FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceSony

Sony A7 III to aparat dla fotografików i filmowców

Sony A7 III to najbardziej popularny aparat cyfrowy według jednej z polskich wyszukiwarek cenowych. Aktualnie w naszym kraju trwa rewolucja bezlusterkowa w fotografii cyfrowej i tysiące przesiada się z lustrzanek na bezlusterkowce marki Sony. Aktualnie najbardziej popularnymi bezlusterkowcami pełnoklatkowymi na rynku są bezlusterkowce z logiem Sony. Może to nie podobać się miłośnikom innych marek, ale z faktami nie ma co dyskutować. Spoglądając na rynek obiektywów można dostrzec, że najwięcej nowych obiektywów powstaje z bagnetem Sony E. Pełnoklatkowe bezlusterkowce Sony wyznaczyły nowy kierunek rozwoju fotografii cyfrowej. Sony A7 III jest trzecią generacją bezlusterkowców z pełnoklatkową matrycą z serii A7. Sony A 7 III jest aparatem uniwersalnym. Posiada on szybki i celny system autofokusa, system wykrywania twarzy i oczu oraz wysoką szybkość zdjęć seryjnych do 10 klatek/sekundę. Sony A7 III wyróżnia się na tle innych aparatów trybem filmowym o dużych możliwościach. Sony A7 III może filmować w trybie 4K/30fps korzystając w formacie XAVC S. Aparat posiada dwa gniazda na tanie karty SD co umożliwia robienie kopii zdjęć i filmów na drugiej karcie.
Można filmować wykorzystając z krzywe gamma S-Log3 lub S-Log2. Użycie krzywej S-Log umożliwia uzyskanie większego zakresu barw, wiekszej dynamiki obrazu, rozpiętości tonalnej oraz unikać prześwietlenia przy przejściach tonalnych. Sony A7 III posiada funkcję Zebra Pattern, która informuje o prześwietleniu podczzas filmowania. Funkcja focus peaking informuje o danej części kompozycji w fotografowanym kadrze. Moim zdaniem Sony A 7 III jest bardzo dobrym narzędziem do pracy dla kreatywnych fotografów i filmowców. Sony A 7 III jest ulubiony narzędziem wielu videoblogerów. Polska cena Sony A7 III w momencie pisania artykułu to 7499 zł.

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!