FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceFotonowości

EOS R7 oraz EOS R10 – nowe bezlusterkowce Canona z matrycami APS-C

24 maja 2022 roku Canon zaprezentował dwa nowe modele bezlusterkowców Canon EOS R10 oraz Canon EOS R7 oraz dwa obiektywy zmiennoogniskowe RF-S 18–45mm F4.5–6.3 IS STM RF-S 18–150mm F3.5–6.3 IS STM. Zaprezentowane modele bezlusterkowców mają matryce canonowskiego formatu APS-C oraz mocowanie obiektywów typu Canon RF. W tych modelach bezlusterkowców Canon zastosował technologie z pełnoklatkowych modeli bezlusterkowców z serii Canon EOS R takie jak Dual Pixel CMOS AF II, Deep Learning, śledzenie obiektów typu pojazdy, zwierzęta, ludzie przez system autofokusa, rozpoznawanie głowy, twarzy i oczu na całej powierzchni kadru.

Canon EOS R7 posiada matrycę CMOS o rozdzielczości 32,5 Mpix a Canon EOS R10 wyposażony jest w matrycę CMOS o rozdzielczości 24,2 MPx. Aparaty bezlusterkowe EOS R7 i EOS R10 posiadają AF o czułości odpowiednio do -5 EV i -4 EV z wybranymi obiektywami.
Aparat EOS R7 umożliwia fotografowanie z czasem otwarcia migawki w czasie do 1/8000 sekundy w przypadku migawki mechanicznej i do 1/16 000 sekundy w przypadku migawki elektronicznej. EOS R7 oraz EOS R10 zostały wyposażone w najnowszą wersja procesora obrazu DIGIC X, który charakteryzują się dużą szybkością przetwarzania obrazu. W Canonie EOS R7 fotografowanie seryjne działa z szybkością do 30 klatek na sekundę w przypadku migawki elektronicznej zaś w Canonie EOS R10 odpowiednio 23 klatki na sekundę i 15 klatek na sekundę. Obydwa bezlusterkowce posiadają elektroniczny wizjer OLED o rozdzielczości 2,36 mln punktów

Aparaty bezlusterkowe Canon EOS R7 i EOS R10 mogą nagrywać materiał filmowego rozdzielczości 4K o długości do 1 godziny. Umożliwiają one rejestracje obrazu w rozdzielczości 4K z prędkością 60 klatek na sekundę. Oba modele obsługują nagrywanie filmów w trybie HDR PQ (YCbCr 4:2:2 10-bit BT.2020), które zapewniają wysoki zakres dynamiki przy minimalnym gradingu. EOS R7 to pierwszy aparat EOS z matrycą APS-Cx, który wykorzystuje profile Canon Log 3 i Cinema Gamut, co pozwala na bardziej elastyczny proces postprodukcji. EOS R7 potrafi łączyć działanie stabilizacji matrycy (IBIS) z optycznym i cyfrowym stabilizatorem obrazu Movie Digital IS w celu uzyskania lepszej stabilizacji. Canon EOS R10 odczytuje dane z obiektywów wyposażonych w optyczny stabilizator obrazu, aby poprawić działanie cyfrowego stabilizatora obrazu Movie Digital IS.

Aparaty EOS R7 wraz z akumulatorem i kartą pamięci waży 612 gramów a EOS R10 w podobnej konfiguracji waży 429 gramów. Canon EOS R7 posiada kompaktowy korpus chroniący przed pyłem i wilgocią pod fotografowania przy niesprzyjającej pogodzie. EOS R7 to pierwszy aparat w systemie EOS R, w którym multikontroler systemu AF połączono z pokrętłem sterującym. Umożliwia to przyśpieszenie ustawiania punktów AF za pomocą kciuka lub poprzez obrót pokrętła. Aparat bezlusterkowy EOS R7 wyposażono w wizjer o dużym powiększeniu 1,15. Dzięki dwóm gniazdom kart pamięci UHS-II aparat EOS R7 obsługuje tworzenie kopii zapasowych, umożliwia oddzielne magazynowanie zdjęć i filmów oraz zapisywanie zdjęć i filmów różnych formatów na każdej z kart.

Bezlusterkowce Canon EOS R7 i EOS R10 jako pierwsze aparaty bezlusterkowe z matrycami formatu APS-C wyposażono w wielofunkcyjną stopkę do mocowania akcesoriów, która zapewnia zasilanie i szybką komunikację z nowymi dodatkowymi akcesoriami.
W obydwa modele bezlusterkowców posiadają łączność bezprzewodową dzięki modułom Wi-Fi i Bluetooth™. Filmy z aparatu można przesyłać za pośrednictwem serwisu image.canon na Youtuba. EOS R7 oraz EOS R10 można sterować za pomocą aplikacji Camera Connect z wykorzystaniem przewodu USB Type-C lub połączenia bezprzewodowego.

Najważniejsze elementy specyfikacji EOS R10:
24,2-megapikselowy przetwornik APS-C
Fotografowanie w trybie seryjnym z migawką mechaniczną 15 kl./s, 23 kl./s z migawką elektroniczną
Deep Learning i Dual Pixel CMOS AF II
Nagrywanie video 4K 60p (crop) i wideo 4K 30p z nadpróbkowaniem z 6K
Movie Digital IS

Najważniejsze elementy specyfikacji EOS R7:
32.5-megapikselowy przetwornik APS-C
Fotografowanie w trybie seryjnym z migawką mechaniczną 15 kl./s, 30 kl./s z migawką elektroniczną
Deep Learning and Dual Pixel CMOS AF II
Nagrywanie video 4K 60p and z nadpróbkowaniem 4K 30p video z 7K

#Canon EOS R

#Canon EOS R10

#Canon EOS R7

#bezlusterkowce Canon EOS

#bezlusterkowce Canona z matrycą APS-C

#nowe bezlusterkowce Canona

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!