FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceNikon

Jakie bezlusterkowce będzie produkował Nikon?

Nikon zmienia strategie działania na kurczącym się rynku sprzętu fotograficznego. W sierpniu 2018 roku zaprezentował dwa modele pełnoklatkowych bezlusterkowców Nikon Z6 i Nikon Z7. W sierpniu 2019 roku portal Nikon Rumors CO opisał nowe projekty bezlusterkowców Nikon DX Z z matrycą formatu APS-C. Zdaniem wielu doświadczonych fotografów segment aparatów APS-C nie ma przyszłości. Panasonic i Leica oraz Sigma tworząc konsorcjum L-mount doskonale zdają sobie sprawę z sytuacji na rynku sprzętu fotograficznego i inwestują w badania i rozwój bezlusterkowców z pełnoklatkową matrycą oraz obiektywów do pełnej klatki. Wiele osób dziwi zaangażowanie Nikona w segment rynku bezlusterkowców z matrycą APS-C.


Koszty produkcji matryc pełnoklatkowych wkrótce niewiele będą się różnić od kosztów produkcji matryc typu APS-C. Rozmiar matrycy wkrótce nie będzie miał znaczącego wpływu na całkowite koszty produkcji aparatu cyfrowego.
Wielu miłośników sprzętu Nikona liczy, że Nikon zacznie produkować aparaty systemu micro 4/3. Segment aparatów micro 4/3 to ogromna szansa dla Nikona. Ogromna dostępność obiektywów do systemu micro 4/3 pomogłaby zdobyć Nikonowi wielu nowych klientów na bezlusterkowce systemu micro 4/3. Co zrobi Nikon? Zobaczymy…

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!