FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

AktualnościInformacje prasoweTamron

Tamron 17–70 mm F/2.8 Di III-A VC RXD – Informacja prasowa

Tamron wprowadził na rynek nowy jasny zoom Tamron 17–70 mm F/2.8 Di III-A VC RXD zaprojektowany do bezlusterkowców Sony z matrycą APS-C. Poniżej zamieszczamy informację prasową o tym obiektywie:

Nowy obiektyw Tamron 17–70 mm F/2.8 Di III-A VC RXD łączy w sobie zalety wielu różnych obiektywów!

Jest lekki i kompaktowy, oferuje zakres zbliżania, który sprawdzi się w wielu rodzajach fotografii począwszy od szerokokątnej fotografii krajobrazowej po portrety z aksamitnym efektem bokeh, a także znakomitą minimalną odległość ostrzenia, dzięki której można go wykorzystać również w makrofotografii.  Co więcej inżynierowie Tamron zadbali o to, aby użytkownicy mogli korzystać z przysłony f/2.8 w całym zakresie zbliżenia!

 

Firma Tamron to jeden z najbardziej innowacyjnych producentów, jeżeli chodzi o produkcję obiektywów do systemów pełnoklatkowych z mocowaniem Sony E. Teraz nadszedł czas na kompaktowy i uniwersalny obiektyw zaprojektowany specjalnie z myślą o aparatach Sony z serii A6000 z matrycą APS-C. Podobnie jak inne obiektywy marki Tamron do aparatów firmy Sony jest to sprzęt o dużych możliwościach i konstrukcji wysokiej jakości!

Zakres ogniskowej zaczyna się od 17 mm czyli szerokiego kąta, który idealnie nadaje się do fotografowania krajobrazów i architektury a kończy na 70 mm, które doskonale sprawdzą się przy portretach. W tym zakresie ogniskowej jest to pierwszy na świecie szybki obiektyw typu zoom z przybliżeniem 4,1x do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C i z przysłoną f/2.8.

Obiektyw jest wyposażony w mechanizm kompensacji drgań Tamron (VC, Vibration Compensation), aby ograniczać drgania aparatu, oraz moduł mikroprzetwarzania MPU (Micro-Processing Unit) odpowiedzialny wyłącznie za kompensowanie takich drgań. Efektem jest szybszy, bardziej precyzyjny silnik AF i skuteczniejsza eliminacja drgań.

Mechanizm VC został też specjalnie zoptymalizowany pod kątem kręcenia filmów. Podczas nagrywania ten mechanizm VC wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji. Silnik krokowy RXD zapewnia płynne, a jednocześnie szybkie działanie autofokusa i świetnie sprawdza się zarówno w fotografii, jak i kręceniu filmów. Jest również kompatybilny z wieloma specyficznymi cechami i funkcjami aparatu, takimi jak Fast Hybrid AF i Eye AF.

Konstrukcja optyczna

Nowy obiektyw 17–70 mm F/2.8 składa się z 16 elementów podzielonych na 12 grup. Dwa elementy obiektywu GM (asferyczne soczewki ze szkła formowanego) oraz jeden hybrydowy element asferyczny są precyzyjnie ustawione tak, aby umożliwić zachowanie wysokiej rozdzielczości obrazu na całej jego powierzchni.  Przysłona 2,8 składa się z dziewięciu listków umożliwiających uzyskanie aksamitnego efektu bokeh. Dzięki świetnej konstrukcji optycznej obiektyw typu zoom może ustawić ostrość nawet w tak bliskiej odległości jak 0,19 m, co sprawia, że doskonale sprawdzi się też w makrofotografii.

 

Obiektyw ma odporną na wilgoć konstrukcję oraz powłokę fluorową, która zapewnia dodatkową ochronę i umożliwia korzystanie z obiektywu nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Cena i dostawa:

Obiektywy będą dostępne w sprzedaży w styczniu 2021 r.  Sugerowana cena detaliczna: 4090 zł.

Specyfikacja:

  • Doskonały do wszystkich rodzajów fotografii i kręcenia filmów.
  • Jasna przysłona F/2.8 w całym zakresie zbliżenia.
  • Filtry w rozmiarze 67 mm, czyli takim samym jak w przypadku innych obiektywów marki Tamron do aparatów marki Sony z mocowaniem typu E.
  • Konstrukcja odporna na wilgoć.
  • Zaprojektowany z myślą o Sony APS-C.
  • Waży tylko 525 g.

Źródło: https://newsroom.notified.com/focus-nordic-poland/posts/pressreleases/nowy-tamron-1770-mm-f28—na-rynek-wchodzi-na

Fotografie obiektywu pochodzą ze strony polskiego dystrybutora obieketywów Tamron

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!