FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

FotonowościInformacje prasowe

Kompaktowy aparat pełnoklatkowy nowej generacji z nowymi funkcjami i jasnym obiektywem Summilux.

Informacja prasowa

Wetzlar, 25 maja 2023 r. Leica Camera AG przedstawia trzecią generację odnoszącej sukcesy rodziny Leica Q, Leica Q3. Wysoka jakość wykonania, ponadczasowy i elegancki design oraz prosta obsługa wyróżniają tę rodzinę pełnoklatkowych aparatów stałoogniskowych. Od 2015 roku cieszą się one uznaniem na całym świecie zarówno fotografów i twórców, jak i tych, którzy stają przed obiektywem. Nowy aparat Leica Q3 zapewnia doskonałe rezultaty fotograficzne i wideo; wyposażony w jeden z najszybszych obiektywów na rynku ze zintegrowanym trybem makro i całym pakietem nowych funkcji, stanowi kolejny krok ewolucyjny w tym wyjątkowym segmencie aparatów.

Sercem Leica Q3 jest nowy sensor BSI-CMOS z technologią Triple-Resolution. Dzięki rozdzielczości 60, 36 lub 18 MP można tworzyć nieprzetworzone obrazy w formacie DNG lub przetworzone pliki JPEG o doskonałym wyglądzie prosto z aparatu. Podczas fotografowania z rozdzielczością 60 MP uchwycone zostaną nawet najdrobniejsze szczegóły i struktury. Fotografowanie z rozdzielczością 36 lub 18 MP umożliwia szybsze działanie aparatu, dłuższe sekwencje zdjęć i mniejsze rozmiary plików. Leica Q3 wykorzystuje cały rozmiar czujnika dla wszystkich rozdzielczości z zakresem czułości od ISO 50 do 100 000, a najnowsza generacja procesora serii Maestro z technologią L2 zapewnia doskonałe prędkości działania.

Konstrukcja jasnej Leiki Summilux 28 mm f/1.7 ASPH. jest optycznym arcydziełem. Dzięki zintegrowanemu trybowi makro umożliwia wykonywanie zbliżeń z minimalnej odległości ostrzenia wynoszącej 17 cm. W połączeniu z wysoką rozdzielczością ten członek rodziny Q trzeciej generacji oferuje również rozszerzony zoom cyfrowy. Pozwala to użytkownikowi na uzyskanie ogniskowych 28, 35, 50, 75 mm, a teraz także 90 mm. Dwaj nowi i prakcyjni asystenci, Leica Perspective Control (LPC) i Leica Dynamic Range (LDR), również zapewniają doskonałe obrazy JPEG bez dodatkowego przetwarzania.

Znaczącego ulepszenia dokonano również w systemie autofokusa w aparacie Q3. Nowy hybrydowy system autofokusa z detekcją fazy zapewnia niezwykle szybkie i dokładne ustawianie ostrości oraz śledzenie obiektów. Oprócz bardzo precyzyjnego autofokusa opartego na kontraście, system DFD i autofokus z detekcją fazy w połączeniu z inteligentnym rozpoznawaniem obiektu umożliwiają rejestrowanie ostrych i doskonałych zdjęć, które są wyświetlane ostro i wyraźnie w nowym wizjerze OLED o rozdzielczości 5,76 megapiksela.

Nowy odchylany 3-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości z wysokiej jakości mechanizmem odchylania zapewnia wyjątkowe kąty widzenia i stwarza jeszcze więcej kreatywnych możliwości podczas robienia zdjęć i nagrywania filmów. Dodatkowo, nawet z ruchomym wyświetlaczem, Leica Q3 nadal zapewnia ochronę przed pyłem i wodą rozpryskową dzięki certyfikacji IP52.

Leica Q3 nadal imponuje płynną i szybką łącznością przez Bluetooth i Wi-Fi. Aparat jest wyposażony w zaawansowaną technologię Multiple Input Multiple Output (MIMO), która zwiększyła prędkość transferu do aplikacji Leica FOTOS nawet 10-krotnie w porównaniu z poprzednim modelem, przenosząc mobilną pracę kreatywną na wyższy poziom. Dzięki stabilnemu połączeniu i wysokiej szybkości przesyłania danych do aplikacji Leica FOTOS, filmy można teraz przesyłać z aparatu do smartfona lub importować do aparatu specjalne „Leica Look”, aby uzyskać piękne zdjęcia JPEG. Różne tryby połączenia, od „Eco” do „Performance”, usprawniają mobilną organizację pracy i zarządzanie energią w Leica Q3. Certyfikat Apple „Made for iPhone® and iPad®” oraz dołączony kabel Leica FOTOS sprawiają, że Leica Q3 jest idealnym narzędziem do wyrażania kreatywnych wizji użytkowników pracujących z nim na co dzień.

Dzięki możliwości nagrywania wideo w rozdzielczości 8k i wysoce wydajnym kodekom, takim jak H.265 i Apple ProRes, potężna Leica Q3 spełnia teraz potrzeby wszystkich twórców treści. Połączenie urządzeń zewnętrznych, takich jak gimbale, power banki i rejestratory ekranowe, jest zabezpieczone bezpośrednio przez USB-C i HDMI. Fotografowanie na uwięzi z Capture One lub wtyczką Adobe Lightroom jest również obsługiwane przez połączenie kablowe USB-C, co dodatkowo wzbogaca zakres zastosowań tego kompaktowego aparatu cyfrowego.

Całkowicie bezprzewodowe ładowanie jest teraz możliwe dzięki nowej podkładce ładującej Leica i oddzielnemu uchwytowi do aparatu. Ta stylowa podkładka ładująca wygodnie ładuje nową, wydajną baterię BC-SCL6 w Q3 i wielu innych urządzeniach zgodnych z Qi.

Jeśli chodzi o kompozycję obrazu, Leica Q3 oferuje maksymalną swobodę, ale także indywidualny styl korpusu aparatu, nowe akcesoria oferują wszechstronność dla indywidualnego wyglądu. Skórzane ochraniacze, dekielki na obiektywy, osłony obiektywu w stylu retro, podpórki na kciuki, miękkie przyciski zwalniające i osłony stopki lampy błyskowej są również dostępne w trzech różnych wariantach kolorystycznych.

Leica Q3 będzie dostępna na całym świecie we wszystkich sklepach Leica, sklepie internetowym Leica i u autoryzowanych dealerów już teraz. Sugerowana cena detaliczna wynosi 5 950,00 EUR z VAT.

źródło: https://leica-camera.com/pl-PL/press/new-leica-q3

#Leica Q3

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!