FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

Fotonowości

Jaki aparat na wakacje 2021?

Dzisiaj przy przed wakacyjnej kawce temat jaki aparat na wakacje. Różne osoby pytają nas jaki aparat kupić na wakacje? Zacznijmy od początku. W czasach fotografii analogowej wyjazd wakacyjny skłaniał wielu fotoamatorów do mniej lub bardziej przemyślanego zakupu aparatu fotograficznego “na klisze”. Jedni kupowali małobrazkową lustrzankę amatorską z kitowym obiektywem, inni kupowali zaawansowanego kompakta z powerzoomem a jeszcze inni prostą “małpeczkę”. Dzisiaj najpopularniejszym aparatem fotograficznym na wakacyjne podróże jest smartfon. Nie będziemy tutaj powielać internetowych mitów, że najlepszym aparatem dla początkującego amatora jest profesjonalna pełnoklatkowa lustrzanka lub profesjonalny pełnoklatkowy bezlusterkowiec.

Profesjonaliści doskonale wiedzą, że nie ma na rynku aparatów uniwersalnych nadających się “do wszystkiego”. Aktualnie na rynku są dostępne trzy podstawowe typy aparatów fotograficznych: lustrzanki cyfrowe, bezlusterkowce oraz zaawansowane kompakty. Oczywistym faktem jest, że aparaty fotograficzne każdej z tych grup posiadają zarówno zalety jak i wady. W tym artykule nie będziemy opisywać wady i zalety lustrzanek oraz bezlusterkowców. Informacje o podstawowych wadach i zaletach lustrzanek i bezlusterkowców znajdują się w naszych artykułach o lustrzankach i bezlusterkowcach. Aparat fotograficzny do fotografowania podczas podróży wakacyjnych nie musi mieć najszybszego systemu autofokusa czy matrycy o najwyższej rozdzielczości. Aparat na podróże wakacyjne powinien być lekki, kompaktowy oraz posiadać pyłoszczelną i bryzgoszczelną obudowę.

Mały i lekki aparat fotograficzny  jest praktyczny szczególnie podczas wakacyjnych podróży samolotem. Jeśli lubisz chodzić po górach to łatwo polubisz małe kompaktowe bezlusterkowce. Ciekawym pomysłem na “aparat wakacyjny” jest wybór aparatu wodoszczelnego. Aparaty tego typu to zaawansowane kompakty posiadające małą matrycę, szeroki zakres zooma oraz wodoszczelną obudowę. Wodoszczelna obudowa chroni wnętrze aparatu nie tylko przed zalaniem wodą, ale także zabezpiecza elektronikę i optykę aparatu przed piaskiem lub pyłem. Wodoodporny aparat nie tylko przydaje się na plaży na morzem ale także podczas pływania kajakiem lub żaglówką. Zimą też przyda się taki wodoszczelny aparat podczas zimowych wyjazdów w góry. Jeśli jednak zamierzasz zawodowo fotografować podczas podróży wakacyjnych to kup profesjonalny aparat reporterski, ale to temat na inną okazję.

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!