FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

AktualnościbezlusterkowceCanonFotonowości

Canon EOS R1

Canon oficjalnie ogłosił, że pracuje nad nowym flagowym bezlusterkowcem EOS R1. Według informacji Canona EOS R1 to flagowy bezlusterkowiec przeznaczony dla profesjonalistów fotografujacych sport, dla fotoreporterów oraz twórców video. Canon EOS R1 będzie posiadał obok tradycyjnego procesora obrazu DIGIC X drugi procesor obrazu DIGIC Accelerator, który przyśpiesza działanie autofocusa i szybkość przetwarzania danych w aparacie. Canon informuje o wprowadzeniu nowej funkcji AF pod nazwą roboczą “Action Piority”, która będzie pozwlać na ciągłe analizowanie ruch obiektów w kadrze i sterowanie ostrością. Prawdopodobnie premiera nowego flagowego bezlusterkowca Canon EOS R1 odbędzie podczas Igrzysk Olympijskich w Paryżu.

Informacja prasowa firmy Canon z dnia 15 maja 2024 roku:

Firma Canon opracowuje aparat EOS R1 jako pierwszy flagowy model systemu EOS R
Nowy system przetwarzania obrazu dodatkowo poprawia AF i jakość obrazu

TOKIO, 15 maja 2024 r. — firma Canon Inc. informuje, że pracuje obecnie nad pełnoklatkowym aparatem bezlusterkowym EOS R1, który będzie pierwszym flagowym modelem systemu EOS R wyposażonym w mocowanie RF, a premiera ma nastąpić w 2024 roku .

EOS R1 to bezlusterkowy aparat przeznaczony dla profesjonalistów, łączący w sobie najnowocześniejszą technologię firmy Canon i najwyższej klasy wydajność z dużą wytrzymałością i wysoką niezawodnością oczekiwaną od flagowego modelu. Aparat ten radykalnie poprawi* wydajność zarówno zdjęć, jak i filmów oraz spełni wysokie wymagania profesjonalistów pracujących na pierwszej linii frontu w wielu dziedzinach, w tym w sporcie, reportażach i produkcji wideo.

Oprócz istniejącego procesora DIGIC X, w tym aparacie zastosowano nowo opracowany procesor obrazu DIGIC Accelerator. Nowy system przetwarzania obrazu, składający się z tych procesorów i nowej matrycy CMOS, umożliwia przetwarzanie dużych ilości danych z dużą szybkością i zapewnia nigdy wcześniej nie widziane udoskonalenia w zakresie automatycznego ustawiania ostrości (AF) i innych funkcji.

Dzięki zaawansowanemu połączeniu nowego systemu przetwarzania obrazu i technologii głębokiego uczenia (maszynowego) firma Canon osiągnęła szybkie i dokładne rozpoznawanie obiektów. Na przykład poprawiono dokładność śledzenia obiektu, dzięki czemu podczas zawodów sportów zespołowych, w których przecina się wiele obiektów, obiekt docelowy można śledzić w sposób ciągły, nawet jeśli inny gracz przejdzie bezpośrednio przed nim. Ponadto funkcja AF „Priorytet akcji” rozpoznaje ruch obiektu, szybko analizując jego stan. W momentach rozgrywki sportowej, kiedy trudno przewidzieć, co wydarzy się dalej, funkcja ta automatycznie rozpoznaje gracza wykonującego określoną czynność, np. strzał piłki, jako główny obiekt i natychmiast przesuwa ramkę AF, pomagając w ten sposób uchwycić decydujące momenty rozgrywki.

Połączenie nowego systemu przetwarzania obrazu i technologii głębokiego uczenia się pomoże poprawić jakość obrazu. Firma Canon wdraża funkcję redukcji szumów obrazu, która została wcześniej opracowana i udoskonalona w ramach oprogramowania dla komputerów PC, jako funkcja aparatu w celu dalszej poprawy jakości obrazu i zwiększenia kreatywności użytkowników.

Firma Canon pracuje nad testami terenowymi tego aparatu i będzie wspierać uchwycenie najważniejszych i ważnych momentów z międzynarodowych wydarzeń sportowych, które odbędą się w przyszłości.

W przyszłości firma Canon będzie w dalszym ciągu poszerzać gamę fascynujących aparatów i obiektywów RF EOS R SYSTEM, w ten sposób w dalszym ciągu spełniając wymagania szerokiego grona użytkowników i przyczyniając się do rozwoju fotografii i wideo.

*W porównaniu do EOS R3 (wydany w listopadzie 2021 r.)

źródło: https://global.canon/en/news/2024/20240515.html

foto: materiały prasowe producenta

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!