FotoVideoRynek

Profesjonalny blog edukacyjny opisujący nowoczesne belusterkowce, lustrzanki, obiektywy, lampy błyskowe, lampy studyjne, kamery video, kamery sportowe, filtry fotograficzne oraz aktualne promocje.

bezlusterkowcelustrzanki

Jaki aparat dla turysty lub podróżnika?

Dzisiaj postęp techniczny umożliwił produkcje masową aparatów, które spełniają wiele oczekiwań turystów a jednocześnie mają akceptowalną cenę. Dzisiaj turysta może wybierać wśród zaawansowanych kompaktów, kompaktów z powerzoomem, bezlusterkowców i lustrzanek. Wielu turystów myśli nadal, że dobre zdjęcia można zrobić tylko cyfrową lustrzanką.Dzięki postępowi technicznemu jakość obrazu jaki tworzą zaawansowane kompakty z jasnymi obiektywami oraz bezlusterkowce praktycznie nie ustępuje jakości obrazu z tanich lustrzanek z kitowymi obiektywami. Uważam, że aparat dla turysty powinien mieć stabilizację obrazu, jasny zoom, uszczelnioną obudowę, jak najniższą wagę.

Warto zwrócić uwagę na zakres ogniskowej zooma w aparacie kompaktowym lub zooma, którego chcemy zakupić do bezlusterkowca. Im krótsza ogniskowa tym szerszy kąt widzenia obiektywu, co przydaje się bardzo przy fotografowaniu architektury i krajobrazów. Stabilizacja obrazu w aparacie przydaje się przy fotografowaniu wieczorem lub w nocy bez konieczności używania statywu lub ustawiania wysokiej czułości matrycy. Uszczelnienia w obiektywie i w korpusie aparatu chronią sprzęt przed pyłem i wilgocią, które mogą uszkodzić elektronikę i mechanikę aparatu.Waga sprzętu jest bardzo istotna, kiedy podróżujemy liniami lotniczymi i każdy dodatkowy kg ma duże znaczenie albo kiedy wędrujemy górskimi szlakami i każdy kg ciąży nam w plecach. Miłośnicy lustrzanek zawsze będą polecać lustrzanki, ale warto też pomyśleć na sprzętem, którym nam najbardziej pasuje do fotografowania w podróży.

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!