FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceCanonlustrzanki

Czy Canon 1DX Mark III będzie ostatnią flagową lustrzanką Canona?

Według dobrze poinformowanych źródeł Canon już w styczniu br. przekazał profesjonalnym fotografom do testów najnowszą flagową lustrzankę Canon 1DX Mark III. Aktualnie trwają w internecie spekulacje dotyczące parametrów następcy Canona 1DX Mark II. Canon 1DX Mark III może pojawić się na rynku przed olimpiadą w 2020 roku. Wielu blogerów zadaje pytanie czy jest miejsce na rynku dla flagowych modeli lustrzanek dedykowanych dla zawodowców?

Rynek aparatów cyfrowych kurczy się z roku na rok. Coraz bardziej zaawansowane smartfony wypierają z rynku kompakty i najprostsze modele lustrzanek. W 2018 roku nastąpił przełom techniczny i mentalny na rynku profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Canon i Nikon dołączyli do Sony i pokazali swoje pełnoklatkowe bezlusterkowce. Później trzy kolejne firmy: Leica, Panasonic oraz Sigma utworzyły konsorcjum, które będzie produkować bezlusterkowce oraz obiektywy z bagnetem Leiki.
Pojawienie się znaczącej konkurencji dla flagowych lustrzanek zaniepokoiło producentów aparatów z lustrem. Większa konkurencja na rynku bezlusterkowców dla profesjonalistów zaowocuje postępem technicznym w dziedzinie lustrzanek cyfrowych albo rezygnacją producentów z projektowania nowych modeli lustrzanek cyfrowych.

Wielu Canoniarzy zapewne chciałoby wymienić swoje starsze body na najnowszą wersje Canon 1DX Mark III, ale wielu użytkowników lustrzanek zdecydowało się kupić bezlusterkowca Sony. Decydującym czynnikiem podczas wyboru pomiędzy flagową lustrzanką a bezlusterkowcem będzie zapewne cena Canon 1DX Mark III. Aktualnie pełnoklatkowe bezlusterkowce Sony są najlepiej sprzedającymi się aparatami w tym segmencie rynku. Czy to tylko chwilowa zmiana na rynku? Odpowiedź na to pytanie poznamy za kilka miesięcy. Pozostaje jednak pytanie czy Canon 1DX Mark III będzie ostatnią flagową lustrzanką cyfrową Canona? Według plotek Canon pracuje nad profesjonalnym bezlusterkowcem pełnoklatkowym Canon EOS R Pro. Ale to już inna historia…

https://www.youtube.com/watch?v=OcsZEcZoW7c
error: Content is protected !! Treści są chronione!!!