Nowa generacja sprzętu Nikona

23 sierpnia 2018 br. Nikon zaprezentował dwa pełnoklatkowe aparaty Nikon Z6 i Z7 z nowym bagnetem Z. Nikon zdecydował się na zmianę bagnetu, który stosował w lustrzankach od 1959 roku.Tego samego dnia Nikon pokazał też 3 nowe obiektywy z nowym bagnetem Nikon Z. Na prezentacji można było zobaczyć zooma Nikkor Z 24-70 mm f/4 S oraz dwa obiektywy stałoogniskowe Nikkor Z 50 mm f/1.8 S oraz Nikkor Z 35mm f/1.8 S oraz adapter FTZ umożliwiający podłączenie obiektywów z bagnetem F. Adapter FTZ Nikona umożliwia działanie autofocusa z obiektywami Nikon AF-S z wbudowanym silnikiem AF. Adapter FTZ nie posiada żadnego układu soczewek czy półprzepuszczalnego lustra, dlatego też nie pogarsza optycznej jakości obrazu.

Nowością w nowej linii bezlusterkowców jest zastosowanie stabilizacji matrycy o efektywności 5 EV, nowoczesnego elektronicznego wizjera oraz slotu do obsługi szybkich kart XQD. Kolejnym plusem nowej serii Nikon Z jest niższa waga. Profesjonalne obiektywy ze światłem 1.8 pozwolą uzyskać profesjonalną jakość obrazu przy mniejszej wadze całego zestawu. Jako źródło zasilania projektanci Nikona zastosowali używane w lustrzankach cyfrowych akumulatory EN-EL15b.

Przewidywana cena zestawu Nikon Z6 z NIKKOR Z 24-70 mm f/4 S na rynku polskim 12999 zł a cena zestawu Nikon Z7 z NIKKOR Z 24-70 mm f/4 S.to 18 999 zł. Cena Nikona Z6 z adapterem FTZ w przedsprzedaży w Polsce to 9999 zł.

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!