FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceobiektywy manualne (MF)obiektywy z autofokusem (AF)Samyang

Nowe obiektywy Samyanga do bezlusterkowców Nikona

Samyang ogłosił, że będą dostępne na rynku trzy nowe obiektywy do aparatów z logo Nikona, w tym jeden z autofocusem. Samyang poinformował, że wkrótce będzie dostępna super jasna portretówka AF 85mm F1.4 F z bagnetem Nikon F. Układ optyczny składa się 9 soczewek ustawionych w 7 grupach oraz 10 elementowej przysłony. Z obiektywem współpracują filtry o średnicy 77 mm. Obiektyw waży 480 gramów.
Pozostałe dwa manualne obiektywy Samyanga do bezlusterkowców Nikon z bagnetem Z to Samyang MF 14mm F2.8 Z oraz Samyang MF 85mm F1.4 Z. Samyang MF 14mm F2,8 Z posiada układ optyczny składający z 14 elementów w 10 grupach w tym jeden element asferyczny, 2 elementy o niskiej dyspersji oraz 3 elementy o wysokim współczynniku załamania. Obiektyw posiada 5 elementową przysłonę oraz uszczelnioną konstrukcję. Minimalna odległość fotografowania to 28 cm. Waga tego obiektywu to 810 gramów.
Drugi obiektyw do bezlusterkowców Nikon Z to Samyang MF 85mm F1.4 Z, który ma układ optyczny składający z 9 elementów rozmieszczonych w 7 grupach w tym jednego zespolonego elementu asferycznego. Z obiektywem współpracują filtry o średnicy 72 mm. Minimalna odległość fotografowania to 1 m. Obiektyw waży około 740 gramów.

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!