FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

gospodarka

Czy sprzęt fotograficzny nie jest za drogi?

Sytuacja gospodarcza w naszym kraju skłania wiele osób do zadania sobie pytania: Czy sprzęt fotograficzny nie jest za drogi w porównaniu do poziomu wynagrodzeń i zarobków z Polsce?
Rozmawiając z dziesiątkami fotografujących amatorsko i zawodowo od kilku lat słyszę opinie, że aparaty cyfrowe i obiektywy są zbyt drogie na kieszeń przeciętnego Polaka. Sprzedaż aparatów cyfrowych z roku na rok maleje nie tylko z ogromnej konkurencji smartfonów. Siła nabywcza polskiego pracownika jest ponad 4-krotnie niższa jest pracownika w Europie Zachodniej. Często się zdarza, że promocje na aparaty fotograficzne w USA czy Europie zachodniej są znacznie bardziej atrakcyjne niż w Polsce.
Aparaty fotograficzne to nie towar pierwszej potrzeby. Wiele osób w tym roku rezygnuje z wyjazdów na urlop zagranicą i po kraju. Brak wyjazdów na urlop może wpłynąć na zmniejszenie popytu na aparaty cyfrowe. Kolejnym czynnikiem zmniejszającym popyt na sprzęt fotograficzny jest obniżenie wynagrodzeń w Polsce z powodu kryzysu. Spoglądając na promocje na rynku sprzętu mam subiektywne wrażenie, że mogłyby być one znacznie większe…

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!