Jakie bezlusterkowce będzie produkował Nikon?

Nikon zmienia strategie działania na kurczącym się rynku sprzętu fotograficznego. W sierpniu 2018 roku zaprezentował dwa modele pełnoklatkowych bezlusterkowców Nikon Z6 i Nikon Z7. W sierpniu 2019 roku portal Nikon Rumors CO opisał nowe projekty bezlusterkowców Nikon DX Z z matrycą formatu APS-C. Zdaniem wielu doświadczonych fotografów segment aparatów APS-C nie ma przyszłości. Panasonic i Leica oraz Sigma tworząc konsorcjum L-mount doskonale zdają sobie sprawę z sytuacji na rynku sprzętu fotograficznego i inwestują w badania i rozwój bezlusterkowców z pełnoklatkową matrycą oraz obiektywów do pełnej klatki. Wiele osób dziwi zaangażowanie Nikona w segment rynku bezlusterkowców z matrycą APS-C.


Koszty produkcji matryc pełnoklatkowych wkrótce niewiele będą się różnić od kosztów produkcji matryc typu APS-C. Rozmiar matrycy wkrótce nie będzie miał znaczącego wpływu na całkowite koszty produkcji aparatu cyfrowego.
Wielu miłośników sprzętu Nikona liczy, że Nikon zacznie produkować aparaty systemu micro 4/3. Segment aparatów micro 4/3 to ogromna szansa dla Nikona. Ogromna dostępność obiektywów do systemu micro 4/3 pomogłaby zdobyć Nikonowi wielu nowych klientów na bezlusterkowce systemu micro 4/3. Co zrobi Nikon? Zobaczymy…

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!