FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

lustrzankiPentax

Trwają testy Pentaxa K-3 Mark III

Według internetowych spekulacji następca Pentaxa K-3 Mark II będzie korzystał z matrycy Sony o rozdzielczości 26 MPix. Niektórzy przypuszczają, że może to być matryca X-Trans czwartej generacji, która jest montowana w aparacie Fujifilm X-T3. Prototypy Pentaxa K-3 Mark III są już testowane. Prawdopodobnie następca Pentaxa K-3 Mark II pojawi się w tym roku. Konkurencja na rynku lustrzanek cyfrowych z matrycą APS-C jest dziś dużo większa niż kilka lat wcześniej.

Dzisiaj klient oczekuje nie tylko bryzgoszczelnego i pyłoszczelnego korpusu lustrzanki ale szybkiego i precyzyjnego systemu autofokusa, wysokiej klasy niskoszumowej matrycy w dużym zakresie czułości, wydajnego procesora obrazu oraz dużego bufora do zdjęć seryjnych. Miłośnicy marki Pentax czekają na lustrzankę, która przynajmniej dorówna parametrami Nikonowi D500. Ciekawe czym miłym w tym roku zaskoczy producent lustrzanek z logo Pentax?

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!