FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

AktualnościFotonowości

Canon wycofuje ze sprzedaży aparaty i obiektywy system EOS M

Obiektywy posiadały nowe mocowanie typu EOS M. Producent opracował specjalny adapter EF-EOS M umożliwiający podłączanie lustrzankowych obiektywów z mocowaniem Canon EF. Pierwszym aparatem z tej serii był Canon EOS M. Najbardziej popularnym bezlusterkowcej z serii Canon EOS M był Canon M50. Najbardziej cenionym aparatem z tej serii jest Canon EOS M6 Mark II, który został wprowadzony na rynek w 2018 roku. Według ekspertów rynku fotograficznego po 2020 roku Canon skupił swoje wysiłki na linii bezlusterkowców z nowym mocowaniem Canon RF, zarówno pełnoklatkowych jak i z matrycami formatu APS-C. Bezlusterkowce z serii Canon EOS zostały opracowane z myślą o amatorach ceniących kompaktowe wymiary aparatów oraz niską wagę, a jednocześnie umożliwiające wymianę obiektywów.

Powody wycofania systemu EOS M

Canon wprowadził system EOS M w 2012 roku jako odpowiedź na rosnącą popularność bezlusterkowców systemu micro cztery trzecie. Początkowo, linia ta miała na celu przyciągnięcie zarówno amatorów, jak i bardziej zaawansowanych fotografów, oferując kompaktowe aparaty bezlusterkowe z wymienną optyką i jakością obrazu zbliżoną do lustrzanek cyfrowych.

Jednakże, od 2018 roku Canon zaczął rozwijać i promować nowy system bezlusterkowy – EOS R, który spotkał się z dużym zainteresowaniem klientów na rynku. System EOS R, z pełnoklatkowymi aparatami i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, zaczął dominować w portfolio Canona, zostawiając EOS M w cieniu. W efekcie, Canon postanowił skoncentrować swoje zasoby i rozwój technologiczny na bardziej obiecującym systemie EOS R, co doprowadziło do decyzji o zakończeniu produkcji aparatów i obiektywów EOS M.

Hashtagi do Mediów Społecznościowych:

#CanonEOSM #Canon #Fotografia #AparatyCanon #SystemEOSM #CanonNowości #Fotografia2024 #SprzętFotograficzny #AparatyBezLuster #CanonEOSR #Canon EOS M #Canon wycofuje bezlusterkowce Canon EOS M

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!