FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowceCanonFujifilmkamery micro 4/3lustrzankiOlympusPanasonicSigmavideofilmowanie

Superjasny obiektyw dla amatora

Wielu miłośników fotografii w Polsce marzy o tanim super jasnym obiektywie do zabaw z bardzo małą głębią ostrości. Na rynku dostępna jest druga generacja obiektywu KamLan 50 mm f/1.1, który został zaprojektowany do aparatów z matrycą APS-C. Obiektyw zbudowany jest z 8 soczewek ustawionych w 6 grupach.
Jakość obrazu tworzonego przez ten obiektyw jego proporcjonalna do jego ceny. Trudno oczekiwać jakości super jasnego szkła Olympusa czy Canona kosztującego kilka tysięcy od chińskiego obiektywu kilkaset USD. Jeśli potrzebuje wyjątkowej ostrości przy pełnej przysłonie powinien zakupić superjasne szkła Sony, Canona czy Olympusa.
Obiektyw KamLan 50 f/1.1 firmy Sansonic można już zamówić w przedsprzedaży. Najnowsza wersja Kamlana jest dostępna z mocowaniem Fujifilm X, Sony E, Canon EF-M oraz Micro 4/3. Obiektyw posiada metalową obudowę i waży około 560 gramów. Producent pracuje nad kolejną wersją tego obiektywu dedykowaną do lustrzanek i bezlusterkowców z pełnoklatkową matrycą.

foto: https://www.sainsonic.com/

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!