FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

FotonowościlustrzankiPentax

Pentax K-3 Mark III Monochrome – pierwsza monochromatyczna lustrzanka cyfrowa

Informacja prasowa:

Pentax K-3 Mark III Monochrome – monochromatyczna cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa, wyposażona w specjalnie zaprojektowaną matrycę zapewniającą najwyższą jakość fotografii monochromatycznej

Tokyo, 13 kwietnia 2023 r. — Ricoh Imaging Company, Ltd. ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek monochromatycznego aparatu Pentax K-3 Mark III, przeznaczonego wyłącznie do wykonywania zdjęć monochromatycznych (czarno-białych). Koncepcja monochromatycznej cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej przyciągnęła wiele uwagi i zainteresowania fotografów odwiedzających PentaxMeeting Online 2021 – wydarzenie dla fanów, które odbyło się w listopadzie 2021 roku. Od tego czasu Pentax przeprowadził szeroko zakrojone badania nad rozwojem komercyjnego produktu opartego na tej pojęcie.

Konstrukcja nowego modelu lustrzanki oparta jest na aparacie Pentax K-3 Mark III — flagowym modelu z serii formatu APS-C firmy Pentax, który łączy niezwykłą jakość obrazowania i szereg zaawansowanych funkcji w kompaktowej, trwałej obudowie — dodając jednocześnie nowy , przetwornik obrazu monochromatycznego. Jest to jedyna obecnie na rynku cyfrowa lustrzanka monochromatyczna. Rejestruje monochromatyczne obrazy o wysokiej rozdzielczości i bogate w gradacje, umożliwiając użytkownikom korzystającym ze wszystkich zmysłów podczas robienia zdjęć i wykorzystującym wyobraźnię do wyrażenia widoku bogatego w kolory świata na prostych, czarno-białych obrazach. Chociaż nie ma ograniczeń produkcyjnych dla Pentax K-3 Mark III Monochrome, będzie on produkowany jednorazowo tylko w małych ilościach ze względu na trudność w uzyskaniu ekskluzywnych części i komponentów w krótkim czasie oraz inne unikalne czynniki związane z jego produkcją proces. Oznacza to, że dostawa do kupujących może się opóźnić. Radzimy im, aby (Państwo) zwrócili na to uwagę z wyprzedzeniem.

Główne cechy PENTAX K-3 Mark III Monochrome:

1. Przetwornik obrazu CMOS do zastosowań monochromatycznych

Aby zoptymalizować jakość obrazów monochromatycznych, aparat jest wyposażony w przetwornik obrazu CMOS formatu APS-C obsługujący monochromatyczne obrazy, który nie zawiera filtra AA (antyaliasingu), który ma około 25,73 efektywnych megapikseli. Typowe czujniki obrazu kolorowego są zaprojektowane do odbierania światła przechodzącego przez filtry koloru czerwonego (R), zielonego (G) i niebieskiego (B), więc każdy piksel wykrywa tylko jeden składnik danych koloru. Aby skomponować obraz monochromatyczny, czujniki koloru muszą przekształcić dane kolorowe w dane monochromatyczne poprzez interpolację zebranych danych kolorów. Jednak nowy przetwornik obrazu monochromatycznego może wiernie odzwierciedlać dane dotyczące jasności uzyskane przez każdy piksel obrazu — bez procesu interpolacji — w celu uzyskania wyjątkowo precyzyjnej ekspresji monochromatycznej na obrazach o wysokiej rozdzielczości i bogatych gradacjach.

2. Jakość obrazu zaprojektowana wyłącznie do fotografii monochromatycznej

Jakość obrazu uzyskiwana przez oryginalny aparat Pentax K-3 Mark III została ponownie gruntownie oceniona i całkowicie przeprojektowana, aby zoptymalizować charakterystykę obrazowania nowej matrycy monochromatycznej. Rezultatem jest bardzo czuła ekspresja (obrazu) z naturalnym efektem bokeh (nieostrości), bogatą gradacją i wyjątkowo wysoką ostrością — obraz, który może zapewnić tylko monochromatyczny przetwornik obrazu.

3. Wybór wykończeń charakterystycznych dla zdjęć monochromatycznych

Aparat Pentax K-3 Mark III Monochrome oferuje trzy tryby edycji obrazu (Custom Image) przeznaczone wyłącznie do fotografii monochromatycznej, aby zapewnić charakterystyczny przetworzenie (obrazu).. Oprócz trybu standardowego zapewnia również tryb twardy do tworzenia obrazów o wysokim kontraście oraz tryb miękki do tworzenia obrazów typu high key i niskim kontraście. Każdy tryb zapewnia spersonalizowaną regulację parametrów, takich jak ton, tonacja, kontrast i ostrość. Pozwala to fotografowi spersonalizować swoje zdjęcia za pomocą pożądanego przetworzenia obrazu.

4. Wygląd zewnętrzny odzwierciedlający koncepcję fotografii monochromatycznej

Aparat Pentax K-3 Mark III Monochrome zapewnia białe podświetlenie panelu danych LCD umieszczonego na górnym panelu oraz napis „Monochrome” wydrukowany na lewym górnym ramieniu tylnego panelu. Jego ekran menu ma domyślnie czarno-biały schemat wizualny, a znaczek SR (Shake Reduction) jest wykończony w kolorze srebrnym. Ikony nadrukowane na przyciskach i przełącznikach na zewnątrz aparatu są wykończone w trzech odcieniach szarości, aby pomóc użytkownikom w obsłudze aparatu. Ogólnie rzecz biorąc, koncepcja aparatu do fotografii monochromatycznej jest widoczna w całym korpusie aparatu.

Uwaga: Ponieważ aparat Pentax K-3 Mark III Monochrome jest przeznaczony wyłącznie do fotografii monochromatycznej, niektóre jego cechy i funkcje mogą różnić się od tych dostępnych w aparacie Pentax K-3 Mark III. Informacje o innych oryginalnych cechach i funkcjach można znaleźć w tabeli specyfikacji dołączonej do tej wersji pod adresem: https://news.ricoh-imaging.co.jp/rim_info2/2023/20230413_038349.html

#Pentax K-3 Mark III Monochrome

#lustrzanka monochromatyczna Pentax

#lustrzanka cyfrowa Pentax

źródło: https://news.ricoh-imaging.co.jp/rim_info2/2023/20230413_038349.html

foto: materiały prasowe Pentax

 

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!