FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceFotonowości

Nikon wprowadza aparat bezlusterkowy Z6III

17 czerwca 2024 roku firma Nikon ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego modelu bezlusterkowca. Nikon Z6III to pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy wyposażony w 24,5-megapikselową matrycę BSI-CMOS, która zapewnia wyjątkową jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Aparat ten jest napędzany przez nowy procesor EXPEED 7, który umożliwia szybsze przetwarzanie obrazów i lepsze parametry filmowania. Przewidywana cena Nikona Z6III to 2500 USD (sam korpus) lub 3100 USD (zestaw Z6III z obiektywem Nikkor Z 24-70 mm F/4 S).

Podstawowe elementy specyfikacji Nikon Z6III:
Matryca: 24,5 MP BSI-CMOS
Rozmiar matrycy: pełnoklatkowa (Full-Frame)
Procesor: EXPEED 7
Zakres czułości ISO: 100-64000 ISO (rozszerzalne do zakresu 50-204800 ISO)
System autofokusa: 273-punktowy hybrydowy AF z detekcją fazy i kontrastu
Maksymalna szybkość migawki: 1/8000 s
Szybkość zdjęć seryjnych z migawką mechaniczną: do 14 klatek na sekundę (JPEG plus NEF)
Szybkość zdjęć seryjnych z migawką elektroniczną: do 120 klatek/s w formacie JPEG
Nagrywanie video: 6K/5,4K/4K UHD
Ekran: uchylny ekran dotykowy o rozdzielczości 2 100 000 punktów
Wizjer: elektroniczny o jasności 4000 nitów i rozdzielczości 5 670 000 punktów
Stabilizacja obrazu: 5-osiowa stabilizacja wewnątrz korpusu
Skuteczność stabilizacji: do 8 EV z obiektywami z optyczną stabilizacją obrazu VR
Gniazda kart pamięci: 2 gniazda obsługujące karty pamięci CFexpress typu B lub XQD
Wymiary korpusu: 139 x 102 x 74 mm
Waga korpusu: 750 gramów

Informacja prasowa firmy Nikon 17 czerwca 2024 roku (wersja polska):

Nikon wprowadza aparat Z6III o szerokich możliwościach oraz chmurę Nikon Imaging Cloud

Nikon poszerza swoją ofertę aparatów bezlusterkowych klasy średniej z serii Z o pełnoklatkowy model Z6III. Mały, ale wytrzymały model Z6III, zbudowany na wzór modeli Z 8 i Z9, to poręczny i funkcjonalny aparat fotograficzny, który oferuje wyjątkowo szczegółowe zdjęcia i nagrywanie wideo w rozdzielczości 6K/60P (RAW). Dzisiaj marka również informuje o wprowadzeniu bezpłatnej usługi chmurowej Nikon Imaging Cloud** . Platforma umożliwiać będzie pobieranie uaktualnień oprogramowania sprzętowego bezpośrednio do
aparatu, przechowywanie zdjęć w chmurze, a także zapewni dostęp do ekskluzywnych przepisów na zdjęcia.

Nikon Z 6III – sposób na kreatywność

Z6III wprowadza nowy poziom wydajności do pełnoklatkowych aparatów średniej klasy i stanowi ekscytujące ulepszenie dla fotografów i kamerzystów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności lub postawić na kreatywność, zachowując jednocześnie ultrakompaktową konfigurację. Sercem aparatu jest pierwsza na świecie częściowo warstwowa, pełnoklatkowa matryca CMOS — zaprojektowana tak, aby Z6III zapewniał wspaniałe rezultaty, a jednocześnie miał małe wymiary. Aparat pod każdym względem wydobywa niesamowitą jakość zdjęć oraz zachwyca zakresem dynamiki i wiernością odwzorowania kolorów. Częściowo warstwowa matryca aparatu Z6III współpracuje z tym samym procesorem EXPEED 7, w który są wyposażone modele Z 8 i Z9 – a ten potężny duet zapewnia niesamowitą szybkość obliczeń AF i częstotliwość odświeżania wizjera elektronicznego, a także imponującą czułość. Osoby fotografujące uzyskują niezmiennie płynny obraz w wizjerze i mogą wykonywać zdjęcia z prędkością do 120 kl./s, nie martwiąc się o zniekształcenia spowodowane zapisem liniowym. Filmowcy mogą dostarczać nieskazitelne materiały w rozdzielczości 6K i 5,4K bezpośrednio z aparatu lub tworzyć bogate w szczegóły filmy 4K UHD z nadpróbkowaniem z rozdzielczości 6K zapewnianej przez aparat. Ponadto zarówno fotografowie, jak i filmowcy docenią inteligentne wykrywanie obiektów opracowane przez firmę Nikon, z dokładnym śledzeniem oczu w trybach ludzie i zwierzęta, natomiast dzięki szerokiemu zakresowi czułości ISO matrycy i czułości AF do –10 EV. można fotografować nawet w nocy. Aparat Z6III może poszczycić się także najjaśniejszym wizjerem elektronicznym w swojej klasie – jest pierwszym w historii aparatem bezlusterkowym wyposażonym w wizjer elektroniczny o szerokiej gamie kolorów DCI-P3.* Taki wizjer sprawia, że szczegóły nie będą ukryte w cieniach, a użytkownicy mogą śmiało tworzyć w aparacie, mając pewność, że ostateczne pliki będą zawierać kolory zgodnie z zamierzeniami.

Nowa platforma dla użytkowników aparatów Nikon

Dla miłośników aparatów Nikon przygotowano Imaging Cloud** . Ta nowa oraz bezpłatna platforma dla fotografów sprzętu Nikon będzie dostępna w najbliższym czasie. Wystarczyć będzie tylko raz skonfigurować połączenie między aparatem a chmurą Nikon Imaging Cloud, aby korzystać z kreatywnych możliwości związanych z przepływem pracy: od natychmiastowego tworzenia kopii zapasowych zdjęć i bezproblemowego przesyłania ich do platform zewnętrznych po automatyczne uaktualnienia oprogramowania sprzętowego i unikalne profile kolorów, które można pobrać będzie bezpośrednio z chmury do aparatu.

Podsumowanie kluczowych funkcji Nikon Z6III:

Częściowo warstwowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24,5 MP: niesamowita szybkość skanowania matrycy umożliwia odczyt pełnych pikseli, co pozwala uzyskać kontrastowe, szczegółowe zdjęcia o doskonałym zakresie dynamiki i wierności odwzorowania kolorów. Natywny zakres ISO waha się od 100 do 64000 (z możliwością rozszerzenia do 50-204800).
Nagrywanie aparatem filmów w formacie RAW 6K: wewnętrzne nagrywanie w rozdzielczości 6K/60P (RAW) i 5,4K/60P (YUV). Możesz tworzyć filmy 4K UHD/60p z nadpróbkowaniem z rozdzielczości 6K zapewnianej przez aparat i rejestrować materiały z szybkością 240p (10-krotne spowolnienie).
Profesjonalna jakość dźwięku: wejście zewnętrznego mikrofonu w aparacie może być używane jako wejście sygnału o poziomie liniowym, aby uzyskać dźwięk o profesjonalnej jakości.
Jasny wizjer elektroniczny o bardzo szerokiej gamie kolorów: dzięki częstotliwości odświeżania 60 kl./s wizjer elektroniczny o jasności 4000 nitów i rozdzielczości 5 670 000 punktów zapewnia niezmiennie płynny obraz o bogatych szczegółach. Szeroka gama kolorów (DCI-P3) pozwala uzyskać realistyczne barwy bez fałszywych konturów.
Nawet 120 kl./s z AF/AE i zapisem serii przed zwolnieniem migawki: 120 kl./s (JPEG, 10 mln pikseli w formacie DX) lub 60 kl./s (JPEG 24 mln pikseli w formacie pełnoklatkowym). Z6III uwiecznia decydujący moment, nawet jeśli następuje on przed wyzwoleniem migawki.
Flagowe funkcje AF: niesamowicie szybkie obliczenia AF zawsze zapewniają niezawodne śledzenie. Wykrywanie obiektów i AF działają do –10 EV przy filmowaniu i fotografowaniu.***
Wydajna redukcja wibracji i stabilizacja punktu ostrości: 8,0 stopni**** 5-osiowej stabilizacji obrazu wbudowanej bezpośrednio w korpus aparatu oraz funkcja E-VR dla wideo. Funkcja VR pola AF stabilizuje obszar wokół aktywnego pola AF.*****
Ruchomy monitor o wysokiej rozdzielczości: uchylny ekran dotykowy o rozdzielczości 2 100 000 punktów zapewnia wyraźny i bardzo szczegółowy obraz sceny pod dowolnym kątem.
Mały, lekki, wytrzymały: waży zaledwie 750 g (w przybliżeniu), zapewnia doskonałe uszczelnienie przed warunkami atmosferycznymi i odporność na zimno aż do –10 C/14 F.
Dwa gniazda kart: jedno gniazdo obsługuje karty CFexpress typu B lub XQD, a jedno gniazdo obsługuje karty SD UHS-II.
Opcjonalny pionowy uchwyt zasilający: nowy wielofunkcyjny uchwyt zasilający MB-N14 firmy Nikon może służyć jako uchwyt podczas fotografowania w pionie lub jako przeciwwaga dla teleobiektywu, a także do zasilania podczas całodziennych sesji zdjęciowych.

Informacje o firmie Nikon
Nikon jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług związanych z przetwarzaniem obrazu. Jej innowacyjna technologia optyczna –od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe oraz optykę sportową i rekreacyjną – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon i obiektywy Nikkor Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.
Firma Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt fotograficzny firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Zdobywająca nagrody optyka sportowa i rekreacyjna przybliża świat podczas różnorodnych zajęć, od obserwowania ptaków i nocnego nieba przez oglądanie spektakli teatralnych,
po grę w golfa i podróże.
Jako zaufany i wizjonerski partner firma Nikon jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona. Więcej informacji na temat nagrodzonych produktów firmy Nikon można znaleźć w witrynie www.nikon.pl

* Wśród pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych/formatu FX, stan na 17 czerwca 2024 r. Na podstawie badań firmy Nikon
** The Nikon imaging cloud serwis będzie dostępny wkrótce.
*** Czułość AF do –10 EV. Pomiaru dokonano w trybie fotograficznym przy czułości ISO 100 i temperaturze 20°C przy użyciu pojedynczego AF (AF-S) i obiektywu o maksymalnym otworze względnym f/1,2.
****8,0-stopniowa skuteczność redukcji drgań zmierzona przy użyciu obiektywu NIKKOR Z 24-120mm f/4 S z ustawioną najdłuższą ogniskową. Zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association.
***** Funkcja VR pola AF jest dostępna w trybie zdjęć, gdy używany jest obiektyw NIKKOR Z bez wbudowanej funkcji VR. Funkcja VR pola AF nie działa, gdy jest wyświetlanych wiele pól AF.

Hashtagi do social media:

#NikonZ6III #AparatNikon #NowościNikon #SprzętFotograficzny #Bezlusterkowiec #FotografiaNikon #PremieraNikonZ6III #WyposażenieFotografa #ProfesjonalnaFotografia #TechnologiaAparatówBezlusterkowych #InnowacjeNikon #SpołecznośćFotograficzna

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!