FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Aktualności

Nowa wersja firmware do Nikon Z9 – informacja prasowa

FIRMA NIKON INFORMUJE O NOWYM OPROGRAMOWANIU DLA FLAGOWEGO APARATU BEZLUSTERKOWEGO NIKON Z9

Amsterdam, Holandia, 28 grudnia 2021 r.: Firma Nikon z przyjemnością informuje o planowanej publikacji oprogramowania w wersji 1.10 dla flagowego aparatu bezlusterkowego Z 9, które zostanie udostępnione do pobrania 5 stycznia 2022 r. w Centrum pobierania firmy Nikon oraz w aplikacji mobilnej Snapbridge. Oprogramowanie w wersji 1.10 dla aparatu Z 9 znacznie wydłuży czas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych.

Podczas fotografowania z szybkością 20 kl./s w trybie [RAW wysoka wydajność + JPEG BASIC (L)] czas rejestrowania zdjęć wydłuży się w porównaniu z poprzednim ok. 3 sekundy do najdłuższej wartości na świecie*1 wynoszącej ok. 15 sekund*2.

Podczas fotografowania z szybkością 20 kl./s w trybie [RAW wysoka wydajność★ + JPEG BASIC (L)] lub [JPEG FINE (L) + JPEG BASIC (S)] czas trwania wydłuża się w porównaniu z poprzednim o ok. 3 sekundy do ok. 8 sekund*2.
Wydłużony czas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych będzie dodatkowo pomagać w uchwyceniu kluczowych momentów podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów w wysokiej rozdzielczości.

Ponadto przyszłe uaktualnienie oprogramowania sprzętowego poszerzy gamę funkcji wideo, a także poprawi działanie i funkcjonalność podczas rejestrowania zarówno zdjęć, jak i filmów.

*1 Podczas fotografowania z szybkością 20 kl./s w trybie [RAW + JPEG] aparatami bezlusterkowymi wyposażonymi w matrycę o rozdzielczości przynajmniej 30 mln pikseli, dostępnymi 28 grudnia 2021 r.; na podstawie badań firmy Nikon.
*2 W przypadku korzystania z obiektywu NIKKOR Z 50mm f/1.8 S i karty pamięci ProGrade Digital Cobalt 1700R 325 GB. Czas ulegnie skróceniu, jeśli karta w gnieździe 2 służy do wykonywania kopii zapasowych lub włączono automatyczną korekcję dystorsji itp.

źródło: https://www.nikon.pl/pl_PL/news-press/press.tag/news/bv-pr-wwa2112-new-firmware-z-9-flagship-mirrorless-camera.dcr

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!