FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Fotonowości

Nie przegrzewaj biznesu… czyli gorące tematy przy kawie

Pojawienie się na rynku nowych bezlusterkowców dla wielu początkujących profesjonalistów było równoznaczne z potrzebą zmiany lustrzanki cyfrowej na system bezlusterkowy. Niektórzy nawet poszli dalej i zakupili system bezlustrkowy innego producenta. Nie wiem czy nie zauważyłeś, że napisałem system bezlusterkowy zamiast bezlusterkowca. Zakup samego aparatu to zaledwie 10% – 20% kosztów zmiany systemu lustrzankowego na bezlusterkowy. Początkujący forepoterzy nie wiedzą, że optymalna szybkość i celność bezlusterkowców podawana jest natywnymi obiektywami zaprojektowanymi do bezlusterkowców. Każdy profesjonalista kiedyś przeinwestował w zakup sprzętu fotograficznego. Każdemu profesjonaliście pracującemu w branży fotograficznej zdarzyło się przeinwestować kupując w nie właściwym momencie lustrzanki lub obiektywy. Podczas aktualnego kryzysu branży fotograficznej nie warto przepalać budżetu na wymianę sprzętu jeśli posiadany sprzęt pozwala na sprawne wykonywanie zleceń klientom.
Moim zdaniem przed zakupem nowego systemu bezlusterkowego warto znać odpowiedź na kilka pytań:
Jakie zlecenia będziesz wykonywał w najbliższym roku?
Jakie obiektywy posiadasz?
Jakich zdjęć nie możesz zrobić lustrzanką posiadasz?
Jakie wady posiadanego sprzętu utrudniają realizację zleceń?
Z jakich powodów chce kupić aparat bezlusterkowy?
Jakich parametrów oczekujesz od bezlusterkowca?
Ile klatek na sekundę potrzebujesz w trybie seryjnym?
Jakiej maksymalnej użytecznej czułości matrycy potrzebujesz?
Czy potrzebujesz superjasne obiektywy?
Jaki model bezlusterkowca planujesz kupić?
Jakie obiektywy masz zamiar zakupić do tego bezlusterkowca?
Ile kosztują karty pamięci do zakupionych bezlusterkowców?
Jaki jest całkowity koszty zmiany systemu lustrzankowego na system bezlusterkowy?
W jakim okresie czasu planujesz wymienić swój sprzęt?
Czy masz realny plan wymiany sprzętu?
Aktualna sytuacja na rynku usług fotograficznych powoduje, że wiele firm zaczyna oszczędzać na wydatkach na reklamę. Wiele imprez i koncertów w tym roku będzie odwołane. Ekonomiści mówią już o spowolnieniu gospodarki. Konkurencja w branży rośnie coraz bardziej a ceny usług maleją. Jeśli nie masz podpisanych umów na usługi to z jakich środków masz zamiar sfinansować zakup nowego sprzętu? Banki chętnie udzielą kredytu. Kredyt podwyższa koszty zakupu sprzętu o 10 do 15% rocznie. Warto w tej sytuacji ograniczyć ryzyko błędnej decyzji. Możesz wypożyczyć sprzęt fotograficzny z wypożyczalni i przetestować podczas realizacji zlecenia. Możesz pojechać na warsztaty dla profesjonalistów z możliwością przetestowania sprzętu. Możesz też popracować w wolnej chwili nad swoim warsztatem fotograficznym i zdobyć nowe umiejętności pracy z lustrzankami, które wciąż robią bardzo dobre zdjęcia.

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!