FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

CanonFotonowościInformacje prasowe

RF 10-20mm F4 L IS STM

Canon wkrótce wprowadzi na rynek nowy pełnoklatkowy ultraszerokątny zoom RF10-20mm F4 L IS STM. Obiektyw według informacji producenta wyróżnia się niewielką wagą, kompaktowymi wymiarami oraz doskonałymi parametrami optycznymi. Obiektyw posiada stabilizację obrazu o skuteczności 5 EV. Układ optyczny obiektywu zbudowany jest z 16 elementów optycznych, w tym jedna soczewka ze szkła Super UD, trzy soczewki typu UD oraz trzy asferyczne elementy optyczne.

Informacja prasowa firmy Canon z dnia 11 października 2023 roku.

Szeroki wybór: Canon wprowadza do swojej oferty obiektywów RF10-20mm F4 L IS STM

Firma Canon U.S.A., Inc., lider rozwiązań do obrazowania cyfrowego, ogłosiła wprowadzenie na rynek obiektywu RF10-20mm F4 L IS STM, pełnoklatkowego ultraszerokokątnego obiektywu, który może pomóc w pracy profesjonalnego fotografa lub zaawansowanego entuzjasty wybić się z tłumu.

Obiektyw RF10-20mm F4 L IS STM, otwierający drzwi do wyjątkowych możliwości wizualnych w pełnej klatce, kontynuuje szanowaną reputację firmy Canon w zakresie doskonałości optycznej kojarzonej z obiektywami z serii L. Ten nowy dodatek zwiększa wydajność optyczną dzięki nowoczesnej konstrukcji obiektywu do aparatów bezlusterkowych, który jest w pełni wyposażony w kluczowe funkcje, w tym:

  • Nowa technologia stabilizacji obrazu (IS), która pomaga zminimalizować „trzepotanie” szerokokątnego obrazu na zewnętrznych obszarach kadru
  • Imponująco kompaktowy rozmiar i niewielka waga (1,25 funta/570 g) przy wadze o połowę mniejszej niż obiektyw 11–24 mm f/4 L z serii EF
  • Wyjątkowo cichy silnik napędowy Canon STM, który idealnie nadaje się do nagrywania filmów i zaznaczania. Technologia ta pojawia się po raz pierwszy w obiektywie Canon z serii L

Mówiąc bezpośrednio do profesjonalnego entuzjasty wideo i zdjęć, RF10-20mm F4 L IS STM ma wbudowaną osłonę przeciwsłoneczną obiektywu i przycisk funkcji obiektywu na korpusie, umożliwiający dostosowywanie funkcji, takich jak ustawienia AF, nagrywanie wstępne, zebry i inne. Do fotografowania krajobrazów, krajFirma Canon U.S.A., Inc., lider rozwiązań do obrazowania cyfrowego, ogłosiła wprowadzenie na rynek obiektywu RF10-20mm F4 L IS STM, pełnoklatkowego ultraszerokokątnego obiektywu, który może pomóc w pracy profesjonalnego fotografa lub poważnego entuzjasty wybić się z tłumu.

Obiektyw RF10-20mm F4 L IS STM, otwierający drzwi do wyjątkowych możliwości wizualnych w pełnej klatce, kontynuuje szanowaną reputację firmy Canon w zakresie doskonałości optycznej kojarzonej z obiektywami z serii L. Ten nowy dodatek zwiększa wydajność optyczną dzięki nowoczesnej konstrukcji obiektywu do aparatów bezlusterkowych, który jest w pełni wyposażony w kluczowe funkcje, w tym:

Nowa technologia stabilizacji obrazu (IS), która pomaga zminimalizować „trzepotanie” szerokokątnego obrazu na zewnętrznych obszarach kadru.
Imponująco kompaktowy rozmiar i niewielka waga (1,25 funta/570 g) przy wadze o połowę mniejszej niż obiektyw 11–24 mm f/4 L z serii EF
Wyjątkowo cichy silnik napędowy Canon STM, który idealnie nadaje się do nagrywania filmów i zaznaczania. Technologia ta pojawia się po raz pierwszy w obiektywie Canon z serii L.
Mówiąc bezpośrednio do profesjonalnego gawędziarza wideo i zdjęć, RF10-20mm F4 L IS STM ma wbudowaną osłonę przeciwsłoneczną obiektywu i przycisk funkcji obiektywu na korpusie, umożliwiający dostosowywanie funkcji, takich jak ustawienia AF, nagrywanie wstępne, zebry i inne. Do fotografowania krajobrazów, krajobrazów miejskich, architektury, nieruchomości i wesel obiektyw RF10-20mm F4 L IS STM jest niezwykle ważnym obiektywem, który każdy profesjonalista powinien mieć pod ręką.

Cena i dostępność

Oczekuje się, że obiektyw Canon RF10-20mm F4 L IS STM będzie dostępny w listopadzie w szacunkowej cenie detalicznej 2299,00 USD**. Więcej informacji można znaleźć na stronie usa.canon.com (lub na canon.pl).

Canon U.S.A., Inc. jest wiodącym dostawcą rozwiązań do obrazowania cyfrowego dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i przemysłu w Stanach Zjednoczonych oraz na rynki Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Dzięki światowym przychodom wynoszącym około 30,3 miliarda dolarów jej spółka macierzysta, Canon Inc., według stanu na rok 2022, znalazła się w pierwszej piątce ogólnego zestawienia patentów udzielonych w USA przez 37 kolejnych lat* i była jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie magazynu Fortune w roku 2022. Canon USA są oddane swojej filozofii Kyosei dotyczącej odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Aby dowiedzieć się więcej o firmie Canon, odwiedź naszą stronę www.usa.canon.com i śledź nas na X @CanonUSA.

źródło: https://www.usa.canon.com/newsroom/2023/20231011-lens

*Na podstawie cotygodniowych statystyk patentów wydawanych przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

**Specyfikacje, dostępność i ceny mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Rzeczywiste ceny ustalane są przez poszczególnych dealerów i mogą się różnić.

# Canon RF 10-20mm F4 L IS STM #ultraszerokątny pełnoklatkowy zoom Canona

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!