FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceNikonobiektywy z autofokusem (AF)Sony

Użytkownicy Nikona Z będą mogli fotografować obiektywami z mocowaniem Sony E

Adapter Techart Sony E – Nikon Z Autofocus Adapter (TZE-01) to najnowszy produkt chińskiej firmy Techart. Pomimo minimalnej różnicy odległości mocowań Sony E i Nikon Z od matrycy producent opracował ultracienki adapter umożliwiający podłączenie obiektywów z bagnetem Sony E do aparatów serii Nikon Z. Firma Techart potrafiła zbudować adapter z kołnierzem o grubości zaledwie 2 mm i umieścić w tym niewielkim adapterze specjalny procesor, który potrafi „przetłumaczyć” protokoły komunikacji między aparatem a obiektywem firm Sony i Nikona, aby funkcje typu autofokus, automatyczna przysłona oraz stabilizacja mogły działać poprawnie. Z obiektywami podłączonymi za pomocą adapteru TZE-01 będzie działał autofokus w trybie AF-S lub AF-C, jak i MF zarówno w Nikonie Z6 jak w Nikonie Z7.

Adapter wspiera funkcje wykrywania twarzy i oczu, odczyt danych EXIF. Zdaniem producenta prędkość AF jest podobna jak podczas korzystania z natywnych obiektywów z mocowaniem Z, gdyż podczas fotografowania obiektywami z bagnetem Sony E podłączonymi do bezlusterkowców Nikona z mocowaniem Z za pomocą tego adaptera wykorzystywany jest system autofokusa z wykrywaniem fazy aparatu. Firmware adaptera TZE-01 można aktualizować za pomocą oddzielnej stacji dokującej obiektywu dołączonej do zestawu. Od 18 czerwca 2019 roku adapter obsługuje obiektywy Sigmy AF z mocowaniem Sony E. Aktualnie obiektywy Samyang z mocowaniem Sony E są obecnie nie obsługiwane. Zdaniem producenta może to zmienić się w przyszłej aktualizacji oprogramowania układowego adaptera.

Firma Techart specjalizuje w produkcji adapterów pomiędzy różnymi mocowaniami obiektywów i aktualnie produkuje adaptery:
Techart PRO Leica M – Sony E Autofocus Adapter do aparatów Sony z mocowaniem E,
Techart Canon EF Lens to Hasselblad X1D Autofocus Adapter TCX-01 (EF-X1D) do średnioformatowych aparatów marki Hasselblad,
Techart Canon EF Lens to Fujifilm GFX Autofocus Adapter (EF-GFX) do średnioformatowych bezlusterkowców Fujifilm.

https://youtu.be/fcwjpAXJt6Q
error: Content is protected !! Treści są chronione!!!