FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

FotonowościInformacje prasowe

ColorEdge CS2400R – nowy monitor firmy EIZO

Informacja prasowa

EIZO przedstawia nową generację 24,1-calowego monitora z zarządzaniem kolorami sRGB ze złączem USB Type-C i ekologicznym opakowaniem

Twitter

CS2400RHakusan, Japonia, 18 kwietnia 2023 r. — Firma EIZO Corporation (TSE: 6737) przedstawiła dziś ColorEdge CS2400R — 24,1-calowy monitor do zarządzania kolorami sRGB dla hobbystów, którzy lubią tworzyć i edytować treści cyfrowe, takie jak zdjęcia, ilustracje i nie tylko. Jest następcą ColorEdge CS2410 i oferuje nowoczesną łączność USB Type-C® oraz ekologiczne opakowanie.

ColorEdge CS2400R pokrywa 100% przestrzeni kolorów sRGB, dzięki czemu treści przeznaczone do oglądania w środowisku sRGB, takie jak strony internetowe, ilustracje cyfrowe lub aplikacje mobilne, wyglądają tak, jak powinny. Ponadto monitor obsługuje bezpłatne oprogramowanie do kalibracji ColorNavigator 7 firmy EIZO, które zapewnia wierność odwzorowania kolorów na ekranie.

Monitor dołącza do linii monitorów EIZO z zarządzaniem kolorami, które są wyposażone w złącze USB Type-C. Dzięki temu użytkownicy mogą podłączyć laptopa za pomocą jednego kabla, aby rozpocząć tworzenie bez martwienia się o nadmierne plątaninę kabli lub konieczność ponownego podłączania wielu urządzeń peryferyjnych USB. Złącze USB typu C dostarcza również do 70 W mocy do podłączonego urządzenia, takiego jak tablet lub laptop, eliminując potrzebę stosowania nieporęcznego zasilacza.

Elegancka konstrukcja obudowy monitora i nieinwazyjna podstawa umożliwiają wygodne dopasowanie monitora do każdego kreatywnego środowiska. Uchwyt do przenoszenia z tyłu umożliwia użytkownikom łatwe przenoszenie monitora między lokalizacjami.

Przyczynianie się do bardziej zrównoważonej przyszłości pozostaje ważnym celem zarówno dla przedsiębiorstw, jak i konsumentów, którzy oczekują od producentów realizacji inicjatyw przyjaznych dla środowiska. Od 2021 roku EIZO przenosi kilka produktów z różnych linii produktów na opakowania bardziej przyjazne dla środowiska w ramach działań obejmujących całą firmę. ColorEdge CS2400R wspiera te inicjatywy, oferując opakowania z bardziej ekologicznej tektury i formowanej masy celulozowej zamiast konwencjonalnego styropianu i tworzyw sztucznych.

Dodatkowe funkcje:

Płynne przejścia tonalne z 10-bitowym jednoczesnym wyświetlaniem z 16-bitowej tablicy LUT*
Jednorodność ekranu dzięki opatentowanej technologii cyfrowego korektora jednorodności (DUE).
Wejścia USB: Type-C, DisplayPort™ i HDMI®
Ergonomiczna podstawa z regulacją wysokości (155 mm), pochylenia (35° w górę, 5° w dół), obrotu (344°) i obrotu (90°)
Opcjonalny kaptur chroniący przed światłem, mocowany magnetycznie
5-letnia gwarancja producenta **

Dostępność

ColorEdge CS2400R jest już dostępny w sprzedaży. Data dostępności różni się w zależności od kraju lub regionu. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z najbliższą spółką lub dystrybutorem grupy EIZO.

O firmie EIZO

EIZO (TSE:6737), co po japońsku oznacza obraz, to firma zajmująca się technologią wizualną, która opracowuje i produkuje wysokiej klasy rozwiązania wizualne, które wzbogacają życie zawodowe i osobiste ludzi. EIZO oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie przetwarzania obrazu, obejmujące szeroką gamę monitorów, oprogramowania, rozwiązań do przechwytywania, przetwarzania i dystrybucji wideo, kamer i zaawansowanych zintegrowanych technologii, aby sprostać specjalistycznym potrzebom klientów z branży biznesowej, kreatywnej, służby zdrowia, kontroli ruchu lotniczego, morskiej, bezpieczeństwa i nadzór i nie tylko. Z siedzibą w Hakusan w Japonii, EIZO posiada zakłady badawczo-rozwojowe i produkcyjne w Japonii, Chinach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych oraz przedstawicielstwa w ponad 120 krajach.

* Karta graficzna i oprogramowanie obsługujące wyjście 10-bitowe są niezbędne do wyświetlania 10-bitowego.
** Czas użytkowania jest ograniczony do 30 000 godzin.

EIZO, logo EIZO, ColorEdge i ColorNavigator są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy EIZO Corporation w Japonii i innych krajach. USB Type-C jest zastrzeżonym znakiem towarowym USB Implementers Forum, Inc. DisplayPort jest znakiem towarowym Video Electronics Association w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Terminy HDMI, HDMI High-Definition Multimedia Interface, strój handlowy HDMI i logo HDMI są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy HDMI Licensing Administrator, Inc. Wszystkie inne nazwy firm, nazwy produktów i logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.

Informacja prasowa firmy EIZO z dnia 18 kwietnia 2023 roku

źródło: https://www.eizo.dk/press/releases/2023/NR23-002.html

#ColorEdge CS2400R #nowy monitor EIZO #monitory EIZO #monitor dla fotoamatora

foto: materiały prasowe producenta

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!