FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

AktualnościbezlusterkowceFotonowościobiektywy z autofokusem (AF)Sony

Sony FE 70-200mm F4 Macro G OSS II

Informacja prasowa z dnia 12 lipca 2023 r.

Sony rozszerza zakres możliwości fotografowania, wprowadzając obiektyw FE 70-200mm F4 Macro G OSS II™ oferujący najwyższą jakość obrazu i wydajność AF. Pierwsze na świecie[1] fotografowanie w trybie półmakro z maksymalnym odzworowaniem obrazu w skali 1:2 w całym  zakresie ogniskowych zooma.

Firma Sony wprowadza teleobiektyw zmiennoogniskowy „FE 70-200mm F4 Macro G OSS II” (nazwa produktu SEL70200G2), który obejmuje ogniskowe od 70 mm do 200 mm przy maksymalnym otworze względnym F4, zgodny z pełnoklatkowym mocowaniem α™ (Alpha™) typu Sony E.

Obiektyw Sony FE 70-200mm F4 Macro G OSS II to kompaktowy, lekki teleobiektyw zmiennoogniskowy, którego można używać w wielu różnych sytuacjach. Obiektyw FE 70-200mm F4 Macro G OSS II jest nie tylko wyposażony w niezwykle szybki i wydajny autofokus, który jest charakterystyczny dla obiektywów z serii G, ale jest to pierwszy na świecie1 obiektyw zmiennoogniskowy oferujący funkcję połowy makro w całym zakresie ogniskowych, z maksymalnym powiększeniem 0,5x[2]. Ponadto dzięki telekonwerterowi (sprzedawanemu oddzielnie[3]) możliwe jest wykonywanie zdjęć z superteleobiektywem do 400 mm i fotografowanie makro w naturalnej wielkości w powiększeniu 1:1 w całym zakresie ogniskowych[4].

Ten obiektyw jest 50-tym pełnoklatkowym obiektywem Sony z mocowaniem typu E[5]. Od pierwszego obiektywu firma Sony jest zaangażowana we wspieranie kreatywnych działań fotografów i kamerzystów, łącząc najnowsze technologie i rozszerzając ofertę z mocowaniem typu E, obejmującą formaty pełnoklatkowe jak i APS-C.

Kompaktowy i lekki model, który umożliwia doskonałe fotografowanie zarówno z dużej odległości, jak i z bliska, i jest kompatybilny z telekonwerterem

Obiektyw FE 70-200mm F4 Macro G OSS II o całkowitej długości 149 mm i wadze około 794 g (bez mocowania statywowego) to obiektyw zmiennoogniskowy, którego można używać do wielu różnych celów, w tym do fotografowania scen sportowych, krajobrazów, dzikiego ptactwa, a nawet makrofotografii.

Fotografując w zakresie od 70 mm do 200 mm, obiektyw ten umożliwia także pierwsze na świecie[1] fotografowanie w trybie półmakro[2] z maksymalnym powiększeniem 0,5x w całym zakresie ogniskowych. Zaawansowane soczewki asferyczne przyczyniają się do niezmiennie doskonałej rozdzielczości i kontrastu na całej powierzchni kadru. Ponadto szkło ED (o bardzo niskiej dyspersji) tłumi aberrację chromatyczną.

Obsługuje również wysokowydajny telekonwerter[6] (sprzedawany oddzielnie[3]). Dzięki super-teleobiektywowi o ogniskowej do 400 mm (odpowiednik 600 mm w przypadku używania z aparatem APS-C)[4] możesz uchwycić odległe obiekty w większym rozmiarze, a także uzyskać piękny efekt bokeh. Po zamocowaniu SEL20TC możliwe jest wykonywanie zdjęć makro w skali do 1:1 w całym zakresie ogniskowych.

Szybki autofokus i doskonała wydajność nagrywania wideo

Unikalny silnik liniowy XD (extreme dynamic) firmy Sony zwiększa szybkość autofokusa nawet o 20%[7]. Wydajność śledzenia poruszających się obiektów również poprawiła się w przybliżeniu dwukrotnie w porównaniu z poprzednim modelem7, więc nadal śledzi obiekt docelowy z dużą dokładnością. Podczas gdy wydajność śledzenia ostrości podczas powiększania również została znacznie ulepszona[8]. W połączeniu z flagowym korpusem α1 możliwe jest fotografowanie szybkich serii z szybkością do 30 klatek na sekundę.

Ponadto dodano nowe ustawienie MODE3[9] funkcji SteadyShot, które optymalizuje algorytm korekcji drgań aparatu, podkreślając stabilność kadrowania podczas fotografowania poruszających się obiektów. W połączeniu ze zgodnym korpusem aparatu można skuteczniej kompensować drgania aparatu i nagrywać stabilne filmy.

Intuicyjna obsługa i wysoka niezawodność dla bezpiecznego użytkowania w trudnych warunkach fotografowania

Obiektyw FE 70-200mm F4 Macro G OSS II zapewnia intuicyjną i bezpieczną obsługę, która wspiera fotografów i kamerzystów. Oprócz ogranicznika zakresu ostrości i stałego przełącznika DMF, który natychmiast przełącza się z AF na MF (ręczne ustawianie ostrości), dołączone w zestawie odłączane mocowanie statywu zapewnia poczucie stabilności podczas fotografowania z superteleobiektywem i makrofotografii. Ponadto przednia soczewka ma powłokę fluorową, która ułatwia usuwanie odcisków palców, kurzu, oleju i innych zanieczyszczeń z powierzchni soczewki. Konstrukcja odporna na kurz i wilgoć zapewnia dodatkową niezawodność podczas użytkowania na zewnątrz w trudnych warunkach[10] i zwiększa swobodę fotografowania.

Ceny i dostępność

Nowy obiektyw FE 70-200mm F4 Macro G OSS II będzie dostępny we wrześniu. Będzie sprzedawany u różnych autoryzowanych dealerów Sony w całej Europie.

Można znaleźć wiele ekskluzywnych historii, filmów i ekscytujących nowych treści nagranych najnowszymi aparatami i innymi produktami Sony

Film prezentujący nowy obiektyw FE 70-200mm F4 Macro G OSS II można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/5WXIeLFQ_o4

[1] Więcej informacji na temat obiektywu FE 70-200mm F4 Macro G OSS II można znaleźć na stronie: www.sony.pl
pod adresem www.sony.pl/electronics/obiektywy-mocowanie-e/sel70200g2
[2] W przypadku korzystania z pełnoklatkowego aparatu z matrycą 35 mm. W przypadku korzystania z aparatu z matrycą APS-C, odpowiednik powiększenia 0,75x w całym zakresie ogniskowych w formacie 35 mm.

[3] Telekonwerter 1,4x „SEL14TC” i telekonwerter 2,0x „SEL20TC”

[4] Z „SEL20TC”

[5] Stan na lipiec 2023 r. ogłoszenie o produkcie.

[6] Maksymalny otwór przysłony z telekonwerterami 1,4x i 2,0x wynosi odpowiednio F5,6 i F8.

[7] W porównaniu z SEL70200G, warunki testowe firmy Sony

[8] W porównaniu z SEL70200G, podczas robienia zdjęć, warunki testowe Sony.

[9] Może być wymagana aktualizacja oprogramowania. Odwiedź stronę pomocy technicznej firmy Sony w Internecie, aby uzyskać informacje o kompatybilności aparatu.

[10] Brak gwarancji 100% odporności na kurz i wilgoć.

Informacje o firmie Sony Corporation

Firma Sony Corporation jest spółką całkowicie zależną od Sony Group Corporation i odpowiada za działalność w zakresie rozrywki, technologii i usług (ET&S) w grupie Sony. Mając wizję „dalszego dostarczania Kando i Anshin* ludziom i społeczeństwu na całym świecie poprzez poszukiwanie technologii i nowych wyzwań”, Sony Corporation wspiera Sony Group technologią, aby wspólnie z twórcami tworzyć rozrywkę przyszłości. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.sony.net * Oba japońskie słowa Kando oznaczają emocje, a Anshin ma różne znaczenia, takie jak spokój ducha, pewność, niezawodność i zaufanie.

źródło: https://www.sony.co.uk/presscentre/news/sony-expands-the-range-of-shooting-possibilities-with-introduction-of-the-fe-70-200mm-f4-macro-g-oss-ii-lens-offering-supreme-image-quality-and-af-performance-2

foto: materiały prasowe producena

#Sony FE 70-200mm F4 Macro G OSS II #kompaktowy teleobiektyw Sony 70-200 mm

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!