FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

AktualnościInformacje prasowe

Nowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Nikona

Informacja prasowa firmy Nikon

Firma Nikon wprowadza na rynek pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Z f formatu FX. Nowość inspirowana kultową lustrzanką FM2 łączy tradycyjny design z zaawansowaną technologią i doskonałą jakością zdjęć. Model to sentymentalny ukłon w stronę bogatej historii firmy i prezentacja kroków, które ta podejmuje, aby wciąż zaskakiwać twórców i fotografów.

Nowe funkcje – nowe możliwości ekspresji obrazu

Oprócz konwencjonalnego, monochromatycznego ustawienia Picture Control, aparat Z f został wyposażony w dwie nowe opcje: równomierne monochromatyczne i monochromatyczne z głębokimi odcieniami. Aby umożliwić natychmiastowe przełączanie między elementami sterującymi, do panelu wybierania funkcji fotografowania i filmowania dodano dedykowaną pozycję trybu czarno-białego. Aparat jest również wyposażony w wiele innych funkcji, w tym ustawienia Picture Control oraz tryb fotografowania z przesunięciem piksela – funkcja ta debiutuje w modelu Z f.

Nowość od Nikon oferuje też wiele funkcji wideo, w tym rejestrowanie przy użyciu 10-bitowego kodeka H.265, a także możliwość nagrywania do 125 minut materiału w rozdzielczości 4K UHD. Aparat Z f posiada także cechy modelu Z 9 w tym możliwość regulacji czułości ISO w krokach co 1/6 EV oraz wyświetlanie czerwonej ramki podczas nagrywania filmów.

Wnętrze warte uwagi

Aparat Z f wyposażono w ten sam procesor przetwarzania obrazu EXPEED 7, co model Nikon Z 9, dzięki któremu możliwe jest zaawansowane rejestrowanie zdjęć i filmów. Designerski styl oraz ogromne możliwości, dzięki najnowocześniejszym technologiom, w tym funkcje AF i VR o wyjątkowej skuteczności, sprawiają, że nowość będzie świetną propozycją dla osób chcących wyrazić swoją kreatywność. Zastosowanie w modelu wspomnianego procesora zapewnia także wysoką czułość ISO. Jego użytkownicy mogą skorzystać z tych samych dziewięciu rodzajów wykrywania obiektu, które są dostępne w modelu Z 8. W modelu zwiększono także skuteczność śledzenia przy włączonej funkcji wykrywania obiektu. Aparat jest wyposażony we wbudowaną funkcję redukcji drgań i ulepszoną elektroniczną redukcję drgań, które podwyższają jakość zdjęć podczas fotografowania w słabo oświetlonych lub ciemnych pomieszczeniach.

Cieszymy się, że w końcu możemy pokazać światu aparat Nikon Z f. Ten autentyczny, klasyczny aparat naprawdę urzeczywistnia istotę firmy Nikon, składając hołd marce sentymentalnym ukłonem w stronę naszej bogatej historii, a jednocześnie prezentując niewiarygodnie przyszłościowe kroki, które stale podejmujemy, aby się rozwijać i tworzyć. Udało nam się połączyć przyszłość z przeszłością, ponieważ to, co cechuje aparat Z f, to ponadczasowe poczucie stylu i elegancja oraz innowacyjność. Bezlusterkowiec Z f daje twórcom możliwość wykazywania się odwagą i kreatywnością w fotografii, a przy tym pozwala uchwycać niezwykłe i wyróżniające się kadry, które wzbudząją w odbiorcach prawdziwe zainteresowanie – komentuje Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe.

Tradycyjny design inspirowany kultową lustrzanką FM2

Wpływ dziedzictwa firmy Nikon widać wyraźnie w szczegółach aparatu Z f. Inspirowany stylem retro wygląd stanowi odzwierciedlenie kultowego modelu FM2, podobnie jak pokrętła, spust migawki i logo firmy Nikon z lat 70. Wszystkie pokrętła wykonano z precyzyjnie frezowanego mosiądzu, który zapewnia użytkownikom poczucie wysokiej jakości. Aparat, oprócz klasycznej czarnej wersji, dostępny jest także w sześciu różnych wersjach kolorystycznych, aby twórcy mogli indywidualnie dopasować go do swojego niepowtarzalnego stylu.

Dodatkowe informacje na temat aparatu Z f

 • Pierwszy aparat firmy Nikon umożliwiający nagrywanie filmów w trybie automatyki z preselekcją czasu. Po włączeniu tego trybu użytkownik wybiera czas otwarcia migawki, a aparat reguluje przysłonę.
 • Do opcji trybu pola AF dodano Śledzenie 3D (tylko tryb zdjęć) i AF ze śledzeniem obiektu (tylko tryb wideo).
 • Piksele używane do tworzenia zdjęć i te używane do AF zapewniają optymalną ekspozycję dla każdego procesu, ułatwiając ustawienie ostrości na zamierzonym obiekcie, nawet gdy jest on fotografowany pod światło albo gdy scena jest słabo oświetlona lub ciemna.
 • Aby zapewnić lepszą skuteczność ustawiania ostrości w przypadku odległych lub poruszających się obiektów, zwiększono zakres pokrycia i liczbę pól AF używanych w trybie automatycznego wyboru pola AF.
 • Zwiększono liczbę opcji niestandardowego rozmiaru szerokiego pola AF, poprawiając skuteczność ustawiania ostrości przy scenach z wieloma obiektami
 • Zastosowano procesor przetwarzania obrazu EXPEED 7, który redukuje szumy w równomiernych fragmentach obiektów i podwyższa jakość obrazu.
 • Pierwszy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy z serii Z wyposażony w ruchomy monitor.
 • Efektywna obsługa podczas fotografowania w kadrze pionowym dzięki odtwarzaniu zdjęć w orientacji pionowej i wyświetlaniu menu podczas odtwarzania.
 • Pierwszy model z serii Z wyposażony w funkcję dotykowego Fn do regulowania ustawień aparatu podczas kadrowania zdjęć w wizjerze.
 • Duża moc obliczeniowa procesora przetwarzania obrazu EXPEED 7 umożliwia fotografowanie w trybie Szybkie rejestrowanie zdjęć+ (C30), pozwalającym na rejestrowanie zdjęć seryjnych z prędkością do 30 kl./s.
 • Dzięki funkcji Zapis serii przed zwolnieniem migawki aparat umożliwia rejestrowanie zdjęć buforowanych nawet przez jedną sekundę przed całkowitym naciśnięciem spustu migawki.
 • Dzięki funkcjom Miękki odcień skóry i Balans wyglądu portretu można łatwiej uzyskać zamierzone efekty przy wykonywaniu zdjęć portretowych.
 • Ustawienia Picture Control wzbogacono o opcję Portret o bogatych odcieniach, która pozwala lepiej oddać szczegóły karnacji fotografowanej osoby.
 • Wykorzystuje technologię głębokiego uczenia, aby identyfikować sceny podczas fotografowania w automatycznym, uzyskując ustalenie ekspozycji optymalne dla danej scenerii.
 • Doskonała odporność na pył i zachlapanie pozwalają bez obaw fotografować nawet w trudnych warunkach.
  Wyposażony w dwa gniazda kart pamięci, jedno obsługujące karty SD, a drugie karty Micro SD
 • Podwójna powłoka chroniąca matrycę przed kurzem.
 • Współpracuje z funkcją łączenia zdjęć w formacie NEF (RAW) wykonanych w trybie fotografowania z przesunięciem piksela, dostępną w oprogramowaniu NX Studio Ver.1.5.0. Funkcje programu Picture Control Utility 2 zostały skonsolidowane, dzięki czemu regulację i stosowanie ustawień Picture Control, a także zarządzanie nimi, można wykonać w jednej aplikacji.

Model Z f będzie dostępny w sprzedaży jesienią 2023. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: nikon.pl

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!