FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Aktualnościbezlusterkowce

Nikon z trzema nagrodami w konkursie TIPA World Awards 2023

Informacja prasowa firmy Nikon:

W tegorocznej edycji konkursu TIPA World Awards 2023 Nikon nie miał sobie równych, zgarniając wyróżnienia w aż w trzech kategoriach. Wśród nagrodzonych produktów tej marki znalazły się: aparat Z 30, uhonorowany tytułem „Best APS-C Vlogger Camera” (najlepszy aparat APS-C dla vlogerów), obiektyw NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S z tytułem „Best Supertelephoto Prime Lens” (najlepszy superteleobiektyw stałoogniskowy) oraz obiektyw NIKKOR Z 85mm f/1.2 S, któremu przyznano nagrodę „Best Portrait Lens”(najlepszy obiektyw portretowy). Wyróżnienie w aż trzech kategoriach to wyraz uznania dla marki, której działania świadczą o stałym zaangażowaniu w prace nad innowacyjnym sprzętem, zapewniającym fotografom nowe możliwości twórcze i technicznie.

Wprowadzenie na rynek aparatu Z 30, będącego szybką reakcją firmy Nikon na stale rosnące zainteresowanie wideoblogami i streamingiem,  zostało docenione przez jury TIPA. Sprzęt ten jest bowiem doskonałym rozwiązaniem dla twórców treści, którzy chcą uzyskać wyższą jakość materiałów niż ta, którą zapewniają aparaty kompaktowe lub smartfony. Ponadto jury było pod szczególnym wrażeniem obiektywu NIKKOR Z600mm f/4 TC VR S, które opisano jako „obiektyw marzeń dla fotografów przyrodniczych”. Obiektyw NIKKOR Z 85mm f/1.2 S odniósł sukces dzięki imponującym cechom, takim jak bardzo duży maksymalny otwór względny, piękny efekt bokeh i precyzyjny autofokus.

Aparat Z 30 „Best Vlogger APS-C Camera”
Redaktorzy magazynów zrzeszonych w stowarzyszeniu TIPA zwrócili uwagę na szybką reakcję marki na stale rosnącą aktywność vlogerów i osób prowadzących streaming na żywo. To z myślą o nich firma wprowadziła model Z 30, gwarantujący większą swobodę twórczą, który posiada wiele opcji nagrywania i pozwala uzyskać wyższą jakość materiałów niż ta osiągalna za sprawą aparatów kompaktowych i smartfonów. Aparat Nikon Z30 umożliwia rejestrowanie materiałów w rozdzielczości 4K z prędkością 30p, w rozdzielczości 1080 z prędkością do 120 kl./s i opcjami spowolnienia ruchu. Model ten wyposażony jest także w uchylny 3-calowy monitor i mikrofon stereofoniczny wbudowany w górny panel. Dedykowane akcesoria dla vlogerów i innych twórców, dostępne osobno lub w zestawie z aparatem Z 30, ułatwiają skompletowanie gotowego sprzętu do pracy vlogera. Akcesoria te obejmują osłonę przeciwwiatrową SmallRig oraz pilot Bluetooth marki Nikon, który można bezproblemowo połączyć z dostępnym mini statywem/uchwytem do selfie SmallRig. Aparat Nikon Z 30 dostępny jest osobno lub razem z różnymi zestawami obiektywów. Model ten jest także kompatybilny z pełnoklatkowymi obiektywami z mocowaniem Z (z odpowiednim współczynnikiem kadrowania), co stanowi dodatkową zaletę dla osób posiadających pozostałe sprzęty tej marki.

NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S „Best Supertelephoto Prime Lens”
Stowarzyszenie TIPA, przyznając nagrodę obiektywowi NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S, określiło go sprzętem marzeń dla fotografów przyrodniczych. Obiektyw ten posiada bowiem wbudowany telekonwerter 1,4X, który przekształca go w obiektyw 840 mm f/5,6. Nowo opracowana powłoka mezoamorficzna, która jest najlepszą powłoką przeciwodblaskową marki Nikon, oraz powłoki ARNEO i nanokrystaliczna redukujące refleksy i flarę, ułatwiają pracę na wolnym powietrzu oraz w trudnych warunkach atmosferycznych i oświetleniowych. W tym modelu także AF jest znacznie udoskonalony. Wszystko za sprawą liniowego silnika dźwiękowego (VCM) „Silky Swift”, który podczas ustawiania ostrości przemieszcza grupy soczewek przy użyciu magnesów, a nie kół zębatych. To zaś dostarcza korzyści zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Redukcja drgań w przypadku takiego obiektywu ma kluczowe znaczenie, a jej skuteczność przy podłączeniu do kompatybilnego aparatu sięga nawet 5,5 stopnia EV. Konstrukcja obiektywu zamocowanego na statywie zapewnia wyważenie i pozwala na bardziej płynne panoramowanie i reagowanie na zmiany ruchu śledzonych obiektów.

NIKKOR Z 85mm f/1.2 S „Best Portait Lens”
NIKKOR Z 85mm f/1.2 S docenią portreciści. To obiektyw o klasycznej ogniskowej, który posiada bardzo duży maksymalny otwór względny, piękny efekt bokeh i solidną konstrukcję. Model ten sprawdzi się idealnie do wykonywania oszałamiających zdjęć modowych, ślubnych, buduarowych oraz, przede wszystkim, portretowych. Efektowne tła uzyskamy nim fotografując z szeroko otwartą przysłoną, a przy otworze względnym f/2 punktowe źródła światła są odwzorowywane jako okręgi o łagodnych brzegach i baśniowym wyglądzie. Jest to najwyższej klasy obiektyw z serii S, charakteryzujący się doskonałą konstrukcją optyczną, komfortem obsługi i wysoką jakością wykonania, który wyposażono w dwa silniki krokowe. Znakomicie sprawdza się zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Autofokus z priorytetem ustawień manualnych umożliwia łatwe przejście do ręcznego ustawania ostrości, a programowalny pierścień sterujący zapewnia łatwe dostosowanie działania do indywidualnego stylu fotografowania, każdego nastroju i sceny.

Nagrody TIPA World Awards są powszechnie uważane za wyraz uznania dla najlepszych firm i produktów o najwyższej jakości w branży. Stanowią też ważne kryterium i wskazówkę dla konsumentów podejmujących decyzje o zakupie. Więcej informacji można znaleźć na stronie  stowarzyszenie TIPA pod adresem: www.tipa.com

O marce:

Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe i sprzęt obserwacyjny – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Nikon Z i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych. Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.

Więcej informacji na temat nagrodzonych produktów firmy Nikon można znaleźć w witrynie www.nikon.pl

#Nikon z trzema nagrodami w konkursie TIPA

#nagrody TIPA dla Nikona

#NIKKOR Z 85mm f/1.2 S „Best Portait Lens”

#Aparat Z 30 „Best Vlogger APS-C Camera”

#NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S „Best Supertelephoto Prime Lens”

#Nikon Z30

#NIKKOR Z 85mm f/1.2 S

#NIKKOR Z 85mm f/1.2 S

#NIKKOR Z 600mm f/4 TC VR S

#najlepszy obiektyw portretowy TIPA

#najlepszy superteleobiektyw

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!