FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Fotonowości

NIKKOR Z 85mm f/1.2 S – nowy profesjonalny obiektyw portretowy Nikona*

Nikon poszerza ofertę wysokiej jakości obiektywów z linii S o model  Ze względu na bardzo duży maksymalny otwór   F1,2, znakomity efekt bokeh i niezwykle precyzyjny autofokus jest to niezrównany obiektyw stałoogniskowy do fotografii portretowej, przeznaczony do aparatów bezlusterkowych z serii Z.

Obiektyw NIKKOR Z 85mm f/1.2 S zoptymalizowany pod kątem dużej ilości światła, wpuszczanej przez mocowanie Z, zapewnia niesamowitą jasność i bogactwo szczegółów. Otwiera nowe możliwości kontrolowania wyglądu zdjęcia, zapewniając fotografom nowe wyobrażenie o możliwościach obiektywu portretowego. Znakomita zdolność rozdzielcza tego profesjonalnego obiektywu portretowego pozwala na mistrzowskie odwzorowanie odcieni skóry i drobnych szczegółów odzieży lub makijażu. W połączeniu z niezwykle małą głębią ostrości i kremowym rozmyciem tła pozwala uzyskać zdjęcia, które wydają się niemal trójwymiarowe.

Sam efekt bokeh jest wysublimowany: idealny, płynnie narastający i bez zauważalnych obwódek nawet wokół punktowych źródeł światła. Dla tych, u których kreatywna wizja obejmuje ekspresyjne ujęcia pod światło – refleksy, odblaski i flary zostały dokładnie wyeliminowane. Nawet podczas fotografowania pod silne źródła światła można uzyskać najostrzejszy i kontrastowy obraz. Precyzyjny autofokus pozwala fotografom śmiało sprostać wyzwaniu, jakie stanowi fotografowanie przy otworze przysłony f/1,2 i praca z wyjątkowo małą głębią ostrości. Elementy sterujące są konfigurowalne i łatwo dostępne, co jest przydatne, gdy trzeba fotografować, utrzymując kontakt wzrokowy z obiektem. Ponadto solidny korpus jest dokładnie uszczelniony, dzięki czemu fotografowie mogą pracować bez obaw o obiektyw – nawet w zapylonych miejscach lub przy zmiennej pogodzie.

Ten obiektyw portretowy o ogniskowej 85 mm stanowi prawdziwy przełom w stale poszerzanej ofercie wyjątkowych obiektywów o otworze względnym f/1,2 przeznaczonych do aparatów z mocowaniem Nikon Z. Ze względu na bardzo duży otwór względny i niesamowitą zdolność rozdzielczą jest to rodzaj obiektywu, dla którego stworzono bagnet Z. Zawsze trudno jest oceniać na podstawie samych danych technicznych, ale z niecierpliwością czekam na niewątpliwie niesamowite zdjęcia, jakie mistrzowie fotografii wykonają tym obiektywem w najbliższych latach – komentuje Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe.

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z 85mm f/1.2 S:
Klasyczna ogniskowa 85 mm: do portretów modowych i artystycznych, a także redakcyjnych i okolicznościowych.
Bardzo duży maksymalny otwór względny f/1,2: umożliwia doskonałą kontrolę nad wyglądem zdjęcia w każdym świetle. Fotografowie mogą pracować z bardzo małą głębią ostrości i wyodrębniać nawet najdrobniejsze szczegóły.
Wysublimowany efekt bokeh: 11-lamelkowa okrągła przysłona i zaawansowana konstrukcja optyczna umożliwiają uzyskanie wyraźnego, miękkiego rozmycia tła, które jest efektowne, płynnie narasta, a także jest wolne od obwódek – nawet wokół punktowych źródeł światła.
Konstrukcja optyczna z serii S: niezwykła zdolność rozdzielcza pozwalająca na szczegółowe, dokładne odtwarzanie odcieni skóry, wzorów i faktur. Wyrazistość kolorów i kontrast są wyjątkowe w całym kadrze.
Kontrast zapewniający swobodę: specjalnie wykonane soczewki oraz opracowana przez firmę Nikon przeciwodblaskowa powłoka nanokrystaliczna pozwalają na kontrolowanie dyspersji światła oraz eliminują refleksy, odblaski i flarę.
Wielosilnikowy AF zapewniający doskonałą ostrość: precyzyjna synchronizacja ruchu dwóch grup soczewek, pozwala utrzymać zamierzony punkt ostrości, nawet gdy obiekty poruszają się swobodnie.
Urzekająco kinematograficzny: podczas filmowania niezwykle mała głębia ostrości i niesamowicie
efektowne rozmycie tła sprawiają, że ten obiektyw portretowy jest idealny do zbliżeń. Filmowcy docenią cichy autofokus i stabilne sterowanie przysłoną.
Konfigurowalny: do przycisku L-Fn i płynnie obracanego pierścienia sterującego można przypisać różne funkcje.
Wytrzymały: solidny korpus ma dokładnie uszczelnione złącza tubusu i przyciski, a gumowa uszczelka
zabezpiecza mocowanie obiektywu przed kurzem, brudem i wilgocią. (Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.)

*Informacja prasowa firmy Nikon z dnia 7 lutego 2023 roku “PROFESJONALNY OBIEKTYW PORTRETOWY NIKKOR Z 85MM F/1.2 S”

#NIKKOR Z 85mm f/1.2 S

#Profesjonalny obiektyw portretowy Nikona

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!