo: ciche ustawianie ostrości i zredukowane „oddychanie” obiektywu. Wygodnie filmuj z oddali lub wykaż się kreatywnością dzięki zbliżeniom i niekonwencjonalnemu kadrowaniu.

Zabezpieczony: niezawodne uszczelnienie pomaga chronić obiektyw przed kurzem i wilgocią.

Przystępny cenowo, jeden z trzech niezbędnych obiektywów: może stanowić część lekkiego zestawu optyki o maksymalnym otworze względnym f/2,8, składającego się z teleobiektywu zmiennoogniskowego Nikkor  Z 70-180mm f/2.8 oraz obiektywów Nikkor Z 17-28mm f/2.8 i Nikkor Z 28-75mm f/2.8.

Podsumowanie najważniejszych cech: Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR

Wszechstronny superteleobiektyw zmiennoogniskowy: szeroki zakres ogniskowych 180 – 600 mm do między innymi fotografowania dzikiej przyrody, ptaków, samolotów, sportu.

Doskonała poręczność: waży zaledwie (około) 1955 g. Aby zmienić ogniskową od minimalnej 180 mm do maksymalnej 600 mm, wystarczy lekko obrócić pierścień zoomu. Dzięki wewnętrznemu ustawianiu ogniskowej, nie wpływa to na wyważenie obiektywu.

Ostre zbliżenia: minimalna odległość zdjęciowa wynosi 2,4 m przy ogniskowej 600 mm i 1,3 m przy ogniskowej 180 mm.

Precyzyjny autofokus: zoptymalizowany pod kątem fotografowania i filmowania szybko poruszających się obiektów oraz wyjątkowo cichy.
Redukcja drgań 5,5 stopnia*: wbudowany w obiektyw system optycznej redukcji drgań kompensuje drgania spowodowane fotografowaniem z ręki. Tryb SPORT zapewnia stabilizację obrazu w wizjerze.

Filmowanie z dużej odległości: ciche ustawianie ostrości i zredukowane „oddychanie” obiektywu. Z łatwością nagrywaj materiały wideo z pięknie skompresowaną perspektywą.

Zabezpieczony: niezawodne uszczelnienie pomaga chronić przed kurzem i wilgocią** , ponadto korpus nie porusza się podczas zmiany ogniskowej, więc jest mniej miejsc, w których zbiera się kurz. Na przednią soczewkę została naniesiona powłoka fluorowa firmy
Nikon.

Telekonwertery Z: wydłuż ogniskową do 1200 mm, stosując Telekonwerter Z TC-2.0x, albo do 840 mm, stosując Telekonwerter Z TC-1.4x.

* Zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association. W trybie normalnym, ta wartość jest
osiągana po podłączeniu obiektywu do aparatu bezlusterkowego wyposażonego w matrycę odpowiadającą klatce filmu 35
mm.
** Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.

 

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!