FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

reportaż

Jakie obiektywy do reportażu ślubnego?

Często ludzie pytają mnie jakie obiektywy używać do reportażu ślubnego z lustrzankami pełnoklatkowymi? Na podstawie wielu lat doświadczeń w fotografii napiszę, że są dwa podejścia do fotografii ślubnej. Jedno podejście praktyczne mówi, że w fotografii ślubnej warto korzystać z jasnych zoomów: 14-24 mm /f2.8 , 24-70 mm /f2.8 oraz 70-200 mm /f2.8. Niektórzy korzystają tylko z duetu: 24-70 mm /f2.8 oraz 70-200 mm /f2.8. Ważny argumentem za tym podejściem jest ograniczenie kosztów oraz wagi sprzętu fotograficznego. Drugie podejście mówi, że jedynie obiektywy stałoogniskowe zwane w slangu fotoreporterów stałkami zapewniają najwyższą ostrość, kontrast, rozdzielczość oraz najlepsze odwzorowanie kolorów.

Zwolennicy stałek polecają do fotografii ślubnej stałki z ogniskową 35 mm, 50 mm, 85 mm a czasami i 100 mm. Bardziej radykalni miłośnicy stałek sugerują aby w fotografii ślubnej korzystać z obiektywów stałoogniskowych o jasności 1.4 abo 1.2. Argumenty za tym podejście są sensowne, bo na ślubach lub weselach można się często spotkać z ciemnymi wnętrzami. Osoby, które wypowiadają się na temat obiektywów fotografii ślubnej często pomijają ważny element, że korzystanie ze stałek wymaga posiadania przynajmniej 2-3 korpusów, aby co chwilę nie zmieniać obiektywu w aparacie szczególnie podczas reportażu, gdzie ważna jest każda chwila.

Jest jeszcze trzecie podejście sprzętowe do reportażu ślubnego. W zestawie mamy jeden jasny zoom 24-70 mm oraz dwie super jasne stałki 35 mm oraz 85 mm ze światłem 1.4 lub 1.2. Najlepsi fotografowie ślubni mówią jednak, że sprzęt nie jest najważniejszy, ale talent oraz praca nad doskonaleniem warsztatu fotograficznego.

 

 

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!