Czy sprzęt fotograficzny nie jest za drogi?

Sytuacja gospodarcza w naszym kraju skłania wiele osób do zadania sobie pytania: Czy sprzęt fotograficzny nie jest za drogi w porównaniu do poziomu wynagrodzeń i zarobków z Polsce?
Rozmawiając z dziesiątkami fotografujących amatorsko i zawodowo od kilku lat słyszę opinie, że aparaty cyfrowe i obiektywy są zbyt drogie na kieszeń przeciętnego Polaka. Sprzedaż aparatów cyfrowych z roku na rok maleje nie tylko z ogromnej konkurencji smartfonów. Siła nabywcza polskiego pracownika jest ponad 4-krotnie niższa jest pracownika w Europie Zachodniej. Często się zdarza, że promocje na aparaty fotograficzne w USA czy Europie zachodniej są znacznie bardziej atrakcyjne niż w Polsce.
Aparaty fotograficzne to nie towar pierwszej potrzeby. Wiele osób w tym roku rezygnuje z wyjazdów na urlop zagranicą i po kraju. Brak wyjazdów na urlop może wpłynąć na zmniejszenie popytu na aparaty cyfrowe. Kolejnym czynnikiem zmniejszającym popyt na sprzęt fotograficzny jest obniżenie wynagrodzeń w Polsce z powodu kryzysu. Spoglądając na promocje na rynku sprzętu mam subiektywne wrażenie, że mogłyby być one znacznie większe…

error: Content is protected !! Treści są chronione!!!