FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowce

Zmiany na japońskim rynku bezlusterkowców pełnoklatkowych

Według raportu BCN zmieniła się sytuacja na rynku bezlusterkowców pełnoklatkowych pod kątem podziału rynku przez głównych graczy na japońskim rynku. Aktualnie pełnoklatkowe bezlusterkowce produkują: Canon, Leica, Nikon, Panasonic, Sigma, Sony. Liderem pod kątem liczby sprzedanych pełnoklatkowych bezlusterkowców jest Sony z 43,9 % udziałem w rynku. Drugie miejsce zajmuje Canon (34,7%) a trzecie miejsce Nikon (13,1%). Czwarte miejsce zajął Panasonic z 5,8 % z udziałem w rynku bezlusterkowców pełnoklatkowych w Japonii.

Udział bezlusterkowców pełnoklatkowych w rynku aparatów z wymienną optyką wzrósł do ponad 10%. Pod względem wartości sprzedaży pełnoklatkowe bezlusterkowce stanowiły około 25%. Sony, Canon, Nikon oraz Panasonic w 2020 roku wprowadziły na rynek nowe modele bezlusterkowców pełnoklatkowych co znacznie zwiększyło konkurencje na tym rynku. Analizując raport BCN można zauważyć, że rośnie popularność bezlusterkowców pełnoklatkowych na japońskim rynku. Raport BCN jest dostępny w języku japońskim na stronie: https://www.bcnretail.com/market/detail/20201025_196566.html

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!